یک نفر در ارتباط با انتشار 'عکس‌های مینو خالقی' بازداشت شد

حق نشر عکس

رسانه‌های ایرانی می‌گویند یک نفر به اتهام انتشار تصاویری که گفته می‌شود مینو خالقی، نماینده منتخب اصفهان را بدون روسری نشان می‌دهد، بازداشت شده است. تصور می‌شود خانم خالقی بر مبنای این عکس‌ها رد صلاحیت شده است. او گفته است که این عکس‌ها "جعلی" هستند و ارتباطی با او ندارند.

خبرگزاری تسنیم می‌گوید که فرد بازداشت شده حامد طالبی است که یک کانال تلگرامی را اداره می‌کرده است.

دبیری سرویس سیاسی خبرگزاری فارس و مدیریت روابط عمومی استانداری فارس از جمله سوابق آقای طالبی است.

چند نفر از چهره‌های اصولگرا به خبرگزاری فارس گفته‌اند که بازداشت منتشرکننده عکس‌ها نباید باعث شود که به گفته آنان "قانون شکنی" خانم خالقی به حاشیه رانده شود.

فاطمه آلیا، نماینده پیشین مجلس ایران به خبرگزاری فارس گفته است: "برخی می‌خواهند با مقصر جلوه دادن این و آن، صورت مسئله را تغییر دهند". خانم آلیا منتشرکننده عکس‌های منتسب به خانم خالقی را یک "خبرنگار ضدانقلاب" معرفی کرده است.

وبسایت رجانیوز هم نوشته است: "چرا باید مشروب‌خواری و استعمال مواد مخدر از سوی چهره معروف ورزشی علنی گردد، اما اعلام کشف حجاب یک چهره سیاسی که قرار است در مهمترین رکن قانونگذاری کشور فعالیت کند، پرده پوشی می شود؟ آیا آبروی مهرداد اولادی با آبروی مینو خالقی تفاوتی دارد؟"

خبرگزاری فارس گزارش می دهد که احمد جنتی دبیر شورای نگهبان ظاهرا در اشاره ای به رد صلاحیت مینو خالقی پس از پیروزی در انتخابات گفت: "نظارت استصوابی شورای نگهبان عام و در تمام مراحل است و این اقدام سابقه هم داشته درباره فردی که بعد از رأی‌آوردن معلوم شد مدرک تحصیلی‌اش بی اعتباراست و انتخابات را شورای نگهبان ابطال کرد."

همزمان به گزارش وبسایت خبری کلمه، احمد منتظری فرزند آیت الله منتظری، مرجع تقلید معترض که سال ۸۸ درگذشت، در نامه ای به رهبر ایران نوشت که "استحضار دارید شورای نگهبان در اقدامی غیرقانونی با ابطال آرای خانم دکتر مینو خالقی، نماینده منتخب مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، توهین بزرگی به ملت ایران و بالاخص مردم بیدار و آگاه اصفهان نموده است."

او این اقدام شورای نگهبان را یک "بدعت ناپسند" توصیف کرد و خواستار دخالت آیت الله خامنه ای برای بازگرداندن حق خانم خالقی شد.

آقای منتظری نوشت:‌ "حتماً استحضار دارید که در کمال تأسف فاصله بین دموکراسی پذیرفته شده در جهان امروز، با برخی اقدامات مسئولین جمهوری اسلامی تا چه حدّ است."

مطالب مرتبط