Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. نشست مسکو: طالبان از فعالیت‌های نظامی خود دست بردارند

  نشست مسکو: بحران افغانستان راه حل نظامی ندارد
  Image caption: نشست مسکو: بحران افغانستان راه حل نظامی ندارد

  مسکو میزبان دور دیگری از گفت‌و‌گوهای صلح درباره افغانستان با حضور نمایندگانی از افغانستان، ایران، چین، پاکستان، هند و چند کشور آسیای میانه شد. در این نشست از گروه طالبان خواسته شد تا از فعالیت‌های نظامی خود دست بردارند و برای حل و فصل بحران افغانستان با دولت افغانستان داخل مذاکرات مستقیم شود.

  بیشتر بخوانید  

 2. استقبال یک نماینده مجلس افغانستان از پرتاب "مادر بمب‌ها"

  محیی‌الدین مهدی، نماینده مردم در مجلس افغانستان
  Image caption: محیی‌الدین مهدی، نماینده مردم در مجلس افغانستان

  محیی‌الدین مهدی، نماینده مردم در مجلس افغانستان از هدف قرار دادن موضع داعش در ننگرهار با "مادر بمب‌ها" استقبال کرده و خواهان ادامه این چنین عملیات‌ها شده است.

  آقای مهدی در واکنش به پرتاب "مادر بمب‌ها" نوشته که این اقدام آمریکا پیام روشنی به پاکستان دارد. او بدون اینکه از جایی نام ببرد، افزود که چند مکان دیگر هم "مستحق چنین مجازاتی است".

  این نماینده مجلس افغانستان می‌گوید او در گذشته به مقام‌های امنیتی پیشنهاد کرده بود که که "آنجاها" را - موقتا - از سکنه خالی سازند تا اهالی آن از "گزند عملیات مصئون باشند".

  آقای مهدی نماینده مردم بغلان در مجلس نمایندگان افغانستان است. او از اعضای شناخته شده حزب جمعیت اسلامی نیز است. 

 3. برنامه هواداران قالیباف

  عده‌ای از هواداران محمدباقر قالیباف، شهردار تهران، در این شهر جلسه‌ای برگزار کردند و خواهان حضور آقای قالیباف در انتخابات ریاست جمهوری شدند.

  پیش از این استانداری تهران گفته بود با تجمع‌های انتخاباتی زودهنگام برخورد می‌کند.

  هواداران قالیباف
 4. طوفان ۱۳۰ کیلومتری در مشگین‌شهر منجر به خسارت‌هایی در این شهر شد

  طوفان شدید امروز در مشگین‌شهر خسارات قابل توجهی به تاسیسات زیربنایی، اموال عمومی و شهروندان در این شهر وارد کرده است.

  فرماندار این شهر اعلام کرده است که در اثر وزش طوفان جریان برق اکثر روستاهای شهرستان وقسمتی از شهر قطع شده است. 

  بر اساس گزارش‌های خبرگزاری‌های ایران، در برخی از مناطق روستایی استان اردبیل نیز این تندباد سبب فرو ریختن دیوارهای کم دوام روستایی و تأسیسات برق و آب شده است.  

  طوفان مشگین‌شهر
 5. رهبر جمهوری چچن: در این کشور همجنسگرا وجود ندارد

  روزنامه روسی، نوایا گازتا، می گوید پس از نشر گزارش در مورد آزار و اذیت مردان همجنسگرا در جمهوری چچن در جنوب روسیه به طور جدی در مورد ایمنی کارکنان خود نگران است. 

  این روزنامه گزارش می دهد که روحانیون مسلمان در چچن انتشار این گزارش را توهین به دین خود و منزلت مردان چچن خوانده و قول داده اند که انتقام خواهند گرفت. 

  نوایا گازتا می گوید این یک تهدید مستقیم علیه روزنامه نگاران است. این روزنامه گزارش داده بود که در جمهوری چچن صدها نفر به ظن همجنسگرا بودن دستگیر شده و دست کم سه نفر کشته شده اند. 

  رمضان قدیروف، رهبر این جمهوری عمدتا مسلمان نشین روسیه این ادعاهارا رد کرده و گفته در این جمهوری افراد همجنسگرا وجود ندارد.

 6. سخنرانی ابراهیم رئیسی پس از ثبت نام برای انتخابات ریاست جمهوری

  View more on twitter
 7. دستگیری ۵ نفر به ظن همکاری با داعش در ترکیه در آستانه برگزاری همه پرسی قانون اساسی

  پلیس ترکیه ۵ نفر را به ظن همکاری با گروه موسوم به دولت اسلامی(داعش) دستگیر کرده است. گفته شده که این افراد در تدارک انجام حمله در روز برگزاری همه پرسی قانون اساسی بودند. دستگیری این افراد در پی چندین حمله در استانبول صورت گرفت. قرار است همه پرسی تغییر قانون اساسی روز یکشنبه ۱۶ آوریل ( ۲۷ فروردین) در ترکیه برگزار شود. تدابیر امنیتی شدیدی در ترکیه به مورد اجرا گذاشته شده است.

