هشدار ۲۸ سال پیش آیت‌الله منتظری به مسئولان نظام

پایگاه اطلاع‌رسانی آیت‌الله حسینعلی منتظری، مرجع تقلید شیعه که در سال ۱۳۸۸ درگذشت، فایل صوتی اظهارات این مرجع تقلید در سال ۱۳۶۷ را منتشر کرده که در آن، به‌تندی از اعدام دسته‌جمعی اعضای سازمان مجاهدین خلق و جمعی از زندانیان گروه‌های مارکسیست انتقاد می‌کند و آن را «بزرگترین جنایت جمهوری اسلامی» می‌نامد.

در کتاب خاطرات آیت الله منتظری آمده که بعد از صدور فرمان آیت الله خمینی، بین ۲۸۰۰ تا ۳۸۰۰ نفر از زندانیان اعدام شده اند.

او پس از اطلاع یافتن از این اعدام‌ها دو نامه به آیت الله خمینی، رهبر وقت جمهوری اسلامی نوشت و سپس در دیداری به تاریخ ۲۴ امرداد ۱۳۶۷ با حضور حسینعلی نیری (حاکم شرع وقت)، مرتضی اشراقی (دادستان وقت)، ابراهیم رئیسی (معاون وقت دادستان) و مصطفی پورمحمدی (نماینده وقت وزارت اطلاعات در زندان اوین) به آنها در مورد قضاوت تاریخ در مورد این اعدام ها و خلاف شرع بودن عملکرد آنها هشدار داد که اکنون فایل صوتی مربوط به این جلسه منتشر شده است.

در چشم‌انداز بامدادی چهار‌شنبه ۲۰ امرداد ۱۳۹۵ (دهم اوت ۲۰۱۶) نخست پاره‌های از صحبت‌های آیت‌الله منتظری و فرزند او احمد منتظری پخش شد که به دنبال آن داریوش رجبیان با رضا علیجانی، فعال ملی- مذهبی در پاریس گفتگویی انجام داد.

برای شنیدن گزارش های بیشتر به صفحه رادیو یا ساوندکلاود ما مراجعه کنید.