Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. دولت بریتانیا: خطر اقدامات تروریستی در بریتانیا ابعاد بی‌سابقه‎ای یافته است

  مقامات دولت بریتانیا می‌گویند خطر عملیات تروریستی به ابعاد "بی‌سابقه‌ای" رسیده است: بین سال ۲۰۱۳ تا ماه مارس امسال هفتاد اقدام تروریستی در بریتانیا صورت گرفته بود اما در سه ماه گذشته هشت مورد عملیات تروریستی یا انجام یا پیش از اجرا کشف و خنثی شده است.

 2. جرمی کوربین از اخراج بیست هزار پلیس در چند سال گذشته انتقاد کرد

  جرمی کوربین رهبر حزب کارگر درباره حمله تروریستی دیشب لندن صحبت کرد و گفت "نمی‌توان امنیت را بدون صرف هزینه تامین کرد."

  او ترزا می را متهم کرد که در چند سال گذشته بیست هزار پلیس را اخراج کرده است. رهبر حزب کارگر گفت وقتی نهاد صنفی پلیس خطر این کار را به ترزا می گوشزد کرده، او آنها را متهم کرده که چوپان دروغگو هستند.

  جرمی کوربین همچنین از ترزا می انتقاد کرد که جلوی انتشار گزارشی را در مورد کشورهایی که بودجه اقدامات تروریستی را تامین می‌کنند گرفته است.

 3. سفیر آمریکا در بریتانیا از مدیریت "قوی" شهردار لندن تمجید کرد

  لیو لوکنز سفیر آمریکا در بریتانیا در توئیتر از مدیریت "قوی" صادق خان شهردار لندن دفاع کرد و به او تسلیت گفت. دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا ساعاتی پیش در توئیتر از شهردار لندن انتقاد کرده و او را متهم کرده بود که خطر تروریسم را کوچک فرض می‌کند.

 4. شورای مسلمان بریتانیا از صحبتهای ترزا می حمایت کرد

  شورای مسلمان بریتانیا از صحبتهای ترزا می نخست وزیر حمایت کرد و از مسلمانان خواست تا برای جلوگیری از رفتار افراط‌‌ گرایانه وظیفه خود را انجام دهند:

  "این حمله مار خشمگین کرده و ما می‌خواهمی در این باره کاری انجام دهیم. به همین دلیل ما با نخست وزیر موافقیم که این وضع باید عوض شود. دیگر بس است. ما برای گفتگوهای دشوار بعنوان شهروندانی با حقوق برابر آماده‌ایم و به اندازه سهم خودمان باید در مبارزه شرکت کنیم."

 5. طرفداران داعش در تلگرام دیگران را به حملات تروریستی بیشتر تشویق می‌کنند

  در حالی که هنوز فرد یا گروهی مسئولیت حمله "تروریستی" لندن را به عهده نگرفته، طرفداران گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) از این اقدام استقبال و اظهار خوشحالی می‌کنند. در یک کانال تلگرامی با عنوان "فقط ترور" که بعد از حمله دیشب راه‌اندازی شده گقته شده که سربازان داعش "همه‌جا" هستند و انجام حمله تروریستی مشابه دیشب "کار سختی نیست." طرفداران القاعده هم در تلگرام از این اقدام تروریستی حمایت کرده و دیگران را به اقدامات مشابه تشویق کرده‌اند.

 6. پاسخ شهردار لندن به توییت دونالد ترامپ

  دفتر صادق خان، شهردار لندن گفته است که او بجای جواب دادن به توییت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، کارهای مهم تری دارد که انجام دهد. آقای ترامپ در توییتی به طعنه خطاب به شهردار لندن گفته بود: دست کم ۷ نفر کشته و ۴۸ نفر زخمی شده‌اند. آن وقت شهردار لندن می‌گوید "دلیلی برای اضطراب وجود ندارد".

 7. خبر فورییک نفر از مردم عادی هدف گلوله پلیس قرار گرفته است

  به گفته یکی از فرماندهان پلیس بریتانیا در جریان حمله دیشب در لندن هشت مامور مسلح پلیس پنجاه گلوله شلیک کرده‌اند. در این تیراندازی که حجم آن "بی‌سابقه" توصیف شده، یک نفر از مردم عادی هم هدف قرار گرفته و زخمی شده است.

  حمله دیشب در مرکز لندن تا کنون هفت کشته و ده‌ها زخمی به جا گذاشته که حال بیش از بیست نفر از آنها وخیم گزارش شده است.

 8. حضور سنگین نیروهای مسلح پلیس در منطقه ایست‌هم در لندن

  گزارش ها از حضور سنگین نیروهای مسلح پلیس در منطقه ایست‌هم در لندن خبر می دهد. این منطقه کمتر از دو کیلومتر از مجموعه آپارتمان هایی قرار دارد که پیشتر پلیس در منطقه بارکینک در شرق لندن به آن جا یورش برد.

 9. ترزا می از مجروحان در بیمارستان عیادت کرد

  ترزا می، نخست وزیر بریتانیا برای عیادت تعدادی از مجروحان حمله شب گذشته لندن به بیمارستان کینگز کالج رفت. براساس آمار جدید سیستم درمانی بریتانیا ۴۸ مجروح به بیمارستانهای مختلف منتقل شدند.

  آخرین گزارش ها از وخامت حال ۲۱ مجروح خبر می دهد.

