Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. ستایش علی کریمی از ناصر ملک‌مطیعی

  علی کریمی، بازیکن سرشناس فوتبال، عکسی از خود و ناصر ملک مطیعی، بازیگر معروف سینمای قبل از انقلاب، منتشر کرده و در اینستاگرامش خطاب به آقای ملک مطیعی نوشته است اگر [تلویزیون ایران هم] او را نشان ندهد، "جایش در دل مردم خواهد بود."چند شب پیش قرار بود در یکی از شبکه‌های تلویزیون ایران "برای اولین بار بعد از انقلاب" مصاحبه‌ای با آقای ملک مطیعی پخش شود. تیزر چند ثانیه‌ای این برنامه هم پخش شده بود اما شبکه شما اعلام کرد که به دلایل فنی نمی‌تواند این برنامه را پخش کند.

  View more on instagram
 2. 'زهره' خشک شده است

  View more on twitter
 3. دیدار روحانی با خانواده یکی از ارمنیان کشته شده در جنگ ایران و عراق

  View more on twitter
 4. اولین کریسمس موصل بعد از خروج داعش

  موصل

  برای اولین بار بعد از سال‌ها مراسم دعای کریسمس در کلیسای موصل برگزار شد. دومین شهر بزرگ عراق تا چند ماه پیش در اختیار نیروهای گروه موسوم به دولت اسلامی یا داعش بود.

 5. آزادی مخالفان رییس جمهور ونزوئلا از زندان

  در ونزوئلا اولین گروه از ۸۰ زندانی سیاسی که قرار بوده به مناسبت ایام کریسمس آزاد شوند، از زندان خارج شدند.

  در مرحله اول ۳۶ نفر از جمله یکی از شهرداران آزاد شده‌اند. آنها متهم هستند که قصد داشته‌اند علیه نیکولاس مادورو، رییس‌جمهوری ونزوئلا کودتا کنند.

 6. نامه روحانی به پاپ برای تبریک کریسمس

  رییس‌جمهور ایران در نامه‌ای به رهبر کاتولیک‌های جهان به مناسبت کریسمس، عید بسیاری از مسیحیان جهان، آرزو کرده که سال آینده میلادی سال ریشه‌کن شدن فقر و پلیدی باشد.

  View more on twitter
 7. دولت ترکیه ۱۱۰ هزار کارمند استخدام می‌کند

  نخست‌وزیر ترکیه گفته است که دولت قصد دارد در سال ۲۰۱۸ بیش از ۱۱۰ هزار نفر را در بخش خدمات عمومی استخدام کند از جمله ۳۶ هزار معلم جدید و ۲۰ هزار خدمه پزشکی.

  بعد از کودتای نافرجام در ترکیه، دولت شمار زیادی از کارکنان خود را به ظن ارتباط با جنبش گولن اخراج کرده است.

 8. خانه امن

  View more on twitter
 9. کریسمس در پایتخت سوریه

  جوانانی که در دمشق لباس پاپانوئل پوشیده‌اند
  Image caption: جوانانی که در دمشق لباس پاپانوئل پوشیده‌اند
 10. سخنگوی قوه قضاییه: درباره نازنین زاغری تصمیمی گرفته نشده است

  غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه ایران درباره نازنین زاغری، شهروند ایرانی بریتانیایی در زندان اوین، گفته است که قوه قضاییه ایران با هیات اعزامی وزارت خارجه بریتانیا در سفر آنان به تهران دیداری نداشته و هنوز هم درباره خانم زاغری تصمیمی نگرفته است.

  او گفته نازنین زاغری هم مانند سایر زندانیان است و اگر روزی واجد شرایط تخفیف بود، می تواند از آن برای آزادی استفاده کند.

 11. حسین شاه‌حسینی، عضو شورای مرکزی جبهه ملی ایران درگذشت

  سایت زیتون خبر داده که حسین شاه‌حسینی، عضو شورای مرکزی جبهه ملی ایران، معاون مهدی بازرگان در دولت موقت و نخستین رییس سازمان تربیت بدنی ایران پس از انقلاب، در ۹۰ سالگی درگذشته است.

