سراج‌الدین میردامادی بازداشت شد

حق نشر عکس nonj

سراج‌الدین میردامادی، روزنامه‌نگار و فعال سیاسی، بازداشت شد.

آقای میردامادی پس از انتخابات ریاست جمهوری خرداد ۱۳۹۲ از فرانسه به ایران بازگشت و از زمان بازگشت، تحت بازجویی‌های پیاپی قرار داشت.

گیتی پورفاضل، وکیل او، در مصاحبه با خبرگزاری ایرنا تاکید کرد: "پیشتر اتهام موکلم تبلیغ علیه نظام بود که به این اتهام، تبانی نیز اضافه شده است."

حسین میردامادی، پدر این زندانی، به بی‌بی‌سی فارسی گفت: "او ظاهرا به اوین فرستاده شده اما اطلاع دقیق نداریم کجا است. ارتباطمان با او کاملا قطع است."

آقای میردامادی افزود فرزندش در ماه‌های اخیر بارها بازجویی شده بود. به گفته او بازجویی‌های سراج‌الدین میردامادی در نهادهای مختلف امنیتی بوده و او توسط ماموران وزارت اطلاعات، قوه قضاییه و سپاه پاسداران بازجویی شده بود.

به گفته پدر سراج‌الدین میردامادی، وی اتهاماتی چون "براندازی" را در بازجویی‌ها رد کرده و گفته است که تنها منتقد سیاسی است.

آقای میردامادی با "پرونده‌سازی" خواندن اتهامات پسرش، گفت که بیشترین فشار در حین بازجویی‌های سپاه بر او آمده است. او تاکید کرد: "سپاه خیلی طول داد و سوالات زیادی می‌کردند تا نقاط ضعفی گیر بیاورند و به اتهاماتش اضافه کنند."

او گفت که دادسرای قوه قضاییه نیز اعلام کرده بود که برای برگزاری دادگاه باید منتظر نظر نهایی سپاه بود.

امروز همچنین گزارش شده است که ستاره داوری، فعال سابق دانشجویی و عضو شورای مرکزی تشکل‌ اصلاح‌طلب دانشگاه قزوین، از هفته گذشته در بازداشت به سر می‌برد.

مطالب مرتبط