Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. ایران درباره سفر نماینده آمریکا به آژانس اعتراض کرد

  نمایندگی ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی در بیانیه‌ای نسبت به سفر نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل، هشدار داده است.

  ایران گفته است که آنچه از سفر خانم هیلی اعلام شده با بخش‌هایی از برنامه جامع اقدام مشترک (توافق هسته‌ای معروف به برجام) و همچنین قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت "در خصوص نقش آژانس و ضرورت صیانت از استقلال آن و حفاظت از اطلاعات حساسی که در معرض اطلاع آژانس قرار می گیرد" تعارض دارد.

  ایران این موضع دولت آمریکا را رد کرده است که گزارش‌های آژانس در حد میزان دسترسی که ایران به بازرسان می‌دهد اعتبار دارد.

  گفته شده هدف نیکی هیلی از سفر به وین، مقر آژانس، طرح سوال‌هایی درباره پایبندی ایران به برجام بوده است.

  مقام‌های دولت دونالد ترامپ بارها از توافق هسته‌ای انتقاد کرده‌اند و موضع سرسختانه‌تری نسبت به ایران دارند.

  آژانس
 2. سر مربی فوتبال انگلیس: رونی می‌خواهد بازنشسته شود

  View more on twitter
 3. جسد بیست ملوان عراقی از آب بیرون کشیده شد

  مقام‌های عراقی می‌گویند بیست ملوان این کشور در برخورد کشتی آنها در سواحل جنوبی کشور جان خود را از دست داده‌اند.

  وزارت حمل و نقل عراق گفته است جسد بیست نفر از آب بیرون کشیده شده است. کشتی عراقی با یک کشتی خارجی که با پرچم سنت وینسنت و گرنادین‌ها حرکت می‌کرد برخورد کرده است.

 4. سازمان ملل: برای کمک به غیرنظامیان در جنگ علیه داعش وقفه ایجاد شود

  سازمان ملل خواسته است تابرای کمک به غیرنظامیانی که از درگیری‌های مرگبار گریخته اند، درجنگ علیه گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) وقفه‌ای ایجاد شود. سازمان ملل برآورد کرده که حدود ۲۵ هزار غیرنظامی گرفتار شده اند. جان ایگلند، مسئول کمک های بشردوستانه سازمان ملل در سوریه گفته که تمامی گزینه ها باید برای فرار این غیرنظامیان درنظرگرفته شود. به گفته سازمان ملل نیروهای دموکراتیک سوریه که ائتلافی از نیروهای کرد و عرب هستند در حدود ۶۰ درصد از رقه را به تصرف خود در آورده اند. برآورد شده که حدود ۲۰۰۰ پیکارجوی داعش در شهر رقه برای نجات خود در حال جنگ هستند.

 5. مولاوردی: شیوه جذب معلمان بازبینی شد

  View more on twitter
 6. آزادی مشروط یکی دیگر از مظنونان حملات اسپانیا

  دادگاهی در اسپانیا گفته که به آزادی مشروط یکی دیگر از چهار مردی که در ارتباط با حملات در اسپانیا بازداشت شده بودند، رای داده است. در جریان حمله هفته گذشته ۱۵ نفر کشته شدند. هشت نفر از اعضای این گروه کشته شدند و ۴ نفر هم بازداشت شدند. تاکنون دو نفر از اعضای بازداشتی آزاد و دو نفر دیگر به انجام اقدامات "تروریستی" از جمله قتل متهم شده ند.

 7. همایش حامیان عضو شورای ولایتی بلخ در کابل

  صدها عضو احزاب سیاسی، شوراهای قومی و اعضای جامعه مدنی امروز در گردهمایی اعتراضی در کابل، حمایت خود را از آصف مهمند، عضو شورای ولایتی بلخ اعلام کردند.

  آقای مهمند مدعی است که حدود ده روز پیش به دنبال بازداشت در فرودگاه مزار شریف، عطا محمد نور، والی بلخ، پسر و محافظانش "به شدت" او مورد ضرب و شتم قرار دادند و بخشی از گوشش را کنده‌اند، ولی سخنگوی والی بلخ این ادعاهای آقای مهمند رد کرده است.

  معترضان امروز از دولت خواستند تا به قضیه آقای مهمند به صورت جدی رسیدگی کند. دولت افغانستان چند روز پیش هیئت حقیقت‌یاب برای بررسی این ادعای آقای مهمند تعیین کرد، اما تا هنوز نتیجه کار این هیئت مشخص نشده است.

  حامیان مهمند
 8. وزیر دفاع آمریکا، روسیه را به پایبند نبودن به توافقنامه‌های بین المللی متهم کرد

  جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا روسیه را متهم کرده که در تلاش است با توسل به زورمرزهای بین المللی تازه ای ایجاد کند. آقای ماتیس که به اوکراین سفر کرده گفت که روسیه به توافقنامه های بین المللی که امضا کرده، پایبند نیست. وزیر دفاع آمریکا همچنین هشدار داد که تحریم های اعمال شده علیه روسیه در صورتی که این کشور در اقداماتش تغییری ندهد،به قوت خود باقی می ماند. از جمله اقدامات روسیه ضمیمه کردن کریمه به خاک این کشور و همچنین حمایت از شبه نظامیان در شرق اوکراین است.

