Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. اعتراض یک کارگر به وضعیت معیشتی‌ خود در حضور وزیر کار

  روز گذشته کارگری در مراسم افتتاحیه پروژه استانداردسازی، توسعه اورژانس و ارتقای طرح هتلینگ بیمارستان ولیعصر در قائم شهر مازندران با حضور وزیر کار به وضعیت معیشتی خود اعتراض کرد.در فیلمی که از این اعتراض منتشر شده است، اقای ربیعی، وزیر کار، او را فرا می‌خواند.وزیر کار در پاسخ به این کارگر گفت: "اعتراض این پدر بزرگوار نشان از آزادی بیان و دموکراسی در ایران است که یک شخص می‌تواند به راحتی اعتراضات خود را در جمع مسئولان مطرح کند و امیدوارم بتوانیم به اعتراض این

  View more on instagram
 2. روایت عارف از فیلم آخرین لحظات زندگی کاووس سیدامامی در زندان

  محمدرضا عارف، رئیس فراکسیون امید مجلس ایران در مورد فیلم مرتبط با آخرین لحظات زندگی کاووس سیدامامی در سلولش در زندان اوین گفته: "امروز فیلمی برای تعداد محدودی از نمایندگان به نمایش گذاشته شد؛ این فیلم در اتاقی بود که آقای سیدامامی نگهداری می‌شد و گفتند چون استاد دانشگاه بود سوئیت خوبی در اختیارش قرار دادند. در این فیلم ایشان با پرتاب یک شیء تلاش داشت لامپ را بشکند و پیراهنش را درآورد و تلاش کرد از آن به عنوان ابزاری برای دار زدن خود استفاده کند... قرار شد اگر فیلم دقیق‌تری وجود دارد در اختیار نمایندگان قرار گیرد."

 3. دیدار وزیر خارجه آمریکا با رئیس جمهور مصر در قاهره

  رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا در قاهره با عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهور مصر دیدار و گفت‌وگو کرده است. وزارت امور خارجه آمریکا در بیانه‌ای اعلام کرده که آقای تیلرسون در این دیدار در مورد برگزاری "گفت‌وگوهای استراتژیک تازه" با آقای سیسی توافق کرده است.

 4. تذکر بیش از ۴۰ نماینده مجلس به وزرای اطلاعات و کشور درباره مرگ زندانیان

  قاسم میرزایی نیکو، یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس از تذکر کتبی بیش از ۴۰ نماینده به وزرای اطلاعات و کشور به‌ دلیل مرگ کاووس سیدامامی و تعداد دیگری در زندان‌ها طی مدت اخیر خبر داد.

  به گزارش ایلنا، آقای میرزایی نیکو افزود: "متاسفانه در روزهای اخیر، مرگ آقای سیدامامی در زندان، تشویش اذهان عمومی را سبب شده است و می‌تواند موجب سوءاستفاده دشمنان این آب و خاک شود. بنابر این شایسته است وزرای اطلاعات و دادگستری به‌صورت شفاف به جامعه و مجلس پاسخ دهند علت مرگ ایشان چه بوده و به چه دلیل شاهد موارد مشابه در زندان‌های مختلف کشور هستیم."

 5. اظهار نگرانی سازمان ملل از شدت گرفتن درگیری‌ها در سوریه

  سازمان ملل می‌گوید که سوریه این روزها شاهد شدیدترین درگیری‌ها از زمان آغاز جنگ داخلی در این کشور است. علی زعتری، هماهنگ کننده سازمان ملل در سوریه از دریافت گزارش‌هایی مبنی بر کشته و مجروح شدن صدها غیرنظامی سخن گفته است. او درخواست سازمان ملل را برای توقف فوری همه درگیری‌ها و فراهم آوردن امکان کمک رسانی به مناطق تحت محاصره تکرار کرد. توقف درگیری‌ها همچنین می‌تواند امکان تخلیه کسانی را فراهم کند که به اقدامات درمانی فوری نیاز دارند. درگیری‌های اخیر عمدتا در مناطق تحت کنترل مخالفان مسلح دولت بشار اسد در استان ادلب در شمال و منطقه غوطه شرقی در حومه دمشق متمرکز بوده است.

