رونمایی از 'دومین شهر موشکی سپاه' در زیر زمین

تصاویر منتشر شده از "دومین شهر موشکی سپاه"

منبع تصویر، Tasnim

توضیح تصویر،

تصاویر منتشر شده از "دومین شهر موشکی سپاه"

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در مراسمی رسمی با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس ایران از "دومین شهر موشکی" نیروی هوافضای سپاه رونمایی کرد.

خبرگزاری تسنیم، وابسته به سپاه، امروز سه شنبه ۱۵ دی (۵ ژانویه) تصاویری از این شهر موشکی را منتشر کرده که ظاهرا موشک های ایرانی را در محل استقرار آنها در زیر زمین نشان می دهد.

در فیلم منتشر شده از سوی سپاه از این بازدید، موشک‌های مختلفی از جمله موشک بالستیک "عماد" دیده می شوند که جدیدترین موشک بالستیک ایران محسوب می شود.

سپاه پاسداران، برد موشک عماد را ۱۷۰۰ کیلومتر اعلام کرده است. رسانه های ایران موشک عماد را، بعد از موشک سوخت جامد و دو مرحله ای "سجیل" و موشک سوخت مایع "قدر" که هرکدام ۲ هزار کیلومتر برد دارند، دوربردترین موشک زمین به زمین ایران معرفی کرده اند.

مهرماه گذشته، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از "نخستین شهر موشکی سپاه" رونمایی کرده بود.

در آن زمان، امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت که "پایگاه‌های زیرزمینی موشک‌های دوربرد ایران در "همه استان‌ها و شهرهای ایران" و "در اعماق ۵۰۰ متر زیر کوه‌های بلند" قرار دارند.

توضیح تصویر،

تصاویر منتشر شده در مهرماه از "اولین شهر موشکی سپاه"

چند روز پیش، حسین سلامی، جانشین فرمانده سپاه پاسداران مدعی شد ایران به اندازه‌ای موشک دارد که برای جا دادن آنها در انبارها با "کمبود جا" روبرو است. وی افزوده بود: "انبارهای موشکی ما و صدها تونل‌های طویل ما مملو از موشک‌ است."

این اظهارات پس از آن بیان شد که گزارش‌هایی درباره تصمیم کاخ سفید برای گسترش تحریم‌های موشکی ایران انتشار یافت. هر چند بعدا روزنامه وال‌استریت ژورنال به نقل از مقام‌های آمریکایی گزارش داد که هنوز زمانی برای اعمال این تحریم‌ها تعیین نشده است.

سرتیپ سلامی در سخنانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران، آمریکا را به دخالت در کشورهای منطقه متهم کرده و هشدار داده بود تا زمانی که این وضعیت ادامه داشته باشد، ایران برنامه موشکی خود را با شتاب بیشتری توسعه خواهد داد.

در واکنشی جداگانه به امکان گسترش تحریم های موشکی ایران، حسن روحانی، رئیس جمهور ایران نیز به وزارت دفاع دستور داد که برنامه‌های موشکی ایران را با "سرعت و جدیت بیشتری" ادامه دهد.