 8. سخنرانی حسن روحانی هنگام ثبت نام برای انتخابات ریاست جمهوری

  View more on twitter
 9. فیلم انفجار 'مادر بمب‌ها' در افغانستان

  View more on twitter
 10. ۸۶۳ نفر برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرده‌اند

  رییس ستاد انتخابات کشور از ثبت نام ۸۶۳ نفر برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری تا ظهر امروز خبر داده است که از این تعداد ۸۰۷ نفر مرد و ۵۶ نفر زن هستند.

 11. حسن روحانی برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد

  حسن روحانی، رییس جمهور ایران، برای نامزدی دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

  بیشتر بخوانید

  View more on twitter
  View more on twitter
  View more on twitter
 12. اعظم طالقانی: آمدم تکلیف رجل سیاسی را مشخص کنم

  اعظم طالقانی، فرزند آیت‌الله طالقانی، برای ثبت‌نام نامزدی انتخابات ریاست جمهوری به وزارت کشور رفته است. 

  خانم طالقانی که به عنوان دبیرکل حزب جمعیت زنان انقلاب اسلامی ثبت نام می‌کند، گفته است که "برای روشن کردن تکلیف رجل سیاسی" آمده است.

  View more on instagram
  View more on twitter
 13. زاکانی: دولت اقدام و اصلاح تشکیل می‌دهم

  علیرضا زاکانی، نماینده سابق مجلس ایران و یکی از کاندیداهای جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی (جمنا)، برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

  View more on twitter
 14. مقام روسیه: استفاده از 'مادر بمب‌ها' پیام آمریکا به روسیه بود

  یک مقام روسیه گفته است که هدف آمریکا از فروانداختن بزرگترین بمب غیرهسته‌ای جهان بر مواضع داعش در افغانستان، قدرتنمایی در مقابل روسیه بوده. سناتور فرانس کلینسویچ، معاون کمیته دفاع و امنیت مجلس علیای پارلمان روسیه گفته که مقامات آمریکایی می خواهند روسیه را به تغییر سیاست هایش در منطقه وادار کنند. سناتور کلینسویچ گفته که وضعیت نظامی در افغانستان در سالهای اخیر تغیری نکرده است که اتخاذ اقدامات شدید از سوی ائتلاف به رهبری آمریکا را ایجاب کند. او گفت: "فکر می کنم این حمله در ردیف حمله موشکی به سوریه قرار دارد. در واقع در هر دو مورد منظور آمریکا  نمایش قدرت است و تنها مخاطب این نمایش هم روسیه است". این سناتور هشدار داده که این روش نخواهد توانست تغییری در سیاست های روسیه ایجاد کند و استفاده از آن در مورد کشورهایی مانند کره شمالی می تواند به عواقب غیرقابل پیش بینی بینجامد.

 15. توضیح مدیر تلگرام در مورد امکان تماس صوتی در ایران

  پاول دورف، مدیر شبکه مجازی تلگرام در پاسخ به پرسش کاربری گفته است که امکان تماس صوتی برای کاربران تلگرام در ایران فعال شده، اما سرویس دهندگان اینترنتی در این کشور دارند آن را فیلتر می کنند.

  View more on twitter
 16. سازمان ملل : بیماری‌های مرتبط با سیگار عامل مرگ بیش از ۲۰۰ میلیون نفر در چین خواهد بود

  چین

  سازمان ملل گفته است که بیماری‌های مرتبط با کشیدن سیگار، عامل مرگ بیش از ۲۰۰ میلیون نفر در چین در قرن جاری خواهد بود. 

  سازمان بهداشت جهانی و برنامه توسعه سازمان ملل در گزارشی تازه برآورد کرده اند که اکثر این مرگ و میرها در بین قشر فقیر جامعه چین خواهد بود. 

  چین بزرگترین مصرف کننده و تولید کننده تنباکو در جهان است. این دو نهاد بین المللی با هشدار نسبت به هزینه استفاده از تنباکو که بالغ بر ۶۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۴ برآورده شده، گفته اند که صرف چنین هزینه ای برای این کشور ممکن نیست. 

   سازمان ملل از چین خواسته تا اقداماتی فوری برای مقابله با این معضل اتخاذ کند. از جمله اقداماتی که سازمان ملل پیشنهاد داده ایجاد فضاهای عمومی بیشتر برای کشیدن سیگار وهمچنین افزایش قیمت سیگار است.  

 17. زنی با شعار جدایی دین از سیاست برای نامزدی انتخابات ثبت نام کرد

  زنی که با شعار جدایی دین از سیاست برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرده است، می‌گوید باید در قانون اساسی تجدید نظر اساسی شود و تکلیف "رجل سیاسی" مشخص شود. 

  جدایی دین از سیاست
 18. کواکبیان پس از ثبت نام: کاندیدای پوششی نیستم، تا آخر می‌مانم

  View more on twitter
  View more on twitter
 19. کلهر: کاندیدای احمدی‌نژاد نیستم

  مهدی کلهر، مشاور رسانه‌ای محمود احمدی‌نژاد در دولت دهم، پس از ثبت نام برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری گفت: "من به صورت مستقل در انتخابات شرکت کرده‌ام و نامزد احمدی نژاد نیستم." 

  مهدی کلهر