Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. تکذیب شایعه درگذشت اندی

  View more on twitter
 2. چهار فروند هواپیما‌ی 'بال ثابت و دوزیست آب‌نشین' به سپاه تحویل داده شد

  yjc
  فرمانده کل سپاه و فرمانده نیروی دریایی سپاه در مراسم تحویل این هواپیماها حضور داشته اند
  Image caption: فرمانده کل سپاه و فرمانده نیروی دریایی سپاه در مراسم تحویل این هواپیماها حضور داشته اند

  خبرگزاری های ایران می گویند چهار فروند هواپیما‌ی "بال ثابت و دوزیست آب نشین" به نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بندرعباس تحویل شده است.

  این هواپیما‌ها از جمله هواپیما‌های دو موتوره سری ال‌ای-هشت با قابلیت‌های گوناگون گشت و شناسایی، پشتیبانی، امداد و نجات، آتشنشانی و ترابری دریایی است.

  خبرگزاری تسنیم می گوید "توانمندی فرود در آب، حرکت درآب مانند شناور تندرو و انجام تمام عملیات‌های پروازی در ارتفاع‌های گوناگون از دیگر قابلیت‌های این هواپیماهاست. این هواپیماها به علت بهره‌مندی از این قابلیت، به پرندگان دو زیست و آب‌نشین مشهور هستند".

 3. فرمانده قرارگاه سازندگی سپاه: آماده بازسازی سوریه‌ایم

  View more on twitter
 4. وزیر اسرائیلی: از ولیعهد سعودی برای سفر به اسرائیل دعوت کرده بودم

  سلمان بن محمد
  Image caption: رویکرد ضد ایرانی سلمان باعث نزدیکی مواضع او به آمریکا و اسرائیل شده است

  ییزرائیل کاتص، وزیر اطلاعات اسرائیل گفته است که در مصاحبه با یک نشریه اینترنتی سعودی از امیر محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، دعوت کرده بود از اسرائیل دیدن کند اما نشریه این بخش از مصاحبه او را منتشر نکرد.

  به گزارش روزنامه اسرائیلی هاآرتص، آقای کاتص عربستان سعودی را رهبر جهان عرب توصیف کرد و گفت که این کشور باید حامی روند مذاکرات صلح اسرائیل و فلسطینیان باشد و افزود که دولت اسرائیل از شرکت در چنین روندی استقبال می کند.

  در پی اعلام تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای شناسایی بیت المقدس به عنوان پایتخت کشور اسرائیل، ملک سلمان، پادشاه سعودی، این تصمیم را مورد انتقاد قرار داد و آن را باعث وخیم شدن شرایط منطقه توصیف کرد.

  با اینهمه، مواضع ضد ایرانی ولیعهد عربستان به نزدیکی مواضع او به مواضع منطقه‌ای دولت‌های آمریکا و اسرائیل تعبیر شده است.

  برخی وبسایت های عرب گفته اند که سلمان بن محمد طی سال‌های اخیر چند بار به طور محرمانه با تعدادی از مقامات اسرائیلی ملاقات کرده است.

  منابع رسمی سعودی گزارش مربوط به تماس مقامات آن کشور با مقامات اسرائیلی را تایید نکرده‌اند.

 5. عراقچی: همه اعضای برجام صریح و روشن به آمریکا اعتراض کردند

  عباس عراقچی رئیس هیات ایرانی شرکت کننده در کمیسیون مشترک برجام گفته است که در جریان این اجلاس "همه اعضا صریح و روشن به آمریکا اعتراض و تاکید کردند که باید تعهدات خود را طبق برجام سریع و در وقت خود انجام دهد".

 6. ظریف: پایان دادن به کابوس جنگ در یمن مسئولیت همه ماست

  وزیر امور خارجه ایران در پیامی توییتری از استانبول نوشته: پایان دادن به کابوس جنگ در یمن مسئولیت مشترک همه ماست. ما این فهم فزآینده را که هیچ راه حل نظامی در این زمینه وجود ندارد، مورد استقبال قرار داده ایم. آمادگی کمک به هر گونه تلاش به منظور دستیابی به آتش بس فوری، ارسال کمک بشردوستانه و گفت وگوی یمنی - یمنی را داریم.

