رسیدگی به پرونده معاون اول احمدی نژاد در دادگاه کیفری تهران

محمدرضا رحیمی در دور دوم ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد، معاون اول بود
توضیح تصویر،

محمدرضا رحیمی در دور دوم ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد، معاون اول بود

رسانه های ایران از رسیدگی به پرونده محمدرضا رحیمی، معاون اول دولت دوم محمود احمدی نژاد در دادگاه کیفری تهران خبر داده اند.

ایرنا، خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی بدون آوردن نام کامل آقای رحیمی گفته جلسه رسیدگی به پرونده اختلاس از شرکت بیمه ایران با حضور متهم و دو فرد مطلع و به صورت غیر علنی برگزار شده است.

پرونده محمدرضا رحیمی، اواخر سال گذشته خورشیدی، با صدور کیفرخواست از سوی دادستانی تهران به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد.

بر اساس گزارش رسانه های ایران دادگاه رسیدگی کننده به پرونده اختلاس از شرکت بیمه ایران، شعبه ۷۶ دادگاه کیفری، به ریاست قاضی سیامک مدیرخراسانی است. پیش از این و در دی ماه ۱۳۹۲ عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران، با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که محمدرضا رحیمی، معاون اول محمود احمدی‌نژاد، با قرار وثیقه آزاد است.

با رسیدگی به پرونده فساد مالی در بیمه ایران در سال ۸۹ ،اولین بار اتهاماتی علیه محمدرضا رحیمی مطرح شد. از جمله برخی نمایندگان شناخته‌شده محافظه‌کار در مجلس می‌گفتند که آقای رحیمی در مواردی از سوءاستفاده مالی بیمه‌ای و ارزی دست داشته است. محمود احمدی‌نژاد و مقام‌های دولتش به شدت اتهام دست داشتن محمدرضا رحیمی در اختلاس را رد و از او دفاع می‌کردند.

در سال‌های اخیر موارد جنجال‌برانگیزی از فساد اقتصادی در ایران مطرح شده است. در یکی از تازه ترین تحولات، صبح امروز مه آفرید امیر خسروی متهم اصلی پرونده اختلاس ۳ هزار میلیارد تومانی، پس از تایید حکم اعدام توسط دیوان عالی کشور، در زندان اوین تهران به دار آویخته شد.