Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. خبر فوریفرزند کاووس سیدامامی مرگ او در زندان اوین را تایید کرد

  فرزند کاووس سیدامامی مرگ این فعال محیط زیست را در زندان ایران تایید کرده است. او در صفحه اینستاگرام اش نوشته پدرش چهار بهمن دستگیر شد و دادسرا ۱۹ بهمن همسر او را احضار می کند و می گویند آقای سیدامامی در زندان خودکشی کرده است.

  عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران پیشتر گفته بود چند متهم جاسوسی بازداشت شده اند. آقای دولت آبادی گفته بود آنها در پروژه‌های علمی و محیط زیستی کار می کردند و اطلاعات محرمانه در حوزه‌های استراتژیک جمع می کردند.

  View more on instagram
 2. 'یک استاد دانشگاه در زندان اوین خودکشی کرده است'

  View more on twitter
 3. دادستان تهران: چند متهم به جاسوسی در قالب اجرای پروژه‌های محیط زیستی دستگیر شدند

  عباس جعفری دولت‌‌آبادی دادستان تهران "از شناسایی و دستگیری چند متهم مرتبط با یک پرونده جاسوسی" خبر داده است.

  آقای دولت آبادی گفته "این افراد در قالب اجرای پروژه‌های علمی و محیط زیستی نسبت به جمع‌آوری اطلاعات طبقه‌بندی کشور در حوزه‌های استراتژیک اقدام می‌کردند که با هوشیاری و رصد اطلاعاتی یکی از نهادهای امنیتی کشور، دستگیر و توسط دادستانی تهران بازداشت شده‌اند".

 4. صحبتهای جنجالی مهران احمدی درباره شیوه برگزاری جشنواره فیلم فجر

  مهران احمدی کارگردان فیلم "مصادره" در نشست خبری این فیلم در اعتراض به ساز و کار نتیجه آرای مردمی گفت: "ما سر آرای مردمی اعتراض کردیم و گروهی منسجم را جلوی سینماها گذاشتیم. من خودم دیدم تهیه کننده ای را که ده میلیون کارت کشید و سانس فوق العاده خرید."

  آقای احمدی همچنین گفت "مسئولین این ماجرا به من زنگ زدند و گفتند که قبول داریم شیطنت هایی شده و سیستم ما کارآمد نبوده است."

  امسال آرای مردمی از طریق یک اپلیکیشن ویژه جمع آوری می‌شود و سیستم شمارش و ساز و کار محاسبه آرای مردم منتقدان زیادی دارد. این افراد معتقدند با این شیوه آرای واقعی مردم را نمی‌توان محاسبه کرد.

  پنج فیلمی که با آرای مردمی بالا آمده‌اند "لاتاری" به کارگردانی محمد حسین مهدویان، "به‌وقت شام" به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا، "مغزهای کوچک زنگ زده"، به کارگردانی هومن سیدی،"تنگه ابوقریب" به کارگردانی بهرام توکلی و "بمب؛ یک عاشقانه" به کارگردانی پیمان معادی هستند.

  View more on twitter
 5. ابراز امیدواری روحانی به باقی ماندن آمریکا در برجام در حضور سفرای مقیم تهران

  حسن روحانی رئیس جمهور ایران در دیدار با سفرای مقیم ایران: امیدواریم نه تنها برجام پایدار بماند، بلکه مدل مناسبی برای حل معضلات و مشکلات در منطقه و جهان باشد. ایران همانند همه تعهداتش که هیچگاه تعهدی را کشور ما زیر پا نگذاشته و حتی بعد از انقلاب تعهدات رژیم سابق را نیز متعهد ماندیم و بدان در روابط بین‌الملل عمل کردیم. در موضوع برجام هم ایران آغازگر نقض برجام نخواهد بود اما اگر آمریکا در این زمینه دچار اشتباه شود، خسارت‌های فراوانی را خواهد دید و ایران آماده برای راه‌حل‌های مناسب در آن شرایط خواهد بود.

  http://president.ir
 6. روحانی به سفرای مقیم تهران: خارج کردن ۲۴۰ هزار خودرو یک فرصت سرمایه گذاری است

  حسن روحانی رئیس جمهور ایران در دیدار با سفرا و رؤسای نمایندگی‌ها و سازمان‌های خارجی مقیم تهران: خارج کردن حدود ۲۴۰ هزار خودروی سنگین و نیمه‌سنگین همچنین در کنار آن خودروهای سواری معمولی و موتورسیلکت یک فرصت جدید برای سرمایه گذاری است کما اینکه در زمینه نفت و گاز و انرژی فرصت بسیار بزرگی برای سرمایه‌گذاری در ایران وجود دارد.

 7. سخنگوی حوثی‌ها در تهران با ظریف دیدار کرد

  محمد عبدالسلام، سخنگوی انصارالله یمن (جریان حوثی ها) با سفر به تهران با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران دیدار و گفت گو کرده است.

  عربستان سعودی، ایران را متهم به مسلح کردن این گروه می کند و می گوید که حوثی ها با سلاح های ایرانی چندبار شهرهای عربستان را هدف حملات خود قرار داده اند. ایران می گوید اظهارات مقام های سعودی "ادعای بی اساس" است.

  نماینده آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل تاکنون دوبار قطعات یک موشک را به نمایش گذاشته و ادعا کرده که این سلاح ساخت ایران است و توسط حوثی‌ها با سوی عربستان شلیک شده است.

