غلامرضا خسروی اعدام شد

آقای خسروی در دهه ۶۰ خورشیدی به مدت ۵ سال زندانی بود
توضیح تصویر،

آقای خسروی در دهه ۶۰ خورشیدی به مدت ۵ سال زندانی بود

دادسرای عمومی و انقلاب تهران اعلام کرد که غلامرضا خسروی، از هواداران سازمان مجاهدین خلق ایران، به اتهام "محاربه" اعدام شده است.

مقام‌های قضایی ایران دیشب از اعضای خانواده آقای خسروی خواسته بودند که به زندان رجایی‌شهر مراجعه و خارج از ساعات معمول ملاقات با او دیدار کنند.

مطابق اعلامیه دادسرای تهران، آقای خسروی در دهه ۶۰ خورشیدی به مدت ۵ سال به جرم ارتباط با سازمان مجاهدین خلق در زندان به سر برده بود و در زمستان ۱۳۸۶ مجددا مورد تعقیب قضایی قرار گرفت.

دادسرای تهران می‌گوید که آقای خسروی به سازمان مجاهدین کمک مالی می‌کرده و همچنین اسناد مکتوب و تصویری از مراکز مهم و تاسیسات نظامی ایران تهیه کرده و در اختیار سازمان مجاهدین خلق گذاشته است.

آقای خسروی در شهر رفسنجان در استان کرمان بازداشت و به گفته نزدیکانش و فعالان حقوق بشر، در ابتدا به تحمل ۳ سال حبس قطعی و ۳ سال حبس تعلیقی محکوم شد، ولی با برگزاری دو دادگاه تجدیدنظر، اتهام محاربه علیه او مطرح و در نهایت حکم اعدام برای او صادر شد.

او از مدت ها پیش به زندان اوین در تهران منتقل شده بود، اما پس از رویدادهای اخیر بند ۳۵۰ زندان اوین، گزارش‌ شد که او را به زندان رجایی‌شهر منتقل کرده‌اند.

سازمان عفو بین الملل می‌گوید که ایران مطابق آمار رسمی در سال جاری میلادی و تا هفته گذشته ۱۵۱ مورد حکم اعدام را به اجرا گذاشته است؛ هر چند منابع غیر رسمی تعداد این اعدام‌ها را تا ۱۸۰ مورد اعلام می‌کنند.