حمله موتورسواران به علی مطهری در شیراز

حق نشر عکس a
Image caption تصویری که از خودروی حامل علی مطهری در رسانه‌های ایران منتشر شده است

خبرگزاری دولتی ایران، ایرنا از حمله "عده‌ای موتورسوار" به خودروی علی مطهری، نماینده مجلس ایران در شهر شیراز خبر داده است.

بنا بر این گزارش مهاجمان بعد از ظهر دیروز دوشنبه، ۱۸ اسفند بعد از خروج آقای مطهری از فرودگاه و حرکت به سوی دانشگاه شیراز برای سخنرانی به او حمله کرده‌اند.

به گزارش ایرنا "عده‌ای از افراد مشخص" با تجمع در برابر سالن ورودی فرودگاه علیه آقای مطهری شعار داده‌اند و بعد از سوار شدن او در خود رو شیشه‌های ماشین را با سنگ و چوب شکسته‌اند.

ایرنا گزارش داده است که راننده خودروی آقای مطهری برای فرار از تعقیب موتورسواران وارد یک کلانتری شده و "بیش از سه ساعت را در محاصره این عده در داخل کلانتری گذرانده است".

خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا هم گزارش داده که مهاجمان از اسپری گاز فلفل استفاده کرده‌اند که باعث اختلال تنفسی علی مطهری شده است.

آقای مطهری که گفته می‌شود چشمش هم در این حمله آسیب دیده، دیروز بدون حضور در مراسم سخنرانی به تهران بازگشته است.

علی مطهری با ا نتقادهای صریح و بی‌پرده‌اش از رفتار نظام در قبال معترضان به انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۱۳۸۸ و به ویژه حصر چهره‌های اصلی این اعتراض‌ها بارها خبرساز بوده است.

او بارها به مقام‌های ارشد نظام نامه نوشته و ادامه حصر میرحیسن موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی را مغایر با قانون اساسی خوانده است.

چندی پیش سخنرانی او در صحن علنی مجلس ایران درباره همین موضوع جنجال‌ساز شد.

مطالب مرتبط