Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. نماینده سرشناس اتریشی پس از اتهام‌های جنسی استعفا کرد

  پیتر پیلز، یکی از نمایندگان سرشناس پارلمان اتریش، به دنبال متهم شدن به آزار جنسی، استعفا کرده است.

  آقای پیلز گفته است که او همیشه خواهان رعایت معیارهای بالایی در سیاست بوده و این مساله باید در مورد خودش هم صدق کند.

  او چند روز پیش متهم شد که زنان را دستمالی کرده است، اتهامی که تکذیب شد.

  اما روز شنبه زنی جوان به همراه دو شاهد عینی پیتر پیلز را به آزار جنسی متهم کردند.

  پیتر پیلز یکی از موسسان حزب سبز اتریش بود اما چند ماه پیش از این حزب انشعاب کرد و حزب جدیدی به راه انداخت که در انتخابات اخیر اتریش چهار کرسی به دست آورد.

  در هفته‌های اخیر چندین مقام سیاسی و چهره‌های پرنفوذ فرهنگی و هنری در کشورهای غربی به دنبال طرح اتهام‌های آزار جنسی مجبور به عذرخواهی شده‌اند و شغلشان را از دست داده‌اند.

 2. رئیس کانون وکلا در ایران: شورای نگهبان نمی‌تواند قانون را لغو کند

  امیر حسین آبادی رئیس کانون وکلا در ایران به خبرگزاری ایلنا گفته "قانون به اقلیت‌ها اجازه داده عضو شورای شهر شوند. این قانون به تصویب شورای نگهبان هم رسیده است. حالا اعضای شورا امروز نمی‌توانند بگویند ما این حرف را قبول نداریم و آن وقت اشتباه شده است".

  آقای حسین آبادی گفته "اصل چهار (قانون اساسی) هم می‌گوید قوانین مدنی و مالی و غیره نباید مغایر با شرع باشد. تشخیص این امر برعهده فقهای شورای نگهبان است؛ اما اینکه چه طور باید تشخیص دهند از اصل ۹۲ به بعد گفته شده و در اینجا اشاره‌ای به این نشده که شورای نگهبان می‌تواند در قانونی که تصویب و لازم الاجراست ورود و آن آرا را لغو کند. بعد از اینکه مصوبه‌ای تبدیل به قانون شد نصب آن با قانون است".

 3. تیم ملی فوتبال ساحلی ایران در جام بین قاره‌ای سوم شد

  View more on twitter
 4. پیشنهاد سخنگوی شورای نگهبان به عضو زرتشتی شورای شهر یزد

  View more on twitter
 5. آلودگی شدید در تهران: وضعیت برای گروه های حساس 'ناسالم' اعلام شد

  تهران
  Image caption: برج میلاد تهران

  رسانه های ایران از آلودگی شدید هوای تهران خبر می دهند. خبرگزاری فارس می گوید مرکز پایش آلودگی هوای محیط زیست استان تهران وضعیت کیفی هوای پایتخت روز شنبه سیزدهم آبان را در شرایط "ناسالم برای گروه های حساس" اعلام کرد.

 6. زهرا نعمتی از ایران بهترین وزرشکار ماه سپتامبر پارالمپیک شد

  View more on twitter
 7. واکنش ایران به استعفا و اظهارات حریری: مایه تاسف و شگفتی است

  بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به استعفای سعد حریری از نخست وزیری لبنان و اظهاراتش درباره ایران: استعفای ناگهانی آقای حریری و بیان آن در کشوری دیگر نه تنها مایه تاسف و شگفتی است بلکه نشان دهنده بازی ایشان در زمینی است که بدخواهان منطقه طراحی کرده و برنده این میدان نه کشورهای عربی و اسلامی بلکه رژیم صهیونیستی است که حیات خود را در تنش میان کشورهای مسلمان منطقه تعریف کرده است.

 8. شماری از فرماندهان ارشد ارتش ایران با روحانی دیدار کردند

  روحانی و فرماندهان ارشد ارتش

  شماری از فرماندهان ارشد ارتش ایران از جمله سرلشکر عبدالرحیم موسوی فرمانده کل، با حسن روحانی رئیس جمهور ایران دیدار کرده اند. آقای روحانی در این دیدار گفته "نیروهای مسلح باید در زمان صلح در کنار و یاریگر دولت باشند". پیش از این شماری از فرماندهان ارشد سپاه هم به طور جداگانه با آقای روحانی دیدار کرده بودند.

 9. سعد حریری با انتقاد از ایران، از نخست وزیری لبنان کناره‌گیری کرد

  سعد حریری از مقام نخست وزیری لبنان استعفا کرده است. او از حزب‌الله لبنان و سیاست‌های ایران در منطقه انتقاد کرده و گفته جانش در خطر است.

