پلیس ایران: سرنخ‌هایی از جوک‌های وایبری درباره آیت‌الله خمینی پیدا کردیم

حق نشر عکس MEHR
Image caption حسین اشتری چند ماهی است که به جای محمدرضا رادان جانشین فرمانده پلیس شده است

حسین اشتری، جانشین فرمانده پلیس ایران، اعلام کرده است که "سرنخ‌هایی" از شوخی‌های وایبری درباره آیت‌الله روح‌الله خمینی، رهبر پیشین جمهوری اسلامی، پیدا شده است.

آقای اشتری گفته است:" با اقداماتی که توسط پلیس فتا انجام شده است و با همکاری سایر نیروها و دستگاه‌های امنیتی به سرنخ‌هایی از عوامل توهین به مقدسات و حضرت امام در وایبر دست پیدا کرده‌ایم."

در هفته‌های اخیر موجی از ارسال جوک‌ و شوخی درباره آیت‌الله خمینی در وایبر، برنامه پیام‌رسان موبایلی، به راه افتاده است.

شماری از محافظه‌کاران می‌گویند این جوک‌ها توسط "ضدانقلاب" ساخته و سازماندهی شده است. در مقابل عده‌ای هم گسترش آنها را "توطئه‌ای" می‌دانند که دولت را به فیلتر کردن وایبر و واتس‌اپ ناگزیر کند.

جانشین فرمانده پلیس ایران گفته است که عوامل پخش این شوخی‌ها شناسایی ‌شده‌اند و "با تشخیص مراجع قضایی این افراد را به مردم معرفی می‌کنیم."

در ایران پلیس فتا مسئولیت نظارت و برخورد با جرایمی را دارد که در فضای سایبری انجام می‌گیرد.

در همین حال کمال هادیانفر، رئیس پلیس فتا، امروز به خبرگزاری ایسنا گفته است که نیروهای پلیس ۱۳۵ صفحه فیسبوکی را که در زمینه "روسپی‌گری" فعال بوده‌اند، شناسایی کرده‌اند.

آقای هادیانفر گفته است که پس از شناسایی گردانندگان این صفحات آنها به پلیس امنیت معرفی می‌شوند. به گفته او با شماری از آنها برخورد شده و با دیگران نیز به زودی برخورد می‌شود.

مطالب مرتبط