شش نفر در مشهد به اتهام 'مدلینگ' بازداشت شدند

حق نشر عکس Khorasan
Image caption عکس آرشیوی است

یک مقام قضایی در مشهد از بازداشت ۶ نفر به اتهام مدلینگ، و احضار ۳۰ نفر دیگر در همین زمینه خبر داده است و گفته که ۸ واحد صنفی یا منزل مسکونی نیز در این ارتباط پلمب شده‌اند.

قاضی حسن حیدری، معاون دادستان در دادسرای انقلاب مشهد، به خبرگزاری تسنیم گفته است که پیش از این به این افراد تذکر داده شده بود اما آنها بی‌توجهی و "برخی لجاجت کردند".

به گفته این مقام قضایی سه نفر از بازداشت‌شدگان زن و سه نفر دیگر مرد هستند و هیچ یک سوءسابقه قضایی ندارند. او پیش‌بینی کرده که این متهمان به یک تا ۱۰ سال حبس محکوم شوند.

آقای حیدری گفته است: "در این حوزه سپاه وظیفه داشته از کیان جمهوری اسلامی دفاع کند و بحث برخورد با مدلینگ‌ها در دستور کار است."

این چندمین باری است که در ماه‌های اخیر عده‌ای به دلیل فعالیت‌های مرتبط با صنعت مد و لباس، اعم از مدلینگ، گریم و عکاسی، بازداشت می‌شوند.

حسن حیدری به تسنیم گفته است: "برخی به عنوان مدلینگ کارهایی می‌کنند که در غرب هم رواج ندارد برای مثال در آرایشگاه زنانه یک آقا کار آرایشگری را صورت می‌دهد و این یک خرده فرهنگ ناهنجار و غیرقابل قبول است."

او چنین فعالیت‌هایی را خلاف سیاست رهبر جمهوری اسلامی درباره حفظ و تقویت "بنیان خانواده ایرانی" دانسته و گفته است که پس از این هم با فعالیت‌های مغایر این سیاست برخورد خواهد شد.

چند هفته پیش احمد علم الهدی امام جمعه مشهد گفت: "غربی‌ها می‌خواهند ده‌ها و صدها فروشگاه مدلینگ ایجاد کنند و جوان ما را منحرف کنند اما یک پیچ و مهره از دستگاه الکترونیکی خود را نیز حاضر نیستند به ما بفروشند. یک آقایی نیز می‌گوید با برجام عزت پیدا کردیم. چه عزتی؟ اینکه شرکت مدلینگ ایتالیایی بیاید عزت است؟ این را در برجام پیش بردید؟"

مطالب مرتبط