نماینده مجلس ایران: برای یافتن لوینسون همکاری می‌کنیم

حق نشر عکس Reuters

نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران گفته است که کشورش از بعد انسانی برای یافتن رابرت لوینسون مامور سابق پلیس فدرال آمریکا همکاری می‌کند.

آقای لوینسون، هنگام سفر به جزیره کیش، در ماه مارس سال ۲۰۰۷ ناپدید شد.

مقام های ایرانی همواره گفته اند که در مورد ناپدید شدن رابرت لوینسون هیچگونه اطلاعی ندارند.

حسین سبحانی‌نیا به خبرگزاری مجلس ایران گفته است که ایران "از بعد انسانی" در زمینه یافتن آقای لوینسون حرکت می‌کند ولی آمریکا نمی‌تواند برای ایران تعیین تکلیف کند.

مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا، اوائل ماه جاری میلادی قطعنامه‌ای را به تصویب رساند که در آن از ایران خواسته شده همکاری بیشتری در خصوص آزادی آقای لوینسون داشته باشد.

آقای سبحانی‌نیا از این قطعنامه انتقاد کرده و گفته است مجلس نمایندگان آمریکا نمی‌تواند قطعنامه‌ای در باره کشور دیگری صادر کند و آنها را ملزم به انجام کاری کند.

نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران گفته است این قطعنامه‌ها "لزوما برای ما تعیین تکلیف نمی‌کند" و ایران در بحث‌های بشردوستانه و کمک به انسان‌ها، بدون بیانیه و قطعنامه پیشقدم است.

آقای سبحانی‌نیا افزوده رابرت لوینسون "جاسوس سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا" بوده و "آمریکا نمی‌تواند برای دخالت در امور منطقه و کشورهای دیگر مرتب جاسوس‌های رسمی و غیر رسمی‌اش را به نقاط مختلف دنیا بفرستد."

مطالب مرتبط