پلیس ایران: ۵۳ نفر از حامیان داعش در فضای مجازی دستگیر شدند

حق نشر عکس

کمال هادیانفر، رئیس پلیس فتا (فضای تولید و تبادل اطلاعات) ایران از برخورد با فعالیت‌های اینترنتی "گروه‌های تروریستی" از جمله گروه موسوم به دولت اسلامی در ایران خبر داده و گفته است که ۵۳ نفر از "حامیان تفکر داعش" در فضای مجازی دستگیر شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، آقای هادیانفر همچنین گفته است که در هشت ماه اول سال جاری خورشیدی ۳۲ سایت "که اقدام به حمایت از گروه‌های تروریستی و داعش کرده بودند" شناسایی و حذف شده‌اند.

او گفته است که در طی ۲۰ ماه گذشته پلیس فتا ۲۸۵ سایت و پروفایل حامی داعش و "گروه‌های تروریستی" را شناسایی کرده است. به گفته آقای هادیانفر، ۱۰۸ سایت در خارج از ایران بوده‌اند که "از طرق اینترپل با آنها برخورد شده است".

مقام‌های اطلاعاتی ایران بارها درباره تهدید داعش و فعالیت‌ این گروه در ایران هشدار داده‌اند. در هفته‌و ماه‌های اخیر ده‌ها نفر به اتهام همکاری با "گروه‌های تروریستی" از جمله داعش یا عضویت در آنها در ایران دستگیر شده‌اند.

به گفته رئیس پلیس فتا "۱۷۵ صفحه منتسب به داعش" هم از سوی تلگرام حذف شده است.

به گفته آقای هادیانفر، بعضی از افراد بازداشت‌شده در ارتباط با فعالیت‌های مجازی با تعهد آزاد شده‌اند اما "کسانی که به جرم خود اقرار کردند، دستگیر شدند".

پیشتر حسین ساجدی‌نیا، فرمانده نیروی انتظامی تهران، گفته بود که در هشت ماه اخیر در تهران بیش از ۷۰۰ نفر در ارتباط با جرایم سایبری دستگیر شده‌اند.