 9. یک زن شهردار اسپکه درسیستان و بلوچستان شد

  View more on twitter
 10. نرخ مهاجرت به بریتانیا به پایین‌ترین میزان در سه سال گذشته رسید

  نرخ مهاجرت به بریتانیا با توجه به این که شمار زیادی از شهروندان اتحادیه اروپا این کشور را ترک می کنند، به پایین ترین میزان در سه سال گذشته رسیده است. در دوازده ماه گذشته تا ماه مارس سال جاری، تفاوت بین ورود و خروج مهاجر به این کشور کمتر از ۲۵۰ هزار نفر بوده است. این کاهش مهاجرت بیشتر در میان شهروندان اتحادیه اروپا قابل توجه است. پس از آن که در ژوئن سال گذشته میلادی (۲۰۱۶) بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپا رای داد، از ارزش پوند کاسته شد وابهاماتی درباره حقوق بلند مدت شهروندان اتحادیه اروپا که در بریتانیا زندگی می کنند، وجود دارد.

 11. وزیر ارتباطات: اپل احترام به حقوق مصرف کننده را رعایت نکرده

  View more on twitter
 12. الهه کولایی: در جلسه با شهردار بر جذب زنان در مدیریت شهرداری تاکید شد

  View more on twitter
 13. الیاس قالیباف در اینستاگرام تولد پدرش را تبریک گفت

  الیاس قالیباف، پسر محمدباقر قالیباف شهردار پیشین تهران، در پست اینستاگرام تولد وی را تبریک گفت.

  View more on instagram
 14. رانش زمین در سوییس

  خبرگزاری فرانسه نوشت: پلیس اعلام کرد که در اثر رانش زمین در سوییس هشت نفر ناپدید شدند

  View more on twitter
 15. هک شدن مرکز کنترل پروازهای ایران تکذیب شد

  مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های ایران هک شدن مرکز کنترل فضا را تکذیب کرده است.

  روز گذشته پروازهای بیشتر فرودگاه‌های ایران با اختلال مواجه شد و مقام‌های ایرانی گفتند این اختلال به خاطر ارتقای سیستم مرکز کنترل فضای ایران بود.

  او گفته است "مرکز کنترل فضای کشور بدون وقفه عملیات کنترل ترافیک را انجام می‌دهد و هر گونه شایعه هک، تکذیب می‌شود."

  به گزارش مهر، رحمت الله مه آبادی گفته است ایران در زمان تحریم‌های هسته‌ای، با مشکل نوسازی سیستم‌های پروازی مواجه بود و در حال حاضر این نوسازی در حال انجام است.

 16. چرا احداث آزادراه تهران-شمال این همه به طول کشیده؟

  محمد سعیدی کیا، رئیس بنیاد مستضعفان گفته که منطقه یک آزادراه تهران- شمال تا پایان امسال تکمیل می شود. این آزاد راه چهار منطقه دارد که قرار است تهران را به شهرهای غربی استان مازنداران برساند و فاصله تهران به شمال را حداقل ۶۵ کیلومتر کوتاه تر کند، ولی بیست و یک سال است که ساختن آن طول کشیده و به این زودی ها، تمام قسمتهای آن تکمیل نمی شود. چرا این آزاد راه اینقدر طول کشیده و چرا همچنان عده ای با تکمیل آن مخالفت می کنند؟

  Video content

  Video caption: چرا احداث آزادراه تهران-شمال این همه به طول کشیده؟
 17. پرفروش‌ترین‌‌های موسیقی بریتانیا

  Video content

  Video caption: پرفروش‌ترین‌‌های موسیقی بریتانیا
 18. انتقاد تاجزاده از عدم برگزاری دادگاه موسوی، کروبی و رهنورد

  View more on twitter
 19. مولاوردی: در توسعه شهرها نباید فقط به تفکیک محل حضور زن و مرد توجه کرد

  شهیندخت مولاوردی، دستیار رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی گفت: "تحقق حقوق شهروندی سیاست داخلی مورد توجه دولت دوازدهم است."

  به گزارش ایرنا، خانم مولاوردی افزود: "در توسعه شهرها باید بازخوانی حوزه زنان در امور حقوق شهرندی مورد توجه باشد و نباید فقط به تفکیک محل حضور زنان و مردان توجه کرد. به منظور تحقق حقوق زنان در شهرها باید ماموریتها و کارویژه های جدیدی برای شوراهای شهر و روستا تعریف شود."

  مولاوردی
 20. هاشمی: تهران ۲ هزار واگن مترو کم دارد

  View more on twitter