 6. جسد کاووس سیدامامی به خانواده تحویل شد

  View more on instagram
 7. نمایندگان مجلس ایران: فیلمی از لحظات قبل از خودکشی سیدامامی در سلول دیده‌ایم

  علاالدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس از برگزاری جلسه‌ای با حضور نایب رئیس مجلس درباره مرگ کاووس سیدامامی در زندان اوین خبر داد.

  به گزارش مهر، آقای بروجردی درباره پرونده آقای سیدامامی گفت: " کاووس سیدامامی متاسفانه به هر دلیل شرایط زندان را نتوانسته تحمل کند، هرچند وی در سلول عادی نگهداری نشده است، در واقع کاووس سیدامامی با توجه به اینکه استاد دانشگاه بوده، در سلول مناسب نگهداری شده است."

  وی افزود: "در فیلم مذکور هم نشان می‌دهد که کاووس سیدامامی پیراهن خود را در آورده و برای خودکشی آماده می‌شود. خانواده وی نیز این اتفاق را پذیرفتند لذا درخواست کالبدشکافی هم نکرده‌اند."

  در همین حال علی مطهری، نائیب رئیس مجلس ایران درباره این پرونده گفت: "در این فیلم لحظه خودکشی مشهود نیست اما حدود هفت هشت دقیقه ایشان (سید امامی) مشغول اقداماتی است که نشان می‌دهد احتمالا قصد خودکشی دارد. در اینجا کوتاهی اپراتور روشن است که متوجه این اتفاق نشده در حالیکه باید زودتر متوجه می‌شده و از این اتفاق جلوگیری می‌کرده است. به نظر می‌رسد در این زمینه کوتاهی شده و خودشان هم قبول دارند."

  آقای مطهری همچنین عنوان کرد که توضیحات ارائه شده درباره فوت آقای سید امامی به نظر او "کافی نیست و نیاز است توضیحات بیشتری ارائه شود تا جوانب مختلف قضیه روشن شود."

  سیدامامی
 8. طائرپور: خودم خط قرمزهای تلویزیون را رعایت کردم

  View more on twitter
 9. آموزش و پرورش زنجان: پرونده تنبیه دانش‌آموز به هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری رفته است

  علی محمدی، رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخ‌گویی به شکایات و رئیس ستاد ثبت‌نام اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: "هم‌اکنون پرونده تنبیه دانش‌آموز به هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان ارسال شده است."

  به گزارش ایسنا، آقای محمدی افزود: "تنبیه این دانش‌آموز روستای سفیدکمر امسال نخستین مورد از تنبیه بدنی حاد در استان است که معلم خاطی با توجه به نوع جرم و تشخیص هیئت مربوطه، اعمال قانون خواهد شد."

  گزارشها حاکی است که دانش‌آموزی که مورد ضرب و شتم قرار گرفته با یک دانش‌ در حیاط مدرسه مشغول بازی بودند، در حال بازی دوستش به زمین می‌افتد و پدر این دانش‌آموز در مدرسه سفید کمر ایجرود معلم است و اقدام به کتک زدن دانش‌آموز مصدوم می‌کند به طوری که این دانش‌آموز از ناحیه "چشم و صورت" آسیب می‌بیند.

 10. تجمع مجدد کسبه پلاسکو

  کسبه پلاسکو بار دیگر در اعتراض به اقدامات بنیاد مستضعفان در برابر ساختمان فروریخته پلاسکو تجمع کردند.

  به گزارش ایلنا،عضو هیات امنای ساختمان پلاسکو با اشاره به تجمع امروز گفت: "بنیاد مستضعفان قصد دارد بخش سالم پلاسکو را تخریب کند و این اجازه را نمی دهد که کسبه به بخش سالم بازگشته و به فعالیت خود ادامه دهند.حتی کسبه ای که مغازه آنها در بخش تخریب شده برج است از اقدامات بنیاد رضایت ندارند.حتی شورای شهر نیز با این اقدامات بنیاد مشکل دارد."

