استانداری اصفهان: انفجار پارک سپاهان شهر ناشی از شلیک اشتباهی یک واحد نظامی بود

حق نشر عکس s

استانداری اصفهان گفته است که خطای یک واحد نظامی باعث اصابت گلوله توپ به محلی در حومه این شهر بوده است.

روابط عمومی استانداری اصفهان امروز سه شنبه ٢۶ خرداد (١۶ ژوئن)، اطلاعیه‌ای را در پایگاه اطلاع‌رسانی این استانداری منتشر کرد که در آن یگان‌های نظامی مستقر در سپاهان شهر، مسئول اصابت گلوله به یکی از پارک‌های این منطقه معرفی شده‌اند.

چهارشنبه هفته گذشته منابع خبری گزارش کردند که انفجاری در یکی از پارک‌های واقع در حومه جنوبی شهر اصفهان روی داده اما تلفات و خساراتی به بار نیاورده است.

در گزارش‌های اولیه آمده بود که دو گلوله توپ از قرارگاه شهید زین‌الدین سپاه پاسداران شلیک شده که یکی به نقطه‌ای در پارک شهرک سپاهان و دیگری به محلی در نزدیکی مرکز خرید سیتی سنتر اصفهان اصابت کرده است.

ساعاتی بعد، مرکز فرماندهی سپاه پاسداران اصفهان با تکذیب این گزارش‌ها، گفت که یگان‌های وابسته به آن در روز چهارشنبه هیچگونه رزمایش و تمرین نظامی نداشته‌اند و مسئول این واقعه نبوده‌اند.

حق نشر عکس ostan.es.ir
Image caption رسول زرگرپور، استاندار اصفهان طرحی برای توقف آموزش‌های نظامی میدانی در اطراف اصفهان تدوین خواهد کرد

استانداری اصفهان نیز در آن زمان از اصابت یک گلوله توپ به پارکی در سپاهان شهر خبر داد و گفت که این واقعه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

در اطلاعیه جدید روابط عمومی استانداری اصفهان آمده است که هیئت کارشناسان اعزامی از تهران پس از بررسی این حادثه و مذاکره با فرماندهان یگان‌های نظامی مستقر در منطقه سپاهان شهر "شلیک خطای یک گلوله آموزشی" توسط یکی از یگان‌های نظامی مستقر در منطقه را تایید کردند و "متعاقب این موضوع، برخوردهای لازم صورت پذیرفت."

هویت این یگان نظامی روشن نشده است.

در اطلاعیه استانداری اصفهان آمده است که استاندار اصفهان دستور داده تا به منظور حفظ امنیت ساکنان محل و جلوگیری از تکرار چنین حوادثی در آینده، طرح توقف کامل آموزش‌های نظامی میدانی در منطقه تدوین و برای بررسی به مقامات ذیربط ارائه شود.

پیشتر، برخی از رسانه‌های خبری ایران نیز به نقل از منابعی در ستاد کل نیروهای مسلح از شلیک گلوله آموزشی توسط یکی از یگان‌های مستقر در اصفهان خبر داده و گفته بودند که اقدامات پیشگیرانه در این زمینه به اجرا گذاشته شده است.

به گزارش ایرنا، تعدادی واحدنظامی متعلق به نیروی زمینی ارتش، هوانیروز و سپاه پاسداران در منطقه جنوب اصفهان مستقرند.

مطالب مرتبط