Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. حزب دموکراتیک خلق ترکیه رهبران جدید انتخاب کرد

  حزب دموکراتیک خلق، حزب اصلی حامی حقوق کردها در ترکیه دو نفر را به جانشینی دو رهبر خود انتخاب کرده که یکی از آنها از سال ۲۰۱۶ زندانی است و دیگری به اتهام انتقاد از مداخله نظامی ترکیه در سوریه، در خطر بازداشت قرار گرفته است. این حزب در کنگره سالانه خود در استانبول سزای تملی را به جای صلاح‌الدین دمیرتاش انتخاب کرده که در سال ۲۰۱۵ موفق شد برای نخستین بار پای این حزب را به پارلمان ترکیه باز کند. او به اتهامات مرتبط با تروریسم در حال محاکمه است و این اتهامات را تکذیب کرده. برای نفر دیگر در رهبری حزب هم پروین بولدان انتخاب شده تا جای سرپیل کمال‌بای را بگیرد. نام خانم کمال‌بای در فهرست ۱۷ نفره‌ای بود که خبرگزاری نیمه رسمی آناتولی روز جمعه منتشر کرد و نوشت به زودی بازداشت می‌شوند. رهبری حزب دموکراتیک خلق سنتا از یک زن و یک مرد تشکیل می شود.

 2. آینده سیاسی جیکوب زوما 'فردا روشن می‌شود'

  سیریل راماپوسا، رهبر کنگره ملی آفریقا تأیید کرده که این حزب روز دوشنبه تصمیم نهایی خود را در مورد آینده سیاسی جیکوب زوما، رئیس جمهوری اتخاذ خواهد کرد. آقای راماپوسا در جریان یک تظاهرات در کیپ‌تاون تلویحا گفت که از آقای زوما درخواست خواهد شد که از سمت خود کناره‌گیری کند. آقای راماپوسا گفت که کسانی که فاسدند باید به عدالت سپرده شوند و این چیزی است که نلسون ماندلا اگر زنده بود می خواست. آقای راماپوسا در مراسم بیست و هشتمین سالگرد سخنرانی معروف ماندلا در کیپ‌تاون ساعتی پس از آزادی‌اش از زندان سخن می‌گفت.

 3. مرکل از تصمیم‌های سخت برای رسیدن به ائتلاف می‌گوید

  آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان از "امتیازات تلخی" سخن گفته که ناچار شده برای توافق با حزب سوسیال دموکرات بر سر تشکیل کابینه ائتلافی به آن‌ تن دهد تا برای دور چهارم تصدی دولت را به عهده بگیرد. او به تلویزیون زد.دی.اف آلمان گفت که دادن سمت وزارت دارایی به سوسیال دموکرات‌ها تصمیم دشواری بوده و او نارضایتی بعضی از همکاران محافظه‌کارش را درک می‌کند. او گفته که از تعدادی از اعضای جوانتر حزب دموکرات مسیحی خواسته که شش کرسی سهم این حزب را در دولت ائتلافی به عهده بگیرند.

 4. انتقاد حسین وهاب زاده از بازداشت فعالان محیط زیستی در ایران

  حسین وهاب زاده، بوم شناس و بنیانگذار مدارس طبیعت ایران در واکنش به بازداشت گروهی از فعالان محیط زیست در فیس بوک خود نوشت: "آقای کلانتری، از کی تا به حال سرگین یوز هم جزو اطلاعات طبقه بندی شده است. امیرحسین خالقی، سام رجبی، طاهر قدیریان، هومن جوکار که همه وقت همچون دیوانگان سر در کوه و بیابان دارند، تا تکه‌های از هم گسیخته طبیعت این بوم را شاید حفاظت کنند که زیبنده این برچسب‌های ناچسب نیستند."

  وهاب زاده
 5. تصاویری از مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر

  لیلی رشیدپور
  پیمان معادی
  باران کوثری سحر دولتشاهی
  رضا عطاران
 6. سیمرغ بهترین فیلمبرداری امسال به سرو زیر آّب تعلق گرفت

  سرو زیر آب، سیمرغ بلورین بهترین فیلمبرداری امسال جشنواره فیلم فجر را گرفت.

  View more on twitter
 7. به وقت شام، سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن را از آن خود کرد

  View more on twitter
 8. چهارراه استانبول سیمرغ بلورین بهترین جلوه‌های بصری را گرفت

  سیمرغ بلورین بهترین جلوه‌های بصری به فرید ناظرفصیحی و فیلم چهارراه استانبول رسید.

  View more on twitter
 9. تنگه ابوقریب سیمرغ بلورین بهترین صدابرداری فیلم فجر را از آن خود کرد

  فیلم تنگه ابوقریب سیمرغ بلورین بهترین صدابرداری فیلم فجر را از آن خود کرد.

  View more on twitter
 10. سیمرغ بلورین بهترین صداگذاری به فیلم‌های به وقت شام و مغزهای کوچک زنگ زده اهدا شد

  سیمرغ بلورین بهترین صداگذاری امسال جشنواره به فیلم‌های به وقت شام و مغزهای کوچک زنگ زده اهدا شد.

  View more on twitter
 11. بمب، یک عاشقانه سیمرغ بلورین بهترین طراحی لباس جشنواره را گرفت

  سیمرغ بلورین بهترین طراحی لباس جشنواره فیلم فجر به "بمب، یک عاشقانه" اهدا شد.