  پلاسکو
 11. ۱۵ شخصیت ایرانی خواستار انجام رفراندوم تحت نظارت سازمان ملل شدند

  ۱۵ شخصیت ایرانی در بیانیه‌ای خواستار برگزاری رفراندوم تحت نظارت سازمان ملل شدند.

  در بخشی از این بیانیه آمده است: "مجموعه تجربیات ۴۰ ساله، حاکی از اصلاح‌ناپذیری نظام جمهوری اسلامی ایران است؛ چرا که این نظام با پناه گرفتن در پشت مفاهیم الهی، استفاده ابزاری از دین، پیشه کردن دروغ و تزویر و عدم شفافیت، به هیچ گرفتن افکار عمومی، پشت پا زدن به حکومت قانون و موازین حقوق بشر، نقض نهادینه آزادی و حقوق ملت، ناتوانی مفرط از حل بحران‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، و انسداد کلیه روش‌های نظارت قانونی و اصلاح مسالمت‌آمیزِ امور، به مانع اصلی پیشرفت و رهایی ملت ایران تبدیل شده است."

  در ادامه این بیانیه نیز ذکر شده است: "با تکیه بر حق تعیین سرنوشت ملت‌ها، خواهان برگزاری رفراندوم، جهت تعیین نوع حکومت تحت نظارت سازمان ملل متحد هستیم، تا ملت ایران بتواند با تعیین نحوه حکومت مطلوب، خود مسوولیت سرنوشتش را بر عهده بگیرد، و برای رفع بحران‌های موجود، تلاشی موثر و همگانی به عمل آورد."

  امضاه کنندگان این بیانیه عبارتند از نسرین ستوده، شیرین عبادی، نرگس محمدی، پیام اخوان، جعفر پناهی، محسن سازگارا، محمد سیف‌زاده، حسن شریعتمداری، حشمت‌الله طبرزدی، ابوالفضل قدیانی، محسن کدیور، کاظم کردوانی، محسن مخملباف، محمد ملکی و محمد نوری‌زاد.

 12. کاوه مدنی: امیدوارم مشکل دوستان واقعی محیط زیست حل شود

  کاوه مدنی، معاون سازمان محیط زیست در ویدئویی در اینستاگرام خود با اشاره به اینکه حساب کاربری توئیتر، تلگرام و ایمیلش قطع شده است، گفت: "امیدوارم مشکل دوستان واقعی محیط زیست حل شود و آنهایی که کار بدی در هر حوزه می کنند، به سزای عمل برسند و خشک و تر با هم نسوزند."

  View more on twitter
 13. کنگره ملی آفریقا در مورد آینده سیاسی زوما تصمیم می‌گیرد

  رهبران کنگره ملی آفریقا، حزب حاکم آفریقای جنوبی تشکیل جلسه داده‌اند تا در مورد آینده سیاسی جیکوب زوما، رئیس جمهور این کشور تصمیم بگیرند. کمیته اجرایی این حزب این قدرت را دارد که رئیس جمهور را برای پاسخ دادن به اتهامات مربوط به فساد احضار کند. سیریل راماپوسا، رهبر جدید حزب دیروز گفت که تصمیم نهایی در نشست امروز گرفته خواهد شد. آقای زوما دست داشتن در هر کار خلافی را تکذیب کرده و حاضر به کناره گیری نشده است. پارلمان آفریقای جنوبی می‌تواند به او رأی عدم اعتماد بدهد.

 14. ظریف برای شرکت در کنفرانس بازسازی عراق به کویت می‌رود

  View more on twitter
 15. وزارت بهداشت ایران: ۱۰ درصد از جمعیت بالای ۱۸ سال کشور سیگار می‌کشند

  ایرج حریرچی، سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد: "۱۰ درصد از جمعیت بالای ۱۸ سال کشور سیگار می‌کشند."

  به گزارش ایلنا، آقای حریرچی افزود: "۱۴ درصد از جمعیت به صورت روزانه سیگار و قلیان مصرف می‌کنند. ۴.۸ درصد پسران و ۲.۱ دختران سیگار مصرف می‌کنند در ایران هفت میلیون نفر از جمعیت بالای ۱۵ سال و ۱۰۰ هزار نفر از نوجوانان ۱۳ تا ۱۵ سال سیگار می‌کشند."