  View more on twitter
 7. روحانی: برای دفاع از قدس آماده همکاری بدون پیش شرط‌یم

  حسن روحانی رئیس جمهور ایران در اجلاس اضطراری سازمان همکاری اسلامی گفته است "ایران برای دفاع از قدس و حمایت از فلسطین آماده همکاری بدون پیش شرط با همه کشورهای اسلامی است".

 8. پرونده نمایندگان مجلس ایران که با موگرینی سلفی گرفته بودند 'مختومه شد'

  View more on twitter
 9. مرتفع ترین نقطه ایران از نگاه یک چترباز

  View more on twitter
 10. جنتی درباره صادق لاریجانی: مصلحت نیست کسی رئیس قوه قضائیه را با صراحت زیر سئوال ببرد

  احمد جنتی رئیس مجلس خبرگان و دبیر شورای نگهبان در ایران بدون اشاره به نام محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق، از اظهارات او در انتقاد از صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه که آن را به دیکتاتوری و رفتار غیرقانونی متهم کرده، انتقاد کرده است.

  آقای جنتی گفته "هر حرکتی که باعث شود جایگاه دستگاه قضایی کشور و مسئولان آن تضعیف شود، در حقیقت به اعتماد مردم به نظام جمهوری اسلامی خدشه وارد کرده است و باید از چنین اقداماتی خودداری شود".

  آقای جنتی گفته "وقتی فردی با چنین ویژگی‌های مهمی توسط مقام معظم رهبری انتخاب شده است، آیا مصلحت است که کسی او را با صراحت زیر سؤال ببرد و هتک حرمت کند؟"

  • فیلم اظهارات آقای جنتی را اینجا ببینید.
  • گفته های آقای احمدی نژاد درباره ریاست صادق لاریجانی بر قوه قضائیه را اینجا بخوانید.
 11. وقفه در جلسه کمیسیون برجام در اتریش به احترام پرچم ایران

  عکس بالا مربوط به بعد از اصلاح وضعیت پرچم ایران است
  Image caption: عکس بالا مربوط به بعد از اصلاح وضعیت پرچم ایران است

  نصب اشتباه پرچم ایران در میان پرچم‌ کشورهای عضو کمیسیون برجام با واکنش عباس عراقچی رئیس هیات ایرانی مذاکره‌کننده در وین مواجه شده و به گزارش خبرگزاری ایسنا به درخواست ایران جلسه برای اصلاح نصب وضعیت پرچم، با تاخیری کوتاه مواجه شده است.

  بر اساس این گزارش مسئوولان برگزاری نشست پس از اصلاح وضعیت پرچم ایران از تصویربرداران و عکاسان درخواست کردند تا برای جایگزین کردن تصاویر جدید بار دیگر به محل برگزاری نشست بازگردند.

 12. پول مجاز همراه مسافر به هنگام ورود یا خروج از ایران ۵ میلیون تومان تعیین شد

  شورای پول و اعتبار در ایران به ریاست ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی تشکیل جلسه داده و در مصوبه ای مقرر کرده ورود و صدور پول رایج کشور توسط هر مسافر - اعم از اتباع ایرانی و یا اتباع خارجی- حداکثر تا مبلغ ۵ میلیون تومان بلامانع است و بیش از این تخلف محسوب می شود.

 13. 'اگر تهران زلزله بیاید کمترین آمار جانباختگان ۴ میلیون خواهد بود'

  View more on twitter
 14. افتتاح ساختمان جدید سفارت بریتانیا در تهران

  حساب توییتری سفارت بریتانیا در تهران امروز با انتشار تصویری از بوریس جانسون وزیر امور خارجه و نیکلاس هاپتون سفیر این کشور در تهران خبر داده که در جریان سفر اخیر، آقای جانسون ساختمان جدید سفارت بریتانیا را افتتاح کرده است.