  View more on twitter
 12. عضو فراکسیون محیط زیست مجلس: وضعیت بازداشتی‌ها را پیگیری می‌کنم

  فریده اولاد قباد، نماینده مجلس و عضو فراکسیون محیط زیست اعلام کرد: "بعد از شنیدن اخبار مختلف درباره بازداشت فعالان محیط زیست پیگیری‌های مختلفی داشتم. تلاش کردم با مسئولان سازمان محیط زیست ارتباط بگیرم و با مدیر کل امور مجلس این سازمان در این‌باره صحبت کردم."

  به گزارش اعتماد آنلاین، خانم اولاد قباد همچنین افزود: "در تلاشم تا با معاون پارلمانی سازمان محیط زیست نیز در این باره صحبت کنم."

  به گفته خبرنگاران حوزه محیط زیست نیلوفر بیانی، سپیده کاشانی، امیرحسین خالقی، مراد طاهباز، طاهر قدیریان، سام رجبی از جمله فعالان محیط زیستی هستند که از چهارم بهمن در بازداشت به سر می‌برند.

  کاووس سیدامامی فعال محیط زیست نیز از دیگر بازداشت شدگان بود که طبق اطلاع مامورن زندان به خانواده گفته شده او در زندان "خودکشی" کرده است.

  همچنین محمود صادقی نماینده مجلس ایران به نقل از رئیس سازمان محیط زیست اعلام کرد که کاوه مدنی معاون رئیس سازمان محیط زیست نیز روز گذشته بازداشت شده است.

 13. سیمرغ بلورین بهترین فیلم کوتاه به حیوان اهدا شد

  فیلم حیوان، سیمرغ بلورین بهترین فیلم کوتاه امسال جشنواره فیلم فجر را به خود اختصاص داد.

  View more on twitter
 14. پیام روحانی به جشنواره فیلم فجر

  حسن روحانی در پیامی به مناسبت اختتامیه جشنواره فیلم فجر گفت: "سینما راه حل است نه مشکل."

  View more on twitter
 15. یک فروند هواپیمای سوخو سوپرجت روسی وارد تهران می شود

  سازمان هواپیمایی کشور اعلام کرد: "فردا دوشنبه ۲۳ بهمن، یک فروند هواپیمای سوخو سوپرجت ۱۰۰ همراه تیم مهندسی، در فرودگاه مهرآباد تهران فرود خواهد آمد."

  به گزارش مهر، سازمان هواپیمایی کشور افزود: "این هواپیما دارای ۱۰۰ صندلی پرواز و قابلیت پروازهای منطقه ای و کوتاه برد را دارد، فردا از ساعت ۱۰ تا ۱۲ این هواپیما مورد بازدید ایرلاین های داخلی قرار خواهد گرفت."

 16. اطلاعیه روزنامه ایران درباره الهه خسروی، خبرنگار این روزنامه

  روزنامه ایران در اطلاعیه‌ای درباره ادامه وضعیت اشتغال الهه خسروی، خبرنگار این روزنامه توضیحاتی ارائه کرده است.

  در بخشی از این اطلاعیه آمده است: "[موسسه ایران امیدوار است که] خانم خسروی با پذیرش قواعد فعالیت در یک موسسه مطبوعاتی بتواند همچنان همکاری خود را که از شش ماه قبل با عنوان خبرنگار حق التحریری با روزنامه ایران شروع کرده بود، ادامه دهد."

  View more on twitter
 17. نماینده مجلس: رئیس قوه قضاییه موضوع مرگ فعال محیط زیست در زندان را پیگیری کند

  غلامرضا حیدری، نماینده مجلس ایران از صادق لاریجانی، رئیس قوه قضاییه خواست تا موضوع "مرگ مبهم" کاووس سیدامامی، فعال محیط زیست در زندان را پیگیری کند.

  View more on twitter
 18. انتقاد نماینده مجلس ایران از وضعیت بازداشت‌گاه‌ها

  احمد زمانی، نماینده مجلس ایران از وضعیت بازداشت‌گاه‌ها و زندان‌ها انتقاد کرد.

  View more on twitter
 19. تیم هاکی مردان ایران در جام جهانی داخل سالن سوم شد

  تیم هاکی ایران
  Image caption: تیم هاکی ایران

  تیم ملی هاکی مردان ایران در پنجمین دوره جام جهانی هاکی داخل سالن در شهر برلین آلمان به مقام سوم رسید. ایران در بازی رده‌بندی موفق شد تیم استرالیا را با نتیجه ۰-۵ شکست دهد. گل‌های این مسابقه را نوید طاهری‌راد، رضا نوروز زاده (۳ گل) و حمید نورانیان به ثمر رساندند. تیم ایران که با سرمربی‌گری اسفندیار صفایی در این مسابقات شرکت کرده بود، با سه پیروزی (در مقابل تیم‌های سوئیس، آفریقای جنوبی و روسیه) و دو تساوی (در مقابل بلژیک و اتریش) در گروه خود دوم شد و در بازی نیمه‌نهایی در مقابل تیم اول گروه الف، یعنی آلمان قرار گرفت که میزبانی مسابقات را هم به عهده داشت. تیم آلمان در این مسابقه تیم ایران را با نتیجه ۲-۶ شکست داد و به فینال رسید و در حال حاضر در بازی فینال مقابل اتریش به میدان رفته است.

 20. آشنا: یک مرتضوی برای یک کشور کافی بود؛ او را تکثیر نکنیم

  حسام‌الدین آشنا، مشاور حسن روحانی در توییتی از عملکرد بازپرس‌ها و بازجویان با متهمان انتقاد کرد.

  View more on twitter