  قلیان و سیگار
 16. دیوان عالی ایران حکم اعدام قاتل بنیتا را تائید کرد

  دیوان عالی کشور حکم بدوی اعدام قاتل بنیتا کودک هشت ماهه را تایید کرد.

  بنیتا کودک هشت ماهه‌ای بود که دو نفر هنگامی که پدرش در حالی که بچه در خودرو بود قصد بستن در پارکینگ را داشت،خودروی او را به همراه دخترش دزدیدند. چند روز بعد این خودرو که پراید بود در پاکدشت در نزدیکی تهران و در حالی که این دختر هشت ماه فوت شده بود پیدا شد.

 17. نیروی انتظامی: هیچ شکایتی از حمله هکرهای سایت‌های خبری به فتا ارجاع نشده

  سخنگوی نیروی انتظامی درباره هک برخی از سایت‌های خبری گفت: "IP هکرهایی که به برخی‌از روزنامه‌ها حمله‌ور شده‌اند در آمریکا و انگلیس است."

  به گزارش تسنیم، سخنگوی نیروی انتظامی همچنین عنوان کرد که هیچ شکایتی از حمله هکرها به پلیس فتا ارجاع داده نشده است.

  View more on twitter
 18. رئیس دادگاه انقلاب: پرونده فعالان محیط زیستی هنوز به دادگاه انقلاب نرسیده است

  موسی غضنفری آبادی، رییس دادگاه انقلاب گفت: "پرونده افراد دستگیر شده مرتبط با جاسوسی در دادسرای امنیت مطرح است و هنوز به دادگاه انقلاب نیامده است."

  به گزارش ایسنا، آقای غضنفرآبادی از تعداد فعالان محیط زیست بازداشت شده اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت: "اتهامات این افراد، جاسوسی است."

  نیلوفر بیانی، سپیده کاشانی، امیرحسین خالقی، مراد طاهباز، طاهر قدیریان، سام رجبی و هومن جوکار از جمله فعالان محیط زیستی هستند که از دو هفته پیش در بازداشت به سر می‌برند.

  کاووس سیدامامی از دیگر بازداشت شدگان بود که دو روز پیش به خانواده او اطلاع دادند که در زندان فوت کرده است. مقامات زندان به خانواده اعلام کردند آقای سیدامامی "خودکشی" کرده است.

  فعالان محیط زیست
 19. فراکسیون محیط زیست: سپاه اعلام آمادگی کرده که مستندات مرگ سیدامامی را ارائه دهد

  محمدرضا تابش، فراکسیون محیط زیست مجلس در ادامه بررسی دستگیری عده‌ای از فعالان محیط زیست و مرگ کاووس سیدامامی در زندان، با خانواده این افراد دیدار خواهد داشت.

  به گزارش خبرآنلاین، آقای تابش عنوان کرد که درباره نحوه مرگ آقای در زندان سیدامامی نیز ابهاماتی مطرح است و "سپاه اعلام آمادگی کرده است که مستندات و مدارک خود را در این باره به مجلس ارائه دهد."

 20. کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس: مسئول حفظ جان زندانیان برعهده سازمان زندانها است

  محمد کاظمی، نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به آخرین وضعیت پرونده بازداشت فعالان محیط زیست و مرگ کاووس سیدامامی یکی از چهره‌های دانشگاهی این حوزه در زندان اوین اعلام کرد: "به هر حال قوه قضاییه یک قوای مستقل است و طبیعتاً مسئولان این قوه باید پاسخگو باشند."

  به گزارش ایلنا، نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان این‌که مسئولیت حفاظت از جان زندانیان برعهده سازمان زندان‌ها و قوه قضاییه است، از ارائه درخواست رییس هیات بازدید از زندان‌ها برای ملاقات نمایندگان با بازداشت‌شدگان اعتراض‌های دی‌ماه در استان همدان خبر داد.