بدرود صادق صبا با بی‌بی‌سی فارسی

رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت آن رسیده که نیروهای تازه نفس تری این مسئولیت سنگین را به عهده بگیرند".

علی همدانی در برنامه رادیویی <documentLink href="" document-type=""> چشم‌انداز بامدادی</documentLink> ۲۳ دی ۱۳۹۴ (۱۳ ژانویه ۲۰۱۶) در گفتگو با صادق صبا، به دلایل کناره‌گیری او و سالهای درخشان کارش در بخش فارسی بی‌بی‌سی پرداخته است.

برای شنیدن سایر مطالب رادیوی بی بی سی، به <documentLink href="" document-type=""> صفحه رادیو </documentLink>مراجعه کنید یا برنامه‌های ما را بر روی <documentLink href="" document-type=""> ساوند کلاود</documentLink> بشنوید.