Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. وزیر دفاع بریتانیا استعفا داد

  مایکل فالن وزیر دفاع بریتانیا، در پی طرح اتهاماتی در مورد رفتار او در گذشته استعفا داد.

  آقای فالن گفته امکان دارد برخی رفتارهای او در گذشته، مطابق با استانداردهای مورد انتظار در نیروهای مسلح بریتانیا نبوده است.

 2. انتشار اسنادی با ادعای ارتباط بین القاعده و ایران

  سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) اسنادی را منتشر کرده است که در بخشی از آن به رابطه بین شبکه القاعده و ایران اشاره شده است. این اسناد نه در وبسایت سیا بلکه در سایت بنیاد دفاع از دمکراسی ها منتشر شده است.

  این اسناد پس از حمله کماندوهای آمریکایی به خانه اسامه بن لادن رهبر این گروه در ابیت آباد در پاکستان به دست نیروهای آمریکایی افتاده است.

  در بخشی از این اسناد گفته شده است که ایران به "برادران سعودی" در القاعده "هر آنچه را که نیاز داشته اند" از جمله "پول، اسلحه" و " آموزش در اردوگاه های حزب الله در لبنان" ارایه داده است و در عوض از آنها خواسته است اهداف آمریکایی در عربستان سعودی و خلیج فارس را مورد حمله قرار دهند.

  برپایه این اسناد، ارتباط ایران و القاعده قوی بوده، اما پس از آنکه القاعده مفاد توافق خود با ایران را زیر پا گذاشته، ایران در نهایت با آنها مقابله کرد، هر چند القاعده با ایران درجنگ نیست و برخی از منافع آنها هنوز با یکدیگر همخوانی دارد.

 3. آیت الله خامنه ای درباره پوتین: دارای شخصیتی قوی و اهل تصمیم وعمل است

  آیت الله علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی در جریان دیدار ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه گفته که او "دارای شخصیتی قوی و اهل تصمیم و عمل" و "به همین علت می توان با روسیه به عنوان یک قدرت بزرگ درباره کارهای بزرگ و نیازمند عزم و تلاش، صحبت و همکاری منطقی کرد".

  سایت رهبر ایران می گوید دیدار دو مقام بیش از یک ساعت و ربع به طول انجامیده است.

  بیشتر بخوانید

 4. خبر فوریترامپ از طرح خود برای پایان دادن به قرعه کشی گرین کارت خبر داد

  دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در واکنش به حمله شب گذشته به نیویورک گفته است که می خواهد با همکاری کنگره به قرعه کشی گرین کارت آمریکا پایان دهد.

 5. نشست سه جانبه روسای جمهوری روسیه، ایران و آذربایجان برگزار شد

  نشست تهران
  تهران

  نشست سه جانبه روسای جمهوری روسیه، ایران و آذربایجان در تهران برگزار شده و سران این سه کشور آماده شرکت در یک نشست خبری می شوند.

 6. بنکسی گردهمایی عذرخواهی از بیانیه بالفور برگزار کرد

  بنکسی، هنرمند دیوارنگار بریتانیایی، گردهمایی را در کرانه باختری رود اردن ترتیب داد که هدف آن "عذرخواهی" از بیانیه بالفور بوده است.

  بیانیه ۱۹۱۷ بالفور سنگ بنای تشکیل کشوری یهودی در فلسطین بوده است.

  این گردهمایی در آستانه یکصدمین سالگرد این بیانیه صورت گرفت. براساس گزارشها در این گردهمایی که به سبک یک پذیرایی چای عصرانه برگزار شد خود بنکسی حضور نداشته است.

  گزارشها حاکیست که در این مهمانی سورئال، بازیگری به نمایندگی از ملکه بریتانیا ازپلاکاردی پرده برداشت که برروی آن نوشته بود "عذر می خواهیم".

  فلسطینیان این بیانیه را دلیل از دست دادن سرزمینهایشان می دانند. پیشتر محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگران فلسطینی، گفته بود که دولت بریتانیا باید به دلیل این بیانیه عذرخواهی کند. بیشتر بخوانید

  بریتانیا گفته است سالگرد این بیانیه را با افتخار گرامی می دارد.

 7. روحانی در دیدار با پوتین روسیه را تشویق به سرمایه‌گذاری در ایران کرد

  حسن روحانی رئیس جمهور ایران در دیدار با ولادیمیر پوتین همتای روسی خود از سطح روابط سیاسی و نظامی دو کشور استقبال کرده و گفته "تهران از حضور فعال سرمایه گذاران و بخش خصوصی روسیه برای مشارکت و همکاری در پروژه های مهم زیرساختی از جمله در بخش های صنعت و انرژی، توسعه خطوط و اتصال ریلی و کریدور شمال – جنوب استقبال می کند".

 8. گمانه زنی درباره عکسی از روحانی و پوتین

  خبرگزاری ایسنا عکسی از پایان دیدار روسای جمهور ایران و روسیه منتشر کرده که در آن به نظر می رسد حسن روحانی چهره خود را درهم کشیده است. شماری از روزنامه نگاران ایرانی درباره علت این وضعیت در شبکه های اجتماعی به گمانه زنی پرداخته اند.

