پرس‌تی‌وی مرگ خبرنگار خود در ترکیه را 'مشکوک' می‌داند

سرنا شیم حق نشر عکس a
Image caption به گزارش پرس تی وی، خانم شیم پیشتر گفته بود که سازمان اطلاعاتی ترکیه او را به "جاسوسی" متهم کرده است

شبکه تلویزیونی پرس تی وی، شبکه انگلیسی زبان ایران، با خبر دادن از مرگ سرنا شیم، خبرنگار لبنانی – آمریکایی خود بر اثر تصادف، این واقعه را "مشکوک" دانست.

به گزارش پرس تی وی، خودروی خانم شیم روز یکشنبه ۲۷ مهر (۱۹ اکتبر) و در هنگام بازگشت او از صحنه‌ گزارشی در شهر سوروچ (از شهرهای مرزی ترکیه در مجاورت سوریه) با یک ماشین سنگین تصادف کرد و این واقعه، منجر به مرگ او شد.

پرس تی وی اعلام کرد که این خبرنگار روز جمعه خبر داده بود که سازمان اطلاعاتی ترکیه، "احتمالا وی را به دلیل تهیه گزارش‌هایی درباره موضع ترکیه در قبال تروریست‌های داعش در کوبانی و اطراف آن، به جاسوسی متهم کرده است".

سرنا شیم با ذکر اینکه از این اتهامات "شگفت زده" شده‌ افزوده بود: "من چیزی برای پنهان کردن ندارم و به غیر از وظایف شغلی خود کار دیگری انجام نداده‌ام."

خانم شیم، پیش از مرگ خود گزارش های متعددی را در مورد درگیری های میان گروه موسوم به "دولت اسلامی" (داعش) و مدافعان شهر کوبانی منتشر کرده بود.

وی در طول مدت فعالیت خود در پرس تی وی، علاوه بر ترکیه، در کشورهای لبنان، عراق و اوکراین نیز برای این شبکه نزدیک به حکومت ایران گزارش تهیه کرده بود.