شکایت تازه در پرونده اتهام تجاوز جنسی ناظم مدرسه به دانش‌آموزان در تهران

کودک آزاری
توضیح تصویر،

گروهی از کارشناسان معتقدند که کودکان در ایران در مورد مسائل جنسی و بدن خود آموزش کافی نمی‌بینند

پرونده رسیدگی به اتهام تجاوز و آزار جنسی توسط ناظم یک دبستان در غرب تهران با شکایت شاکیان جدید وارد مرحله تازه ای شده است.

پزشکی قانونی پیشتر تایید کرده بود که شش دانش آموز این دبستان پسرانه مورد تجاوز جنسی قرار گرفته‌اند.

هنوز تعداد دقیق شکایت‌ها دریافت شده در ارتباط با این پرونده مشخص نیست، اما براساس گزارش رسانه‌های ایران، خانواده‌های تعداد دیگری از دانش آموزان نیز از این ناظم به اتهام آزار و اذیت فرزندانشان شکایت کرده‌اند و شکایت‌های آنها در دست بررسی است.

نخستین جلسه دادگاه با حضور یک شاکی برگزار شد که در آن متهم اتهامات خود را رد کرد، اما با توجه به افزایش تعداد شکایت ها و تایید پزشکی قانونی، متهم این پرونده در حال حاضر در بازداشت به سر می برد.

بررسی شکایات نشان می دهد که قربانیان بین ۸ تا ۱۱ سال هستند.

در حال حاضر قاضی کشکولی، رئیس دادگاه خواستار بررسی برخی از استعلام ها در پرونده شده تا جلسه دوم رسیدگی به اتهامات ناظم مدرسه را برگزار کند.

آقای کشکولی در گفت و گو با خبرگزاری مهر عنوان کرده که پرونده در مرحله رسیدگی است و در حال حاضر نمی تواند درباره جزییات آن اظهار نظر کند.

با گذشت یک ماه از انتشار گزارش‌های مربوط به این پرونده، حمید رضا کفاش، معاون فرهنگی وزیر آموزش و پرورش ایران در ۱۹ خردادماه در گفت و گو با روزنامه شهروند با تایید این گزارش ها از آزار جنسی دانش آموزان توسط معاون یکی دیگر از مدارس تهران هم سخن گفت، اما هنوز اطلاعات بیشتری در مورد این موضوع منتشر نشده است.

براساس گزارش ها، به خانواده های شاکیان گفته شده که برای پیگیری پرونده شکایتشان به هیچ عنوان با رسانه ها مصاحبه نکند.

یکی از شاکیان پرونده گفته بود که حراست کل آموزش و پرورش به او خواسته بود این موضوع را پیگیری نکند، چون "چنین اتفاق هایی در آموزش و پرورش می افتد".

اما آقای کفاش در این مورد گفت: "منظور کسی که در حراست بوده و این حرف را زده، این بوده که این موضوع را رسانه ای نکند، نه چیز دیگری. معلوم است، ما ایرانی ایم و دوست نداریم وقتی یک اتفاق این چنینی در تهران می افتد، در رسانه های خارجی پخش شود. در حالی که در کشورهای غربی روزی ۵ مورد از این اتفاقات می افتد و آنها اجازه نمی دهند کسی خبردار شود. به هر حال کشور ما کشوری اسلامی است و به همین دلیل هم هست که چنین اتفاقاتی در ایران کم است. وقتی بعضی اشکالات ما را شبکه های خارجی پخش می کنند، غیرت ملی ما کجا رفته است؟ وقتی برای خانواده ای مشکلی پیش می آید، دوست ندارند در رسانه ها مطرح شود ولی دوست دارند با یک فرد محرم صحبت کند که تا زمان به نتیجه رسیدن پرونده آنها را یاری کند. رسانه ای کردن پدیده های منفی نه در کشور ما که در همه کشورهای دنیا پسندیده نیست ولی آسیب شناسی چرا."

گروهی از کارشناسان معتقدند که کودکان در ایران در مورد مسائل جنسی و بدن خود آموزش کافی نمی‌بینند.