  روحانی و پوتین
 9. الهام علی‌اف با آیت الله خامنه‌ای دیدار کرد

  View more on twitter
 10. بنگلادش یک خلبان مسافربری را به اتهامات تروریستی بازداشت کرد

  پلیس بنگلادش می گوید که چهار نفر از جمله یک خلبان هوایپمایی ملی این کشور (بیمان) را در ارتباط با اتهامات تروریستی بازداشت کرده اند.

  یک مقام رسمی بنگلادش در این خصوص گفته است این خلبان که نامش صبیر انعام است، درنظر داشته است تا مسافران هواپیما را گروگان بگیرد و سپس این هواپیما را به منازل مسکونی رهبران ارشد کشور بکوبد.

  گفته شده که آقای انعام همچنین مظنون به داشتن رابطه با گروه ممنوع شده اسلامگرای جماعت المجاهدین بنگلادش است.

  این چهار نفر در جلسه دادگاه اتهام وارد شده علیه خود را رد کرده اند.

 11. 'بخشی از بازنشستگانی که در ادارات کار می کنند باید پست خود را ترک کنند'

  View more on twitter
 12. پوتین با آیت الله خامنه‌ای دیدار کرد

  ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و شماری از همراهانش به دیدار آیت الله علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی رفته‌اند. قرار است پس از این دیدار، روسای جمهوری روسیه، ایران و جمهوری آذربایجان دیداری سه جانبه با هم برگزار کنند.

  View more on twitter
 13. 'صداوسیما از پخش صدای سپرده‌گذاران منع شده است'

  View more on twitter
 14. دیدار پوتین و روحانی در کاخ سعدآباد تهران

  روحانی و پوتین
 15. حمله نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان در یمن 'بیست' کشته داد

  حمله در یمن

  گزارشها از یمن حاکی از آن است که براثر یک حمله هوایی از سوی ائتلاف به رهبری عربستان سعودی دستکم بیست نفر در استان شمالی "سعده" کشته شده‌اند. این منطقه در کنترل نیروهای حوثی است.

  براساس گزارشها در این حمله یک هتل و یک بازار پررفت و آمد در منطقه "سحر" هدف قرار گرفته است.

  نهادهای مدافع حقوق بشر بارها نیروهای درگیر در جنگ داخلی یمن به خصوص هواپیماهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی را به نقض قوانین جنگی در زمینه حمایت از غیرنظامیان متهم کرده‌اند.

  طی بیش از دو سال گذشته، یمن درگیر جنگ داخلی بین دولت آن کشور و شورشیان حوثی بوده که پایتخت را تصرف کرده و خود را دولت مشروع آن کشور معرفی می‌کنند. در حالیکه دولت یمن از حمایت عربستان سعودی و شماری از کشورهای اسلامی و عربی برخوردار است و سازمان ملل نیز آن را دولت قانونی یمن می‌داند.

 16. علی اف و روحانی در سعدآباد با هم دیدار کردند

  روحانی و علی‌اف

  روسای جمهور ایران و جمهوری آذربایجان امروز در کاخ سعدآباد تهران با هم دیدار کردند. دیدار سه جانبه ای هم با حضور رئیس جمهور روسیه قرار است امروز انجام شود.

 17. هیات دولت ایران در غیاب روحانی تشکیل شد

  حسن روحانی امروز در جلسه هیات دولت شرکت نکرد. آقای روحانی امروز میزبان روسای جمهوری روسیه و جمهوری آذربایجان است
  Image caption: حسن روحانی امروز در جلسه هیات دولت شرکت نکرد. آقای روحانی امروز میزبان روسای جمهوری روسیه و جمهوری آذربایجان است
  علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در حاشیه جلسه امروز هیات دولت
  Image caption: علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در حاشیه جلسه امروز هیات دولت
 18. دیدار دو مقام عالی رتبه نظامی ایران و روسیه در تهران

  ارتشبد والری گراسیموف رئیس ستاد ارتش روسیه و هیات همراه با سرلشکر محمدحسین باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران در تهران دیدار کرده اند.

  این دیدار ساعاتی پیش از ورود ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به ایران صورت گرفته است.

  خبرگزاری ایرنا می گوید سرلشکر باقری در این دیدار گفته "طی دو سال اخیر همکاری بسیار خوبی بین نیروهای مسلح ایران و روسیه شکل گرفته است".

  ایران و روسیه
  ایران و روسیه
 19. خبر فوریرئیس جمهور روسیه وارد تهران شد

  ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه از طریق فرودگاه مهرآباد، وارد ایران شد. آقای پوتین امروز به جز دیدار با همتای ایرانی خود با آیت الله علی خامنه ای هم دیدار می کند.

 20. نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران حجم تجارت میان و روسیه را ناموزون دانست

  View more on twitter