Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. آنگ سان سوکی: میانمار باید به جامعه جهانی گوش کند

  آنگ سان سوکی رهبر حزب حاکم میانمار می گوید کشورش اگر می‌خواهد به عنوان کشوری مسئول پذیرفته شود باید به جامعه جهانی گوش کند. برنده جایزه صلح نوبل در نطقی که از تلویزویون پخش شد به مشکلات انسانی در استان راخین اشاره کرد اما درباره عملیات نظامی ارتش که هفتصد هزار نفر از مسلمانان روهینگیا را آواره کرده هیچ حرفی نزد.

  سازمان ملل اخراج مسلمان روهینگیا به کشور همسایه بنگلادش را مثال کلاسیک پاکسازی قومی دانسته است. خانم سوکی به دلیل اینکه نه از مسلمانان روهینگیا حمایت کرده نه به ارتش کشورش اعتراض، بشدت هدف انتقادها قرار دارد و حتی برخی عناوین و جوایز بین‌المللی او پس گرفته شده است. به گفته خبرنگار بی‌بی‌سی در یانگون، اینکه خانم سوکی مصائبی را که به این مسلمانان وارد شده به رسمیت نشناخت همچنان به وجهه بین‌المللی او لطمه خواهد زد.

 2. واکنش آذری جهرمی به بحث فیلترینگ تلگرام

  در ادامه واکنش‌ها به بحث فیلترینگ تلگرام در ایران، محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات ایران درباره این موضوع گفت: "دولت پایبند به قول هایی که مردم داده هست و وعده ها را قطعا پیگیری خواهد کرد. هر چند در این میان دولت نیازمند همراهی سایر قوا و نهادها نیز هست."

  به گزارش انتخاب، آقای جهرمی اضافه کرد: "فرصت شبکه های اجتماعی دوسویه این ظرفیت را ایجاد می کند که مسئولان، به میان مردم بروند و بی واسطه نظرات آنها را بشنوند."

 3. زلزله سرپل ذهاب به روایت تصویر

  View more on twitter
 4. علوم پزشکی زابل: ۷۸ نفر بر اثر طوفان شن در سیستان و بلوچستان روانه بیمارستان شدند

  حمیدرضا بزی، مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: "۷۸ نفر از مردم منطقه سیستان بر اثر طوفان و گرد و خاک روانه بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و درمانی شدند."

  به گزارش مهر، آقای بزی افزود که ۳۶ نفر از افراد مراجعه کننده در بیمارستان بستری و ۴۲ نفر نیز به‌ صورت سرپایی درمان شدند.

  مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زابل اضافه کرد: "متاسفانه با توجه به خشک بودن تالاب هامون و در نتیجه بروز پدیده طوفان گرد و خاک همواره مردم منطقه به دلیل مشکلات مختلف که عمده ترین آنها بیماری های تنفسی و چشمی است به مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان ها مراجعه می کنند."

  طوفان شن
 5. اعتراض حاضران در کنسرتی در بوشهر به تلاش یک روحانی برای توقف آن

  View more on twitter
 6. الویری: ایجاد محدودیت به بی‌اعتمادی کمک می‌کند

  مرتضی الویری در واکنش به فیلترینگ تلگرام گفت: "ایجاد محدودیت تنها به فعال شدن آتشفشان بی‌اعتمادی کمک می‌کند."

  View more on twitter
 7. اورژانس کشور: مصدومان زلزله به بیمارستان‌های گیلانغرب و قصرشیرین منتقل شدند

  View more on twitter
 8. آمار مصدومان زلزله سر پل ذهاب افزایش یافت

  مازیار طهماسبی، رئیس شبکه بهداشت سرپل ذهاب از مصدومیت ۲۸ نفر در زلزله امروز سرپل ذهاب خبر داد

  رئیس شبکه بهداشت سرپل ذهاب افزود: از این ۲۸ مصدوم ۱۵ تن مرد و ۱۳ تن دیگر زن هستند.

 9. زلزله سرپل ذهاب '۱۵' مصدوم داشته است

  View more on twitter
 10. رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: تهدیدهای امنیتی ایران در تلگرام رقم می‌خورد

  علاالدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران در واکنش به بحث فیلترینگ تلگرام گفت: "تهدیدهای امنیت کشوردر تلگرام رقم می خورد، مسئولیت فضای مجازی با شورای عالی فضای مجازی است و در آنجا در واقع تصمیم گیری شده، برخی تعابیر دیگری از این موضوع داشتند، در خصوص فضای مجازی نهایتا شورای عالی امنیت یا شورای عالی فضای مجازی تصمیم گیری می کنند."