  View more on twitter
 15. برنامه های امروز تلویزیون فارسی بی بی سی

  در برنامه امروز تلویزیون فارسی بی بی سی به تفصیل به اجلاس اضطراری سازمان همکاری اسلامی در استانبول درباره موضوع بیت المقدس خواهیم پرداخت که حسن روحانی، رئیس جمهور ایران نیز در آن شرکت کرده. گزارشی اختصاصی خواهیم داشت از وضعیت اجاره نشینی در دو دهه اخیر در ایران. شکست روی مور، نامزد مورد حمایت دونالد ترامپ برای کرسی سنا در ایالت آلاباما در مقابل رقیب دمکراتش نیز از جمله گزارش های امروز است. برنامه های خبری تلویزیون بی بی سی فارسی از ساعت پنج به وقت ایران شروع می شود.

 16. پایان بخش اول اجلاس فوق العاده کشورهای اسلامی؛ عکس یادگاری سران

  AFP

  بخش نخست نشست سران دولت های عضو سازمان همکاری اسلامی پایان یافته است.

  رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه، محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان، ملک عبدالله پادشاه اردن و دبیرکل سازمان تاکنون سخنرانی کرده اند.

 17. پیشنهاد فرماندار تهران: اختصاص یک پارک مخصوص اعتراضات مردمی در پایتخت

  عیسی فرهادی فرماندار تهران در جلسه مشترک مسئولان استانی با اعضای شورای شهر تهران خواستار در نظر گرفتن یک پارک یا مکان دیگری مخصوص تجمعات و اعتراضات مردمی در پایتخت ایران شده است.

  به گزارش خبرگزاری مهر آقای فرهادی گفته "پیشنهاد می دهم یک محل یا پارکی برای اعتراضات و تجمعات تهران در نظر گرفته شود، که هرکس قصد اعتراض دارد به آن پارک برود و مدیر مربوطه را نیز به آن محل دعوت کنیم، این اتفاق برای تخلیه اعتراضات مردمی ضرورت دارد و در بسیاری از کشورهای دنیا انجام شده است".

 18. اردوغان: اسرائیل دولتی تروریستی است

  اردوغان

  سخنرانی افتتاحیه رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در نشست سران و مسئولان رده بالای کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی با انتقاد شدید از اسرائیل پایان یافته است.

  خبرنگار بی بی سی فارسی که امور مربوط به منطقه و کشورهای عربی را پوشش می دهد می گوید آقای اردوغان در سخنرانی‌اش اسرائیل را دولتی تروریستی خواند که آنچه با فلسطینیان می کند گرگ با گوسفندان نمی کند. او گفت که "قدس خط قرمز ماست".

  او در عین حال به موضوع سوریه هم پرداخت و "ی پ گ" گروه مسلح کرد موسوم به یگان های مدافع خلق، را با اسرائیل مقایسه و از سیاست آمریکا انتقاد کرد که به گفته او چهار هزار تریلی سلاح برای این گروه فرستاده است.

  پس از او محمود عباس هم اکنون در حال سخنرانی است.

 19. جلسه کمیسیون مشترک برجام در وین آغاز شد

  جلسه اعضای کمیسیون مشترک توافق هسته ای ایران شش قدرت جهانی موسوم به برجام در وین پایتخت اتریش آغاز شده است. ریاست این جلسه را عباس عراقچی معاون وزارت خارجه ایران و هلگا اشمید معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بر عهده دارند.

  View more on twitter
 20. عربستان در پایین ترین سطح در نشست فوق العاده کشورهای اسلامی شرکت دارد

  در نشست فوق العاده رهبران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی، عربستان سعودی در پایین‌ترین سطح شرکت کرده و نزار مدنی وزیرمشاور در امور خارجه را به نشست فرستاده است

  نوزده کشور از جمله روسای جمهور ایران، ترکیه، افغانستان، لبنان، یمن و آذربایجان، پادشاه اردن، امیران قطر و کویت و رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی در بالاترین سطح در این نشست شرکت دارند.