  از او به عنوان گنجینه خاطرات هفتاد سال مبارزات جریان ملی مذهبی یاد می‌شود.

  آقای شاه حسینی در یکی از آخرین مصاحبه‌هایش از خاطرات زلزله بویین زهرا به بی‌بی‌سی فارسی گفت و این‌که "بی‌اعتمادی مردم به حکومت" باعث شده بود که کمکهای خود را به جای جمعیت شیر و خورشید، به غلامرضا تختی از حامیان جبهه ملی بدهند. اینجا می‌توانید صدای او را بشنوید.

  View more on twitter
 12. انتشار صدای منتسب به یک نماینده مجلس درباره حقوق ماهانه

  خبرگزاری فارس، فایلی منتشر کرده که می‌گوید صدای یکی از نمایندگان رشت در مجلس است. در این فایل صوتی منتسب به غلامعلی جعفرزاده، او می‌گوید حقوقش در مجلس فقط چیزی کمتر از پنج میلیون تومان و "به اندازه یک کارمند ساده" است درحالی که وقتی در دانشگاه مشغول به کار بوده ماهانه هشت میلیون تومان می‌گرفته و "در خانه می‌خوابیده است."این اظهارات با واکنش منفی در شبکه‌های اجتماعی مواجه شده و عده زیادی گفته‌اند که کارگران ساده با کار سخت و طاقت‌فرسا یک میلیون تا دو میلیون حقوق می‌گیرند وگاهی ماه‌ها حقوقشان عقب می‌افتد.

  View more on twitter
 13. نقل قول از سعید مرتضوی در دادگاه: 'شب بود، خسته بودم، سهو قلم شد'

  به گفته مصطفی ترک‌همدانی، وکیل مدافع جمعی از شاکیان سازمان تأمین اجتماعی ایران، سعید مرتضوی، مدیرعامل پیشین این سازمان در دادگاه گفته: "چون شب بوده و خسته بوده، رقم چک‌های ضمانتی به بابک زنجانی را اشتباه نوشته است."

  آقای ترک‌همدانی که وکالت پرونده شکایت از آقای مرتضوی را بر عهده دارد، گفت که آقای مرتضوی در سال 91 در ضمن واگذاری شستا (شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی) به بابک زنجانی، مبلغ چکی را به‌عنوان ضمانت امضا کرده است.

  به گفته آقای ترک همدانی، در شرایطی که زنجانی هنوز پولی به این سازمان پرداخت نکرده بود، از این سازمان می‌خواهد چک ضمانتی به او بدهد تا وقتی که قرارداد نوشته شد و اگر سازمان قرارداد را بهم زد، بتواند چک‌ها را به‌عنوان خسارت نقد کند.

  این وکیل در ادامه افزود: "مرتضوی شبانه به ساختمان سازمان تامین اجتماعی می‌رود و چک‌های ضمانتی را به زنجانی می‌دهد. رقم چک‌ها به ین ژاپنی نوشته شده است. اما قیمت روز ین را به‌جای استعلام از بانک مرکزی از مرجعی دیگر استعلام کرده و مبلغی غیرواقعی را بر آنها می‌نویسد و وقتی هم می‌خواهند چک‌ها را بنویسند، اختلاف فاحش در نوشتن رقمش داشته‌ است."

 14. انفجار جایگاه سوخت در دزفول

  View more on twitter
 15. محسن هاشمی: راهپیمایی نهم دی ماه پایان فتنه بود

  رییس شورای شهر تهران با بیان این که راهپیمایی نهم دی ماه "پایان فتنه" بوده، به خبرگزاری تسنیم گفته است: مقام معظم رهبری در آن مقطع با تعریف فتنه بیان کردند عده‌ای می‌آیند در لباس دوست و کارهایی انجام می‌دهند که در باطن دشمن هستند و از آن سوءاستفاده می‌کنند ضمن اینکه برخی از دشمنان نیز با لباس دوست این کارها را انجام می‌دهند و ما باید مراقب باشیم. با بصیرت و راهنمایی‌های مقام معظم رهبری فتنه سرکوب و موقعیت‌سنجی مردم موجب شد اختلافات لطمه‌ای به انقلاب نزند.

