پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

انتخابات، محمد خاتمی و مردم؛ آیا حنای "پدر اصلاحات" هنوز رنگ دارد؟

محمد خاتمی، رئیس جمهور پیشین ایران و از رهبران اصلاح طلبان این کشور در پیامی ویدیویی با انتقاد از حذف شمار زیادی از نامزدهای انتخاباتی، گفته است که با وجود این حذف ها، امکان مشارکت در انتخابات و تأثیرگذاری در نحوه اداره کشور برای اصلاح طلبان و هواداران آنها وجود دارد.

در همین حال جنجال ها هنوز ادامه دارد. جناح مخالف دولت، برخی کاندیداهای نزدیک به دولت را انگلیسی خطاب کرده و از مردم خواسته به آنها رای ندهند. احمد خاتمی، عضو مجلس خبرگان و نامزد انتخابات دوره بعدی این مجلس هم گفته که کمپین «نه به خامنه‌ای» در لندن تشکیل شده و همراهان آن در داخل ایران "همسنگر با انگلیس و استکبار" هستند. اشاره آقای خاتمی به کمپینی است که برای رای ندادن به لیست جامعه مدرسین با هدف حذف نامزدهایی مانند احمد جنتی، محمد یزدی، محمد تقی مصباح یزدی راه افتاده است.

در گفتگویی در برنامه چشم‌انداز بامدادی یکشنبه سوم اسفند ۱۳۹۴ (٢١ فوریه ۲۰۱۶)، گزیده از سخنان اخیر محمد خاتمی را پخش کردیم و به تحلیل این پیام و درگیری‌های جناحی پیرامون انتخابات پرداختیم. علی همدانی در گفتگو با پژمان تهوری، تحلیلگر مسائل ایران و خبرنگار سابق روزنامه ایران، به فهرست مورد حمایت اصلاح‌طلبان پرداخت.

برای شنیدن گزارش‌های بیشتر به صفحه رادیو یا ساوند‌کلاود ما مراجعه کنید.