ابراز امیدواری رئیس دفتر آیت الله خامنه ای به سقوط خاندان حاکم بر عربستان سعودی

حق نشر عکس tasnim
Image caption محمد محمدی گلپایگانی از ابتدای رهبری آیت الله خامنه ای، رئیس دفتر او بوده است

محمد محمدی ‌گلپایگانی، رئیس دفتر آیت الله علی خامنه ای رهبر ایران گفته است که "آل‌سعود به‌زودی به آل‌ سقوط تبدیل می‌شود."

به گزارش تسنیم خبرگزاری نزدیک به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، آقای محمدی گلپایگانی امروز ۱۲ اردیبهشت (دوم مه) در مراسم عمامه گذاری شماری از طلبه های یک حوزه علمیه در تهران سخنرانی و از سیاست های عربستان سعودی انتقاد کرده است.

او گفته "مردم بی‌گناه یمن امروز زیر بمباران عربستان جان می‌دهند و قربانی زیاده  خواهی آل سعود می‌شوند، قطعا با عنایت پروردگار به‌زودی آل‌سعود به‌ آل‌ سقوط تبدیل می‌شود."

در هفته های اخیر و به دنبال شدت گیری جنگ داخلی در یمن و بمباران مواضع نیروهای شیعه حوثی توسط ائتلاف تحت رهبری عربستان، و پس از آنکه آیت الله خامنه ای این اقدام را با حمله اسرائیل به غزه تشبیه کرد، لحن مقام های تهران و ریاض نسبت به یکدیگر تندتر شده است.

محمدعلی جعفری فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هفته گذشته گفته بود "ان‌شاالله موج بعدی تحولات منطقه منجر به سقوط آل سعود خواهد شد."

طی کمتر از ۱۰ روز گذشته، عربستان مانع رسیدن هواپیماهای حامل کمک های دارویی و غذایی ایران به یمن شده است. آخرین بار عربستان با بمباران فرودگاه صنعا پایتخت یمن، تلاش کرد هوایپمای ایران در یمن فرود نیاید.

حسن فیروزآبادی، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران گفته این اقدام عربستان، نیازمند "پاسخی در خور است" و علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران هم گفته که عربستان جایگاهش را در جهان اسلام به دلیل این اقدامات از دست داده است.