 10. واکنش دولت افغانستان به حمله لندن

  ریاست‌جمهوری افغانستان در اعلامیه‌ای حمله شب گذشته در لندن را به دولت و مردم بریتانیا تسلیت گفته است. در این اعلامیه آمده است: "گروه‌های تروریستی مرزهای جغرافیایی را درنوردیده و اکنون به یک خطر و تهدید بزرگ جهانی برای بشریت مبدل شده است." ریاست جمهوری افغانستان تاکید کرده که مقابله با "گروه‌های تروریستی و نابود کردن لانه‌های آنها" کار مشترک و بسیج همه کشورها را می‌طلبد. دولت افغانستان از کشورهای جهان خواسته تا بر کشورهایی را که "از تروریستان استفاده ابزاری می‌کنند و به آنها پناه می‌دهند" فشار جدی بیاورد.

 11. نخست وزیر کانادا از کشته شدن یکی از شهروندان این کشور در حمله لندن خبر داد

  جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا تایید کرده که یک شهروند کانادا در میان کشته شدگان حمله شب گذشته در لندن بوده است. آقای ترودو ضمن محکوم کردن این حمله گفت که از از کشته شدن یکی از شهروندان کانادا ناراحت شده است. او با خانواده های قربانیان ابراز همدردی کرد.

 12. مهاجمان لندن شناسایی شدند

  بی بی سی دریافته که هویت سه مهاجم حمله لندن مشخص شده، اما گفته شده که احتمالا هنوزرسما هویت آنها اعلام نمی شود.

 13. پاسخ فیسبوک به صحبت های ترزا می در مورد نقش شبکه های اجتماعی در ترویج افراط گرایی

  صحبت های ترزا می، نخست وزیر بریتانیا، که گفته بود شرکت های بزرگ اینترنتی "فضایی امن برای افراط گرایان" ایجاد کرده اند، با واکنش فیسبوک روبرو شده است. فیسبوک در پاسخ گفته است: "ما حمله شنبه شب در لندن را محکوم می کنیم و با خانواده های قربانیان و مجروحان همدردی می کنیم."

  این شبکه اجتماعی همچنین گفته: "ما در تلاش هستیم تا سرویسی ایجاد کنیم که همه در آن احساس امنیت بکنند. این به معنای آن است که ما به گروهها و افرادی که درگیر فعالیت های تروریستی هستند و یا کسانی که با پیام گذاشتن در صدد حمایت از تروریسم هستند، اجازه فعالیت نمی دهیم. ما می خواهیم که فیسبوک محیطی ناسازگار برای تروریست ها باشد. ما درتلاشیم تا با استفاده از تکنولوژی و بررسی های انجام شده به محض اطلاع از پیام هایی با محتوای تروریستی آن ها را از فیسبوک حذف کنیم."

  به گفته فیسبوک مقابله با افراط گرایی در اینترنت تنها با همکاری های قوی ممکن است.

 14. 'یکی از مهاجمان متاهل بود و دو بچه داشت'

  بی بی سی دریافته که یکی ازمهاجمان حمله شب گذشته در لندن در خانه ای در محله بارکینگ در شرق لندن زندگی می کرد. به گفته یکی از همسایگان این مهاجم متاهل بود و دو بچه داشت و در سه سال گذشته در این محل سکونت داشت.

  این فرد توسط پلیس کشته شد.

  پلیس لندن امروز در عملیاتی به شماری خانه در محله بارکینگ در شرق لندن حمله کرد.

  حمله در لندن
 15. واکنش پاپ به حمله لندن

  پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان از تمام کاتولیک ها در سراسر جهان خواسته که برای لندن دعا کنند. پاپ در جمع ۶۰ هزار نفری که در میدان سنت پیتر گرد آمده بودند خواستار صلح در سراسر جهان و ریشه کن شدن جنگ و تروریسم شد . رهبر کاتولیک های جهان همچنین با اشاره به حمله لندن گفت بیاییم برای قربانیان و خانواده های آنها دعا کنیم

 16. گزارش خبرنگار بی‌بی‌سی از محل حادثه

  View more on twitter
 17. شهروندان خارجی در میان زخمی‌شدگان

  در میان چهل و هشت زخمی که در پنج بیمارستان لندن بستری هستند شهروندان سایر کشورها از جمله استرالیا، فرانسه، اسپانیا، استرالیا و نیوزیلند هم هستند. چهار پلیس هم در میان زخمی‌ها هستند.

  لاندن بریج و اطراف آن از مناطق توریسی لندن است و مخصوصا شب‌های شنبه، شلوغ‌ترین ساعت‌های آن است.

 18. خبر فوریدر یورش پلیس به شرق لندن ۱۲ نفر دستگیر شدند

  به گفته اسکاتلندیارد در جریان یورش پلیس به بارکینگ در شرق لندن در ارتباط با حمله شب گذشته لندن، ۱۲ نفر دستگیر شده اند عملیات تجسس در شماری از خانه ها در این منطقه ادامه دارد.

  حمله لندن
  حمله لندن
  حمله لندن
 19. طعنه ترامپ به شهردار لندن

  دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا، در توییتر به طعنه خطاب به صادق خان، شهردار لندن نوشته است: دست کم هفت نفر کشته و چهل و هشت نفر زخمی شده‌اند. آن وقت شهردار لندن می‌گوید "دلیلی برای اضطراب وجود ندارد".

  View more on twitter
 20. ۴ نیروی پلیس در حمله لندن مجروح شدند

  در جریان حمله شب گذشته لندن ۴ پلیس مجروح شدند. یکی از این مجروحان از نیروی پلیس حمل و نقل بریتانیا است که جراحاتش جدی گزارش شده است. سه مجروح دیگر هم از نیروهای پلیس لندن هستند که حال یکی از آن ها وخیم است.