پایان تحصن مخالفان توافق هسته‌ای در قم با برخورد پلیس

حق نشر عکس

به گزارش رسانه‌های ایران، در پی برخورد پلیس با تجمع عده‌ای از مخالفان توافق جامع هسته‌ای در قم، این تجمع عصر دیروز خاتمه یافته است.

برخورد پلیس با این تجمع، عصر دیروز شنبه ۱۱ مهر و همزمان با برخورد پلیس با تحصن مخالفان توافق هسته ای در مقابل ساختمان مجلس در تهران صورت گرفته که به پایان آن انجامید.

تجمع منتقدان توافق هسته ای در قم، در حیاط مسجد اعظم این شهر برگزار شده بود که در مجاورت حرم حضرت معصومه واقع شده است. این منتقدان، پیشتر قصد تجمع در ساختمان مسجد اعظم را داشتند که به دنبال مخالفت متولیان مسجد، در حیاط آن جمع شده بودند.

رسانه ها گزارش کرده اند که ماموران پلیس با حضور در حیاط مسجد اعظم، این تجمع را غیرقانونی خوانده و حاضران در محل را متفرق کرده اند.

مأموران، همچنین تعدادی از تجمع کنندگان را بازداشت و به ستاد نیروی انتظامی قم منتقل کرده اند. گزارش شده که دستگیر شدگان، بعد از "طی مراحل قانونی" آزاد شده اند.

حسین اشتری، رئیس کل پلیس ایران، پیشتر در واکنش به تحصن مخالفان توافق هسته ای در مقابل مجلس گفته بود که "هیچ گروهی بدون مجوز اجازه تجمع ندارد".

به نوشته رسانه ها، دستور برخورد با تحصن دیروز تهران از سوی حسین ساجدی نیا، فرمانده انتظامی تهران بزرگ صادر شد که در هنگام این برخورد، خود در محل حضور داشت.

همزمان، یک روحانی حاضر در این تحصن به خبرگزاری ایرنا گفت که معترضان از "چند مسیر موثق" مطلع شده‌اند که رهبر جمهوری اسلامی با ادامه این تحصن مخالف است. این روحانی تاکید کرد که از طریق تلفن فرمانده انتظامی تهران با "سردار وحید" از مسئولان ارشد دفتر رهبر ایران گفت‌وگو کرده است.

وی افزود این مسئول دفتر آیت الله خامنه ای تایید کرده است که "نظر دفتر رهبری پایان دادن به این اجتماع است".