عامل اسیدپاشی بوکان دستگیر شد

حق نشر عکس MEHR

ناصر اصلانی، فرمانده انتظامی آذربایجان غربی، امروز پنج‌شنبه ۲۵ تیرماه اعلام کرد: "عامل اسیدپاشی به سه زن در بوکان در کمتر از ۲۴ ساعت دستگیر شد."

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، فرمانده انتظامی آذربایجان غربی در توضیح این پرونده گفت: "در تحقیقات فنی به عمل آمده از متهمان و مواجهه حضوری با مصدومان حادثه، چهار متهم به بزه انتسابی معترف و علت و انگیزه خود را عدم تعادل روحی و روانی به جهت مصرف قرص‌های روانگردان اعلام کردند."

براساس گزارش‌های رسیده از ایران در اواخر روز سه‌شنبه ۲۳ تیرماه، دو حادثه جداگانه اسیدپاشی در این شهر روی داد. گزارش شده در این حوادث یک دختر و مادر و همچنین یک زن جوان مورد اسیدپاشی قرار گرفته و مجروح شدند.

به گفته آقای اصلانی جراحت این قربانیان اسیدپاشی سطحی بوده و همگی از بیمارستان مرخص شده‌اند.

مسئله اسیدپاشی به زنان اواسط مهرماه سال گذشته با انتشار خبر اسیدپاشی‌های اصفهان به شکل ویژه‌ای مورد توجه رسانه‌ها و مقامات قرار گرفت.

گزارش‌های اسیدپاشی به زنان در اصفهان از اواسط مهرماه سال گذشته منتشر شد و در نهایت، مقامات پلیس این شهر روز ۲۴ مهرماه چهار مورد اسیدپاشی را تایید کردند و از "اقدامات امنیتی" برای شناسایی عاملان این حمله‌ها خبر دادند.

با گذشت چندین ماه از این حادثه هنوز عاملان این اسیدپاشی‌ها دستگیر نشده‌اند و محمدرضا مقیمی، رئیس پلیس آگاهی ایران ۲۴ اسفندماه سال گذشته در مورد حملات اسیدپاشی اصفهان گفته است: "مجددا تقاضا داریم که اگر کسی اطلاعاتی در این خصوص دارد، آن را به ما بدهد."

مطالب مرتبط