  آقای حریری گفته لبنان در چنگ ایران است و ایران به هر جا که می‌رود وحشت و ویرانی به بار می‌آورد. او روز جمعه در بیروت با علی اکبر ولایتی، مشاور امور بین الملل رهبر ایران، ملاقات کرده بود. بیشتر بخوانید.

 10. وزیر اطلاعات ایران: بیش از ۲ میلیون نفر از ۳ گذرگاه مرزی به عراق رفتند

  محمود علوی وزیر اطلاعات ایران گفته بیش از ۲ میلیون نفر از ۳ گذرگاه مرزی ایران خارج و وارد عراق شده اند. مراسم اربعین که چهلمین روز کشته شدن امام سوم شیعیان است، اواخر هفته جاری است.

 11. خبر فوریخواهران و دختران میرحسین موسوی با او و زهرا رهنورد دیدار کردند

  وب سایت خبری کلمه از منابع نزدیک به میرحسین موسوی از رهبران معترض به نتایج انتخابات سال هشتاد و هشت می گوید دو خواهر آقای موسوی و دختران او و زهرا رهنورد روز جمعه (دیروز) با این دو شخصیتی که در حصر خانگی هستند، دیدار کردند.

 12. سفیر ایران: پیش بینی می شود سه میلیون نفر از مرز ایران وارد عراق شوند

  ایرج مسجدی سفیر ایران در عراق و رئیس ستاد اربعیین گفته پیش بینی می شود تعداد زائران ایرانی و نیز زائران سایر کشورها که از مرزهای ایران وارد عراق می شوند، تا هفته آینده از مرز سه میلیون نفر عبور کند".

 13. ضرغامی: پیشنهاد دادم امسال ظریف سخنران مراسم سیزده آبان باشد

  عزت الله ضرغامی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در مراسم راهپیمایی سالگرد اشغال سفارت آمریکا در ایران در مشهد سخنرانی کرده و گفته "من پیشنهاد دادم امسال دکتر (محمدجواد) ظریف (وزیر امور خارجه) سخنران سیزده آبان مقابللانه جاسوسی باشد چرا که هیچ‌کس به اندازه ایشان نمی‌تواند راوی بدعهدی‌های آمریکا باشد و در حال حاضر ایشان در این رابطه از همه به روزتر است".

  آقای ضرغامی در توصیف شرایط امروز ایران گفته "شهریور ۱۳۲۰ را با ملاقات اخیر (ولادیمیر) پوتین (رئیس جمهور روسیه) با (آیت الله علی خامنه ای) رهبری مقایسه کنید. در انتهای جنگ جهانی دوم سران سه کشور متحد آمریکا، انگلیس و شوروی تصمیم می‌گیرند جلسه محرمانه‌ای در ایران برگزار کنند، سفیر شوروی در ایران یک ساعت بعد از آنکه استالین وارد تهران می‌شود به وزارت امور خارجه نامه می‌زنند تا در جریان این این سفر قرار گیرند، اینجا شاه و دولت ایران چه کاره بود".

 14. مراسم معارفه مرضیه شاهدایی به سمت قائم مقام وزارت نفت ایران

  View more on twitter
 15. جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام بدون حضور حسن روحانی و صادق لاریجانی

  مجمع
  مجمع
  مجمع
 16. ایران اینترنت بالنی در مرز عراق راه‌اندازی کرد

  View more on twitter
 17. راهپیمایی سیزده آبان در تهران برگزار شد

  راهپیمایی دولتی سالگرد اشغال سفارت آمریکا امروز در تهران برگزار شد.

  راهپیمایی سیزده آبان
  Image caption: راهپیمایی سیزده آبان
  سیزده آبان
  سیزده آبان
  سیزده آبان
  سیزده آبان
 18. موشک بالستیک قدر در تهران به نمایش درآمد

  مقام های نظامی ایران همزمان با راهپیمایی دولتی سالگرد اشغال سفارت آمریکا در تهران، موشک بالستیک قدر را در مجاورت محل سابق سفارت آمریکا به نمایش گذاشتند.

  View more on twitter
 19. نمایشگاه مطبوعات در ایران پایان یافت

  از راست معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد، رئیس فرهنگستان زبان و وزیر ارشاد
  Image caption: از راست معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد، رئیس فرهنگستان زبان و وزیر ارشاد

  نمایشگاه مطبوعات در ایران که با حضور رسانه های این کشور در مصلای تهران برپا بود شب گذشته با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین رئیس فرهنگستان و زبان و ادب پایان گرفت.

 20. شمخانی: ملت ایران رکوردار ذلیل‌سازی آمریکایی‌هاست

  علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی به مناسبت سالگرد اشغال سفارت آمریکا در تهران سخنرانی کرده و گفته "ملت ایران رکوردار ذلیل‌سازی آمریکایی‌هاست".