دفتر آیت‌الله خمینی: محتوای جلسه آیت‌الله منتظری تحریف‌ شده است

محمدعلی انصاری، قائم مقام دفتر نشر آثار آیت‌الله خمینی، از انتشار فایل صوتی جلسه آیت‌الله حسینعلی منتظری با هیئت قضایی اعدام‌های سال ١٣۶۷ انتقاد کرده و می‌گوید محتوای جلسه‌ به طور ناقص منتشر شده و در آن آیت‌الله منتظری پیش‌داوری‌هایی دارد.

آقای انصاری، که در مقطع اعدام‌ها هم عضو دفتر آیت‌الله خمینی بوده و در جلسه آیت‌الله منتظری از او نام برده می‌شود، گفته است: "محتوای این جلسه ناقص و مشحون از اغلاط و تحریفات منتشر شده است."

او در مصاحبه با وبسایت جماران، وابسته به دفتر نشر آثار آیت‌الله خمینی، گفته است که سخنان آیت‌الله منتظری در جلسه مذکور "پیش‌داوری‌هایی" دارد که "اطرافیان موذی به ایشان القا کرده‌‎اند."

روز سه‌شنبه سایت آیت‌الله حسینعلی منتظری فایل جلسه او با حسنیعلی نیری، مرتضی اشراقی، مصطفی پورمحمدی و ابراهیم رئیسی را منتشر کرد.

در این جلسه آقای منتظری به تندی از اعدام‌ها انتقاد می‌کند و می‌گوید: "بزرگترین جنایتی که در جمهوری اسلامی شده و تاریخ ما را محکوم می‌کند به دست شما انجام شده و [نام] شما را در آینده جزو جنایتکاران در تاریخ می‌نویسند".

فایل صوتی این جلسه به درخواست وزارت اطلاعات از وبسایت آیت‌الله منتظری حذف شده است.

آقای انصاری امروز گفته است: "انتشار این نوار بعد از ۲۸ سال وقتی که سردمداران استکبار و تکفیری ها با منافقین نشست و برخاست می کنند احیاء آنان و مشروعیت زایی برای آنهاست."