دادگاه انقلاب ایران دو شاعر و یک فیلمساز را به ۲۶ سال زندان محکوم کرد

حق نشر عکس

دادگاه انقلاب ایران فاطمه اختصاری و مهدی موسوی شاعر و کیوان کریمی فیلمساز را، مجموعا به ۲۶ سال زندان و ۴۲۱ ضربه شلاق محکوم کرد.

سایت تسنیم، وابسته به سپاه پاسداران، آذر ماه سال پیش از محاکمه این سه نفر خبر داد و اتهام آنها را "فعالیت تبلیغی علیه نظام" از طریق همکاری با شاهین نجفی خواننده مقیم خارج از ایران ذکر کرد که از سوی این خبرگزاری، به "ارتداد" متهم شده بود.

به گزارش کلمه، قاضی محمد مقیسه فاطمه اختصاری را به ۱۱.۵ سال زندان و ۹۹ ضربه شلاق، سید مهدی موسوی را به ۹ سال زندان و ۹۹ ضربه شلاق و کیوان کریمی را به ۶ سال حبس و ۲۲۳ ضربه شلاق محکوم کرده است.

باشگاه خبرنگاران جوان، وابسته به صدا و سیما، در تیر ماه گذشته، به انتشار گزارشی در مورد این سه نفر پرداخته بود که عمده "مستندات" آن، مبتنی بر نوشته های آنها بر روی شبکه های مجازی بود.

امیر رییسیان وکیل مدافع متهمان این پرونده، در آذر ماه ۱۳۹۳ به خبرگزاری سپاه گفته بود که اتهام اصلی آنها "فعالیت تبلیغی علیه نظام" است که حداکثر یک سال حبس دارد.

سایت کلمه با اشاره به این اظهار نظر نوشته است: "اما همان زمان منابع مطلع اشاره کرده بودند که اتهاماتی همچون 'اقدام علیه امنیت ملی، ارتباط با رسانه‌های خارجی و هنرمندان اپوزیسیون خارج از کشور' در پرونده این شاعران جوان مطرح شده است."

در واکنش به حکم صادر شده، مهدی موسوی در صفحه عمومی فیس بوک خود نوشته است که "هیچ کدام از جرم های انتسابی را قبول ندارد".