Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. فرود اضطراری هواپیمایی قشم ایر در فرودگاه مشهد

  یکی از مقامات فرودگاه هاشمی نژاد مشهد گفته است که هواپیمای فوکر ۱۰۰ قشم ایرهنگام فرود در باند فرودگاه مشهد به دلیل باز نشدن چرخ ها، دچار سانحه شد، اما به ۱۰۴ مسافر و خدمه آن آسیبی وارد نیامده است.

  شاهدان عینی از آتش گرفتن چرخ هواپیما و خاموش کردن آن توسط آتش نشانی و خدماتی ایمنی فرودگاه خبر داده اند.

  مدیر روابط عمومی هواپیمایی کشوری هم گفته است که هواپیما در زمان فرود دچار نقص فنی شده است.

  گفته شده که به هواپیما خسارات جزیی وارد شده است.

  هواپیمای قشم ایر
  قشم ایر
 2. ده شهر و بیش از ۲۰۰۰ روستای سیستان و بلوچستان در محاصره ریزگردها

  ده شهر و بیش از ۲۰۰۰ روستای سیستان و بلوچستان در چند روز گذشته شاهد ریزگردها بودند. بیشترین میزان آلودگی در شهر زاهدان ۹۰ برابر حد مجاز اعلام و گفته شده که وضعیت شهر زاهدان ۳۰ برابر شرایط بحرانی است.

  View more on twitter
 3. کشف گور جمعی با بقایای اجساد ۳۴ نفر در استان رقه

  ارتش سوریه از پیدا شدن یک گور جمعی با بقایای اجساد ۳۴ نفر که به دست پیکارجویان گروه موسوم به دولت اسلامی( داعش) کشته شدند، خبر داده است. این گور درنزدیکی یکی از شهرهای استان رقه پیدا شده است. این منطقه تحت کنترل پیکارجویان داعش قرار داشت. کشته شدگان شامل غیرنظامیان و پرسنل نظامی می شوند. این سومین گورجمعی است که اخیرا در این منطقه پیدا می شود. دو گور قبلی شامل اجساد بیش از یکصد و پنجاه نفر بود.

 4. انتشار پوستر سی وششمین جشنواره بین المللی فیلم فجر

  View more on twitter
 5. کارگردان 'عصبانی نیستم': به 'تدبیر و امید' راى داده‌ام، اما بى‌نهایت ناامیدم

  رضا درمیشیان، کارگردان فیلم‌های عصبانی نیستم و لانتوری، در نامه‌ای خطاب به حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، از "فضاى امنیتى در عرصه فرهنگ و هنر" ایران انتقاد کرده و گفته است فیلم او پس از پنج سال هنوز برای نمایش با مشکل روبرو است.

  آقای درمیشیان می‌گوید: "با تضمین مکتوب سه مدیر رده بالاى سازمان سینمایى قرار بود چهارشنبه بیست و پنج بهمن عصبانى نیستم رنگ پرده سینما را ببیند اما باز هم از نمایشش جلوگیرى به عمل آمد."

  او در پایان نامه‌اش با اشاره به شعارهای انتخاباتی حسن روحانی نوشته است: "دو بار به 'تدبیر و امید' راى داده‌ام، اما بى‌نهایت ناامیدم".

  رضا درمیشیان
 6. نشست بی سابقه سران سازمان‌های اطلاعاتی بریتانیا، فرانسه و آلمان

  سران سازمان اطلاعات مخفی بریتانیا (ام آی ۶) و سازمان های اطلاعاتی فرانسه و آلمان به منظور تاکید بر ضرورت فعالیت های بین المللی نزدیک حتی پس از ترک بریتانیا از اتحادیه اروپا، در نشست مشترک بی‌سابقه ای شرکت کردند.

  این نشست در جریان کنفرانس امنیتی مونیخ برگزار شد.

  سران این سازمان های اطلاعاتی با صدور بیانیه ای بر ضرورت به اشتراک گذاشتن اطلاعات برای جلوگیری از گسترش تروریسم، مهاجرت غیرقانونی و حملات سایبری تاکید کردند.

 7. معاون حقوقی حسن روحانی: رئیس جمهور می‌تواند در برخی موضوعات پیشنهاد همه‌ پرسی بدهد

  معاون حقوقی حسن روحانی گفته است که رئیس جمهور می تواند در برخی موضوعات پیشنهاد همه پرسی بدهد.

  لعیا جنیدی با اشاره به سخنان آقای روحانی در ۲۲ بهمن همچنین گفت که این سخنان "در واقع دعوت عام به وفاق ملی براساس میثاق ملی یعنی قانون اساسی بوده که چارچوب مشروعیت عمل و رفتار همه احزاب، جناح ها و آحاد مردم است."

