دادگاه غنچه قوامی 'هفته آینده' برگزار می‌شود

غنچه قوامی

منبع تصویر، Amnistia Internacional

توضیح تصویر،

غنچه قوامی شهروند بریتانیا نیز هست

محمود علیزاده‌طباطبایی وکیل غنچه قوامی، به بی‌بی‌سی فارسی گفت که دادگاه این شهروند ایرانی-بریتانیایی سه‌شنبه هفته آینده (۱۶ اکتبر/۲۴ مهر) برگزار خواهد شد.

آقای طباطبایی گفت که اتهام موکلش "فعالیت تبلیغی علیه نظام" است.

همزمان او در گفت‌وگو با خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، گفت که "البته هنوز احضاریه‌ای به شکل رسمی به من ابلاغ نشده است."

وکیل خانم قوامی پیشتر به خبرگزاری‌های ایران گفته بود که این اتهام را قبول ندارد و در زمان تعیین‌شده از موکلش دفاع خواهد کرد.

در همین حال، در چند روز گذشته همچنین اخباری درخصوص اعتصاب غذای خانم قوامی منتشر شد.

در همین رابطه سوسن مشتاقیان، مادر غنچه قوامی که توانست روز شنبه ۱۲ مهر/۴ اکتبر با او ملاقات داشته باشد، گفت که بعد از ۱۹ روز توانسته دخترش را ببینید و افزود که دلیل اعتصاب غذای او اعتراض به وضعیت بلاتکلیف و ادامه بازداشت موقتش است.

غنچه قوامی ۲۵ ساله، روز ۳۰ خرداد زمانی که برای تماشای مسابقات والیبال مردان به ورزشگاه آزادی رفته بود، بازداشت و بعد از ساعاتی آزاد شد.

اما چند روز بعد که برای دریافت وسایل ضبط شده‌اش مراجعه کرد دوباره بازداشت شد و از آن زمان در بازداشتگاه اوین زندانی است.

غلامحسین محسنی ا‌ژ‌ه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه ایران، چندی پیش در اظهاراتی گفت که بازداشت خانم قوامی، ربطی به ورزش ندارد، "هر چند که در یک نقطه مربوط به این امر صورت گرفته باشد."

غنچه قوامی شهروند بریتانیا نیز هست و موضوع بازداشت او در دیدارهای مقام‌های بلندپایه ایران و بریتانیا در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد مطرح شد.