سخنرانی سخنگوی دولت در هویزه 'با شعار معترضان نیمه‌کاره ماند'

حق نشر عکس rahyabnews

شعارهای عده‌ای معترض باعث شد که سخنرانی محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت ایران، در هویزه در استان خوزستان، نیمه تمام بماند.

سایت خبری رهیاب، سایت خبری محلی در خوزستان، نوشته است که معترضان شعار می‌داده‌اند: "دولت تدبیر و امید، بصیرت، بصیرت". در جریان سخنرانی آیت‌الله علی خامنه‌ای در مشهد هم منتقدان دولت از همین شعار استفاده کردند.

خبرگزاری ایسنا نوشته است که آقای نوبخت در واکنش به این شعارها گفته است: "فکر نمی‌کنم این بیانات در همسویی با شعار همدلی و همزبانی دولت و ملت باشد. این شعارها خوب است ولی هر چه خشم و فریاد هم داریم باید همدل باشیم و این شعارها را به سوی دشمن بزرگ متوجه کنیم. این اختلاف همان چیزی است که دشمن ما انتظار آن را دارد. همه با هم باید علیه دشمن شعار دهیم."

سخنگوی دولت ایران برای شرکت در مراسمی برای بزرگداشت کشته‌شدگان جنگ ایران و عراق به خوزستان سفر کرده بود.

خبرگزاری‌های مهر و تسنیم با لحنی انتقادی نوشته‌اند که خبرنگاران آنها فرصت همراهی با آقای نوبخت را نداشته‌اند و تنها خبرنگاران خبرگزاری‌های "متمایل به دولت" سخنگوی دولت ایران را همراهی می‌کرده‌اند.

سایت رهیاب نوشته معترضان پس از آن که آقای نوبخت گفت مقام‌های دولت حسن روحانی خود را "سرباز ولایت" و پیرو آیت‌الله خامنه‌ای می‌دانند، با شعارهایشان سخنرانی او را به هم زدند .

در ماه‌های اخیر تهدید یا تجمع بسیجی‌ها و معترضان به سیاست‌های دولت در چندین مورد باعث به هم خوردن سخنرانی‌های چهره‌های اصلاح‌طلب یا نزدیک به دولت حسن روحانی شده است.

حق نشر عکس Twitter
Image caption سرتیپ حسن شاهوارپور، فرمانده سپاه خوزستان و رئیس مجمع عالی بسیج، محمدباقر نوبخت را همراهی می‌کرده است (عکس از توییتر مرتضی کعبی)

مطالب مرتبط