  حسن روحانی در جریان سخنرانی‌اش در ۲۲ بهمن خواستار برگزاری همه پرسی به عنوان یکی از اصول قانون اساسی شد، اما دقیقا مشخص نکرد که در شرایط موجود برگزاری همه پرسی را در چه موضوعی لازم دیده است.

  به گفته معاون حقوقی آقای روحانی همه پرسی می تواند درباره تصویب یا بازنگری در قانون اساسی، پیوستن یا نپیوستن به یک معاهده یا سازمان بین المللی یا در مورد قانونگذاری عادی باشد.

  لعیا جنیدی
 8. عضو شورای شهر تهران: کم‌ترین حقی که می‌شود برای زن قائل شد، انتخاب نوع حجاب است

  توییت ناهید خداکرمی، عضو شورای شهر تهران درواکنش به اعتراضات به حجاب اجباری.

  View more on twitter
 9. واکنش دبیر کل سازمان ملل به ادعای سوءرفتار جنسی در سازمان امداد رسانی آکسفام

  آنتونیو گوترز، دبیر کل سازمان ملل به بی بی سی گفته که هر گونه سوء‌رفتارجنسی در سازمان های امدادرسانی به هیچ وجه تحمل نمی شود. آقای گوترز این سخنان را در ارتباط با ادعاهای مطرح شده در مورد رفتار نامناسب کارکنان سازمان امدادرسانی بریتانیایی آکسفام بیان کرد. دبیر کل سازمان ملل تاکید کرد که ادعاهای مطرح شده علیه آکسفام بسیار جدی است آقای گوترزگفته که اولویت اصلی بکارگیری سیاست‌هایی است تا مردم به سازمان های خیریه احساس اطمینان کنند.

 10. دادگاهی در ترکیه دستور آزادی دنیز یوجل، روزنامه نگار ترک آلمانی تبار را صادر کرد

  دادگاهی در ترکیه حکم آزادی دنیز یوجل، روزنامه نگار ترک آلمانی تبار را که در استانبول زندانی بود، صادر کرده است. بازداشت این روزنامه نگار عامل اصلی تنش بین دو کشور ترکیه و آلمان شده است. آقای یوجل یک سال پیش پس ازآن که گزارشی درباره هک کردن و استخراج اطلاعات از حساب ایمیل شخصی وزیر انرژی ترکیه و داماد رجب طیب اردوغان تهیه کرده بود، بازداشت شد. او به عضویت در یک سازمان تروریستی، سوءاستفاده از اطلاعات و تبلیغات سیاسی برای سازمان های تروریستی متهم شده بود. رئیس جمهور ترکیه گفته بود که او یک جاسوس است.

  آلمان در آن زمان در اعتراض سفیر ترکیه را فراخوانده بود.

  دنیز یوسل
 11. رئیس پلیس فتا از کنترل شبکه‌های مجازی برای جلوگیری از 'اخلال' در بازار ارز خبر داد

  رئیس پلیس فتا با اشاره به دستگیری‌های اخیر دلالان ارز گفته است که شبکه های مجازی هم کنترل و رصد می شوند تا اگر افرادی قصد داشتند در فضای مجازی اخلال در بازار ارز ایجاد کنند، شناسایی و به سرعت نسبت به آن ها اقدامات قانونی انجام شود.

  به گفته رئیس پلیس فتا برخی از فروشندگان ارز و صرافان قانونی تبلیغ مراکز خود را در فضای مجازی انجام می دهند.

  پلیس تهران روز گذشته ۹۰ دلال ارز را بازداشت و ۱۰ صرافی را مهر و موم کرد. ۷۵۵ حساب بانکی متعلق به دلالان ارز هم مسدود شده است.

 12. رئیس سازمان حفاظت محیط زیست: امیدواریم منشا ریزگردهای داخلی استان خوزستان تا ۳ سال آینده حل شود

  عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در واکنش به اظهارات برخی که منشا ریزگردها و گرد و غبار استان خوزستان را عمدتا خارجی می دانند گفته که در فصل زمستان وپاییز عمده منشا و کانون ریزگردها داخلی است.

  آقای کلانتری با اشاره به جلسات اخیر با دولت و مجلس در مورد مسئله ریزگردهای خوزستان گفت: " در این جلسات مقرر شد تا حقا‌به لازم برای ترکردن مناطقی که ریزگردها از آن جا بلند می شود، تامین و تخصیص داده شود که البته برای امسال جواب نمی دهد و امیدواریم تا ۲ تا ۳ سال آینده منشا ریزدگردهای داخلی حل شود."

 13. تیلرسون بر اهمیت رابطه با ترکیه تاکید کرد

  رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا که به ترکیه سفر کرده باردیگر بر اهمیت روابط بین دو کشور تاکید کرده است.

