نیروهای بسیج و سپاه در مانوری ماکت 'مسجد الاقصی' را گرفتند

حق نشر عکس Tasnim

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جریان برگزاری مانوری در اطراف قم از ماکت یکی از اماکن مذهبی بیت المقدس برای تمرینات نظامی خود استفاده کرده است.

در جریان بخشی از مانور "الی بیت المقدس"، که با حضور سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده سپاه، برگزار شده، نیروهای بسیجی و سپاهی ماکتی مشابه قبه الصخره را گرفته‌اند.

در تصاویری که از این مانور منتشر شده، دیده می‌شود که پرچم جمهوری اسلامی ایران بر فراز ماکت قبه الصخره به اهتزاز در آمده است. قبه الصخره بنایی است که در نزدیکی مسجد الاقصی قرار دارد و برخی آن را به مسجد الاقصی می‌شناسند.

حق نشر عکس FARS
حق نشر عکس Tasnim

سرلشکر جعفری امروز در میان بسیجی‌های شرکت‌کننده در این مانور حاضر شده و گفته است: "از آنجا که تهدیدات علیه امت اسلامی در حال تغییر است، ما نیز باید توان خود را به روز کنیم و رزمایش امروز تمرینی برای مقابله با تهدیدات فرامنطقه‌ای و جنگ‌های نیابتی علیه کشورمان است."

به گفته او نزدیک ۵۰۰ گردان سپاه و ۱۵۰۰ گردان بسیج در این مانور به کار گرفته شدند.

محمدرضا نقدی، فرمانده بسیج هم گفته است بسیجی‌ها "با غسل شهادت آماده حرکت به سوی قدس اشغالی و نابودی رژیم صهیونیستی هستند."

او همچنین گفته است: "امروز بسیاری از شما بسیجیان از ما درخواست دارید برای دفاع از حرم ائمه اطهار راهی سوریه و عراق شوید و البته آن روز دور نخواهد بود و شما باید خود را برای از بین بردن تکفیر در منطقه آماده کنید."

حق نشر عکس Tasnim
حق نشر عکس FARS
حق نشر عکس FARS