  View more on twitter
 16. 'بازداشت و احضار ده‌ها نفر از حامیان محمود احمدی‌نژاد'

  سایت دولت بهار گزارش داده که مسئولان امنیتی و قضایی ایران، ده‌ها نفر از حامیان محمود احمدی‌نژاد در شبکه‌های اجتماعی را به دادسرا احضار کرده‌اند.

  این سایت که متعلق به حامیان رییس‌جمهور پیشین ایران است، گزارش داده که در هفته‌های گذشته برخی از فعالان رسانه‌ای هوادار محمود احمدی‌نژاد بازداشت شده و در سلول انفرادی نگهداری می‌شوند.

  به گفته این سایت، بازجویان فهرست ۱۸۸ نفره‌ای از حامیان آقای احمدی‌نژاد در شبکه‌های اجتماعی را به بازداشت‌شدگان نشان داده‌اند. گزارش شده که تلفن بعضی از این افراد قطع شده یا حساب بانکی آنها بسته شده است.

 17. ساختار تشکیلاتی وزارت امور خارجه ایران تغییر می‌کند

  وزارت امور خارجه ایران

  ساختار تشکیلاتی وزارت امور خارجه ایران تغییر می‌کند. انتظار می‌رود که این تغییرات ساختاری از پایان ماه جاری خورشیدی به اجرا درآید.

  براساس گزارش‌ها از ایران در ساختار تازه سه معاونت کنونی اروپا و آمریکا، عربی و آفریقا و معاونت آسیا و اقیانوسیه حذف و در سطح مدیر کل فعالیت خواهند کرد.

  در ساختار جدید دو معاونت تازه سیاسی و دیپلماسی اقتصادی به‌وجود خواهد آمد و بدین ترتیب این وزارت خانه دارای پنج معاونت: سیاسی، اقتصادی، کنسولی- مجلس و امور ایرانیان، اداری- مالی و حقوقی‌- بین‌ المللی خواهد بود.

  بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، در سخنانی گفته است که "این تغییر ساختار در راستای چابک سازی این وزارت خانه و با هدف کاهش سطوح لایه‌های مدیریتی و پیشبرد هرچه بهتر وظایف دستگاه دیپلماسی کشور انجام می شود."

 18. اژه‌ای: شنودها بیشتر به درخواست دولت انجام می‌شود

  غلامحسین محسنی‌اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه، می گوید که "اگر دستگاه قضایی اطلاع یابد که کسی بدون اذن جایی را شنود می‌کند، جرم است و حتما برخورد می‌شود."

  به گزارش خبرگزاری تسنیم آقای محسنی اژه‌ای همچنین گفت که "بخش عمده‌ای از درخواست‌های شنود توسط خود دولت یعنی وزارت اطلاعات انجام می‌شود که همه را قضات موافقت نمی‌کنند و موارد خاصی را با یک شرایط خاص و زمان محدودی اجازه می‌دهند" و افزود که "ممکن است سازمان اطلاعات سپاه هم مواردی را درخواست کند ولی عمدتا تقاضاها از طرف وزارت اطلاعات منعکس می‌شود."وی در یک نشست خبری در واکنش به پرسش خبرنگاری درباره انتقاد حسن روحانی، رئیس جمهور از شنود و استراق سمع شهروندان و اینکه آیا دستگاه قضایی از شنودهای غیرمجاز اطلاع دارد یا خیر، این سخنان را گفت.

 19. هنگام زلزله تهران به کجا پناه می‌برید؟

  سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران وابسته به شهرداری "مراکز تخلیه امن اضطراری" را به صورت جداگانه برای محله‌های مختلف شهر تهران به همراه راهنمایی برای زلزله منتشر کرده است؛ این‌که مردم محله‌های مختلف هنگام حادثه به کدام پارک‌ها یا محوطه باز مدرسه‌ها پناه ببرند. گزارش کامل را در سایت بی‌بی‌سی ببینید.

  نقشه مناطق تهران
 20. اگر تهران زلزله بیاید

  View more on twitter