  درگیری‌ها در سوریه، روابط دو کشور ترکیه و آمریکا را دچار تنش هایی کرده است. آقای تیلرسون در دیدار امروز خود با مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه گفت که دو کشور اهداف مشترکی در سوریه دارند.

  وزیر خارجه آمریکا از ترکیه خواست در مورد حملات این کشور علیه نیروهای کرد در منطقه عفرین از خود خویشتنداری نشان دهد. آقای تیلرسون همچنین گفت که از این پس فراهم کردن تسلیحات برای نیروهای کرد در نقاط دیگر سوریه محدود و برای ماموریت های ویژه خواهد بود.

  تیلرسون - داوود چاووش اوغلو
 14. علم الهدی: صحبت از رفراندوم برای مردمی که ۴۰ سال پای انقلاب ایستاده اند، غلط است

  احمد علم الهدی، امام جمعه مشهد گفته است: " صحبت از رفراندوم برای مردمی که ۴۰ سال پای انقلاب ایستاده اند، غلط است. اساس انقلاب را به خاطر خوشایند اقلیت وابسته به غرب به باداشکال نگیریم."

  امام جمعه مشهد همچنین گفت: "شما می آیید در سیل جمعیت چند میلیونی که تصاویر رهبری را در دست دارند، اصل ۵۹ را به رخ مردم می کشید ورفراندوم را مطرح می کنید. کنار اصل ۵۹ اصل ۵۷ قرار دارد که در آن بر نقش رهبری تاکید شده و همه مشکلات و گره ها را رهبر حل می کند."

 15. آلمان باید کسری بودجه خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را تامین کند

  گونتر اتینگر، کمیسر اتحادیه اروپا گفته است که برای جبران خروج بریتانیا از این اتحادیه، آلمان باید همه ساله حداقل ۴ میلیارد دلار دیگر به اتحادیه اروپا بپردازد. آقای اتینگربه روزنامه بیلد آلمان گفته که خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا باعث می شود که این اتحادیه با کسری حدود ۱۶ میلیارد دلار مواجه شود. آلمان تاکنون بزرگترین کمک کننده مالی به اتحادیه اروپا بوده است.

 16. وزیر ارتباطات از راه اندازی اینترنت کودکان خبر داد

  View more on twitter
 17. آغاز به کار کنفرانس سالانه امنیتی در مونیخ

  قراراست امروز کنفرانس سالانه امنیتی در شهر مونیخ آلمان آغاز به کار کند. در این رویداد بین المللی سه روزه شماری از سران کشورها، وزرا، سیاستگذاران، سازمان های بین المللی و غیردولتی، مقامات فرهنگی و روزنامه نگاران حضور دارند. از جمله موضوعات مورد بررسی در این دوره اوضاع سوریه، مسائل امنیت هسته ای و روابط بین کشورهای عضو ناتو وروسیه است.

 18. شرکت حسن روحانی در نماز جمعه حیدرآباد در هند

  حسن روحانی، رئیس جمهور، که برای دیداری رسمی به هند سفر کرده است، امروز در نمازجمعه شهر حیدرآباد شرکت کرد.

  View more on twitter
 19. 'شایعه تغییر شهردار تهران تکذیب شد'

  علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران شایعات برخی رسانه ها درباره شهردار تهران را تکذیب کرده و گفته است "محمد علی نجفی، شهردار منتخب تمام ۲۱ عضو و مورد حمایت شورا است". به گزارش خبرگزاری مهر، آقای اعطاهمچنین گفته که اخبار مربوط به دیدار اعضای شورا با شخصیت های اجرایی و سیاسی با موضوع گزینه جایگزین و هر اقدامی در این مورد صحت ندارد.

 20. نتایج ورزشکاران اعزامی ایران به المپیک زمستانی کره جنوبی

  فروغ عباسی، نماینده اسکی آلپاین ایران در مسابقات المپیک زمستانی در رشته مارپیچ کوچک چهل و نهم شد. خانم عباسی در پایان مانش دوم رقابت های مارپیچ کوچک زمستانی با رکورد ۲ دقیقه و ۴ ثانیه و ۶ صدم ثانیه در جایگاه ۴۹ قرار گرفت.

  سمانه بیرامی دیگر ورزشکار ایرانی هم با کسب رتبه ۶۸ در اسپرینت صحرانوردی به کار خود پایان داد.

  ستارصید با تجربه ترین نماینده اسکی ایران در رشته ۱۵ کیلومتر صحرانوردی در جایگاه نود و یکم قرار گرفت.

  تنها رقابت باقی مانده مربوط به محمد کیادربندسری در آلپاین است.

  در این دوره از مسابقات ۴ نماینده از ایران حضور داشتند.

  بیست و سومین دوره مسابقات المپیک زمستانی از ۲۰ بهمن به میزبانی کره جنوبی آغاز شده و تا ششم اسفند ادامه دارد.

  فروغ عباسی
  ستار صید