  Fars
  fars
 8. وزارت خارجه ایران درباره سرنگونی جنگنده اسرائیل: ادعای دخالت ما مضحک است

  View more on twitter
 9. عکس اسکی‌بازان ایران پس از عذرخواهی سامسونگ

  View more on instagram
 10. دفتر حسن روحانی: 'شام محرمانه با اعضای کنگره آمریکا' بی اساس است

  پرویز اسماعیلی معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر حسن روحانی رئیس جمهور گزارش برخی از رسانه های آمریکایی مبنی بر ملاقات و شام محرمانه سه نفر از اعضای کنگره آمریکا با آقای روحانیر در سفر سال ۲۰۱۳ به نیویورک را بی اساس و کذب محض دانست است. خبرنگار خبرگزاری فارس از منابع خبری وابسته به سپاه و از منتقدان دولت می گوید آقای روحانی پیش از این گفته بود که دو عضو مسلمان کنگره در جلسه عمومی او با رهبران مسلمان آمریکا حضور داشته اند بنابراین جلسه محرمانه ای در کار نبوده است.

  View more on twitter
 11. رئیس کل بانک مرکزی ایران: اقداماتی برای مقابله با تامین مالی تروریسم انجام دادیم

  ولی الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی ایران
  Image caption: ولی الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی ایران

  ولی الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی ایران در پیامی به همایش یورومانی در پاریس گفته ایران "به منظور پیشگیری از جرایم مالی و تسهیل ورود مجدد بانک های ایران به نظام بانکی جهانی، اقداماتی را برای مقابله با پولشویی و تامین مالی تروریسم انجام داده است که از جمله می توان به بازبینی دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های شناخت مشتری و حوزه‌های تطبیق اشاره کرد."

  آقای سیف گفته است "مقابله با فساد، قوانین مقابله با پولشویی و تامین مالی تروریسم، در راستای راهبرد ملی مقابله با فساد در ایران است".

 12. کشف بیش از ۱۵ تن مواد مخدر در بوشهر در ۱۰ ماه

  ارسطو ترکمان، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان بوشهر در جنوب ایران گفته است "از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۵.۵ تن انواع مواد افیونی مخدر در این استان کشف شده است".

 13. نماینده مجلس ایران: امامزاده مجهز به سونا و جکوزی در تهران قاضی صابر نام دارد

  قاسم میرزایی نیکو نماینده مجلس ایران به خبرگزاری ایلنا گفته است "امامزاده مجهز به سونا و جکوزی در تهران قاضی صابر، نام دارد".

  این نماینده مجلس ایران گفته "پروژه بازسازی و تاسیس سونا و جکوزی در امامزاده قاضی صابر واقع در ده‌ونک تهران با بودجه ۳۰ میلیارد تومانی در دوران مدیریت مدیران قبلی شهرداری تهران آغاز شد و هنوز هم تکمیل نشده است.

  به گفته آقای میرزایی نیکو گفته مبلغ ۲۵ میلیارد تومان از بودجه ۳۰ میلیاردی این پروژه، تخصیص یافته و مبلغ ۵ میلیارد تومان دیگر نیز برای تکمیل آن نیاز است

 14. 'دستگیری هماهنگ کننده آتش زدن مساجد در قزوین'

  خبرگزاری تسنیم می گوید دادستان عمومی و انقلاب قزوین از دستگیری فردی خبر داده که به گفته او "هماهنگ‌کننده اصلی بی‌حرمتی و آتش زدن مساجد، حوزه علمیه و پایگاه‌های بسیج در تمام شهرستان‌های استان بوده است".

  View more on twitter
 15. روایت عضو اخراج شده روزنامه ایران از تماس با مدیران نشریه

  View more on twitter
 16. برف برج ایفل را تعطیل نگه داشت

  ایفل

  برج ایفل پاریس که سالانه شش میلیون گردشگر از آن بازدید می‌کنند به خاطر بارش شدید برف در پایتخت فرانسه برای پنجمین روز متوالی تعطیل شد.

  برج ایفل از روز سه‌شنبه بسته است. بیشتر بخوانید

 17. خبر فوریرهبر کره شمالی رئیس جمهور کره جنوبی را به کشورش دعوت کرد

  کیم جونگ اون رهبر کره شمالی، رئیس جمهور کره حنوبی را برای بازدید از کشورش دعوت کرده است.

  دعوتنامه از سوی خواهر رهبر کره شمالی که برای حضور در افتتاحیه رقابت های المپیک زمستانی به کره حنوبی سفر کرده، به مون جه-این رئیس جمهور کره جنوبی تحویل شده است. بیشتر بخوانید

 18. حمید بقایی از چهره های نزدیک به احمدی نژاد در دادگاه حاضر شد

  View more on twitter
 19. خبر فوریدرگیری میان سوریه و اسرائیل ادامه دارد

  خبرگزاری ها از ادامه درگیری میان اسرائیل و سوریه خبر می دهند. سانا خبرگزاری رسمی دولت سوریه می گوید نیروی هوایی این کشور در حال پاسخ به دور جدید حملات اسرائیل است.

 20. ارتش اسرائیل: پهپاد ایرانی را رهگیری و نابود کردیم

  ارتش اسرائیل گفته است امروز شنبه دهم فوریه یک پهپاد ایرانی را که از خاک سوریه وارد اسرائیل شده بود رهگیری و نابود کرده است.

  ارتش اسرائیل گفته است در واکنش، به آنچه اهداف ایران در خاک سوریه خوانده حمله کرده است. ارتش این کشور مدعی شده مرکز کنترل و هدایت پهپاد ایران در سوریه را نابود کرده است.

  رسانه‌های اسرائیلی گفته‌اند ارتش سوریه با موشک‌های سطح به هوا به حملات هوایی اسرائیل پاسخ داده است.

  یک فروند جنگنده اف- شانزده اسرائیل در شمال این کشور سقوط کرده اما دو خلبان آن زنده هستند. موشک‌های سوریه باعث سقوط این جنگنده شده‌اند. بیشتر بخوانید