سعید مدنی و محمدرضا عالی پیام آزاد شدند

وبسایت خبری کلمه گزارش داده است که سعید مدنی، پژوهشگر و فعال مدنی، و محمدرضا عالی پیام شاعر و طنزپرداز روز چهارشنبه از زندان آزاد شده اند.

بنابه این گزارش آقای مدنی که ماه پیش از زندانی رجایی شهر کرج به بند هفت زندان اوین منتقل شده بود پس از آزادی فورا به بندرعباس فرستاده شد تا دوره تبعید را شروع کند.

آقای مدنی عضو شورای فعالان ملی مذهبی، استاد دانشگاه و پژوهشگر اجتماعی است و کتاب هایی تالیف و ترجمه کرده است. او به اتهام "عضویت در تشکیلات مخل امنیت ملی‌ و تبلیغ علیه نظام" از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به تحمل ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

آقای مدنی دی سال ۱۳۹۰ دستگیر شد و پس از دو سال حبس در اوین، در بهمن ماه سال ۱۳۹۲ در دادگاه تجدیدنظر به تحمل ۶ سال زندان و ۱۰ سال تبعید به بندرعباس محکوم شد.

به گزارش وبسایت انتقادی کلمه، او در سال ۹۲ پس از فعالیت به عنوان وکیل بند و پیگیری خواسته های زندانیان به زندان بدنام رجایی شهر کرج منتقل شد اما ماه قبل دوباره به اوین بازگردانده شد.

کلمه نوشت:‌ "خبرها حاکی از آن است که سعید مدنی امروز با شرایط آزادی مشروط از زندان آزاد شده اما بدون هیچ وقفه‌ای او را برای گذراندن مدت تبعید خود به بندرعباس فرستاده‌اند."

سایت کلمه که اخبار زندانیان سیاسی را پوشش می دهد همچنین از آزادی محمدرضا عالی پيام شاعر طنزپرداز خبر داد.

بنابه این گزارش آقای عالی پیام که با نام استعاری هالو اشعارش را منتشر می کند با مجازات ۱۵ ماه حبس از اردیبهشت ماه دوره حبس را شروع کرده بود.

او پس از سرکوب جنبش اعتراضی سال ۱۳۸۸ به نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایران شعر "سبز بودن چه جرم سنگینی" است را در شبکه های اجتماعی منتشر کرد و به نوشته کلمه در سال های ۹۱ و ۹۲ هم مدتی زندانی بود.