حسن روحانی: دلالان تحریم به فکر شغل دیگری باشند

حسن روحانی رسیدن به یک توافق در ماه‌های آینده را امکان پذیر دانسته است
توضیح تصویر،

حسن روحانی رسیدن به یک توافق در ماه‌های آینده را امکان پذیر دانسته است

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران گفت که تحریم های بین المللی علیه ایران در حال فرو ریختن است و "دلالان تحریم باید به فکر شغل دیگری باشند".

رئیس‌جمهوری ایران امروز سه شنبه ۸ اردیبهشت (۲۸ آوریل) در یک مراسم کارگری در سالن ۱۲ هزار نفری استادیوم آزادی تهران گفت که پرونده هسته‌ای ایران و حل آن، اولین گام برای حل معضلات اساسی کشور خواهد بود.

به گفته او، ایران در مذاکرات هسته‌ای خود با کشورهای پنج بعلاوه یک به دنبال آن است تا ثابت کند دنبال فنآوری صلح‌آمیز هسته‌ای است.

آقای روحانی افزود که کشورش می‌خواهد در این مذاکرات، مشکلات و معضلاتی را که به گفته او بدخواهان به وجود آوردند، رفع کند.

محور اصلی مذاکرات ایران و کشورهای پنج بعلاوه یک، اطمینان‌بخشی در مورد صلح آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای ایران در برابر لغو نهایی تحریم‌های بین المللی و یکجانبه‌ای بوده که علیه ایران وضع و اجرا شده است.

رئیس‌جمهوری ایران تاکید کرد در صورتی که طرف مقابل، اراده جدی داشته باشد، رسیدن به یک توافق در ماه‌های آینده امکان پذیر است.

آقای روحانی در سخنان خود در عین حال هشدار داد که کسی در دنیا نمی‌تواند در ماه‌ها و سال‌های آینده به ایران فشار وارد کند.

ایران و کشورهای پنج بعلاوه یک روز جمعه ۱۳ فروردین امسال پس از ۹ روز مذاکره، بیانیه لوزان را صادر کردند. این بیانیه شامل تفاهم اولیه درباره چارچوب توافق جامعی است که قرار است تا پایان ماه ژوئن (۱۰ تیرماه) به دست آید.

دولت ایران این تفاهم را یک "پیروزی بزرگ"در عرصه بین‌المللی خواند اما منتقدان، آن را عقب‌نشینی ایران از حقوق هسته‌ای خود دانستند.

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا و محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در همین رابطه روز دوشنبه در محل نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد در نیویورک دیدار کردند.