  به گزارش خانه ملت، آقای بروجردی همچنین عنوان کرد که در این مدت دولت با مدیر تلگرام برای فیلتر برخی کانال‌ها ارتباط داشته اما به گفته این نماینده مجلس مسئولان تلگرام با ایران همکاری نکردند.

  بروجردی
 11. ۵۲ نفر در یک مهمانی عروسی در مرند دچار مسمومیت شدند

  ۵۲ نفر از حاضران در یک مراسم عروسی در روستای باروج بخش یامچی مرند دچار مسمومیت غذایی شدند.

  به گزارش ایسنا، این افراد شب گذشته، یازدهم فروردین ماه دچار مسمومیت شده و به درمانگاه یامچی مراجعه کردند.

  به گفته مسئولان شبکه بهداشت و درمان مرند، تمامی مراجعه کنندگان به صورت سرپایی مداوا شدند.

 12. هلال احمر کرمانشاه: تیم‌های ارزیاب به مرکز زلزله در سرپل ذهاب اعزام شدند

  در پی وقوع زلزله در استان کرمانشاه، محمدرضا امیریان، مدیرعامل هلال احمر این استان اعلام کرد که ۱۶ تیم ارزیاب هلال‌احمر به مرکز زلزله کرمانشاه در سرپل ذهاب اعزام شدند و تاکنون گزارشی مبنی بر وجود خسارت جانی و مالی اعلام نشده است.

  View more on twitter
 13. عارف: عملکرد بد برخی مسئولان و نهادها اعتماد مردم به حاکمیت را خدشه دار کرده است

  محمدرضا عارف، رئیس فراکسیون امید مجلس به مناسبت ۱۲ فروردین، روز جمهوری اسلامی ایران در یادداشتی نوشت: "به دلیل عملکرد بد برخی از مسئولان و نهادها اعتماد مردم به حاکمیت خدشه‌دار شده است. برخی دستگاه‌ها و افراد مسئول که مدعی انقلابی‌گری هم هستند سخن و عملکردشان به گونه‌ای است که موجب سلب اعتماد مردم به حاکمت می‌شود. نمونه عینی آن عملکرد صداوسیما است که با نگاهی جانبدارانه روز‌به‌روز از مردم فاصله می‌گیرد."

  به گزارش ایسنا، در بخشی دیگری از یادداشت آقای عارف آمده است: "در نظام جمهوری اسلامی هر فردی که حاضر است در چارچوب قانون اساسی زندگی کند، باید از حقوق مدنی و شهروندی برخوردار باشد و به جرم ابراز عقیده، گرایش و نقد نباید با او برخورد شود."

  عارف
 14. افزایش تصادفات رانندگی در هفته دوم تعطیلات نوروزی

  تقی مهری، رییس پلیس راهنمایی و رانندگی (راهور) از افزایش تصادفات رانندگی در هفته دوم سفرهای نوروزی خبر داده است.

  به گزارش خبرگزاری مهر، آقای مهری گفته است: "ما در هفته اول فروردین شاهد کاهش ۵ درصدی تصادفات و تلفات جاده‌ای بودیم؛ اما متاسفانه در هفته دوم و بویژه دهم فروردین میزان تصادفات افزایش یافت."

  بیشترین تصادفات در این مدت مربوط به استان‌های فارس، کرمان و اصفهان بوده است.

  اآقای مهری با اشاره به افزایش ۳ درصدی تلفات حوادث جاده‌ای در هفته دوم سفرهای نوروزی گفته است: "در ۱۰ فروردین متاسفانه ۳۷ نفر در جاده های کشور جان باختند."

  سرعت، سبقت غیرمجاز و خواب آلودگی عامل ۸۵ درصد این تصادفات اعلام شده است.

  با اینکه طی سال‌های اخیر آمار تلفات جاده‌ای در ایران کاهش یافته ولی این کشور کماکان یکی از بالاترین تلفات را در این زمینه در مقایسه با بسیاری از کشورها دارد.

  بنابر اعلام پلیس راهنمایی و رانندگی حدود نیمی از کشته‌های تصادفات رانندگی در ایران به دو خودروی پراید و پژو مربوط می‌شود.

  تصادفات رانندگی
 15. توضیح رئیس سازمان زندان‌ها درباره اعتصاب غذای حمید بقایی

  اصغر جهانگیر، رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی ایران در واکنش به اعتصاب غذای حمید بقایی، معاون سابق محمود احمدی‌نژاد گفت: "به رغم اینکه کسی تلاش می‌کند با نخوردن آب و غذا، شرایط بدی را برای خود فراهم کند اما زندان در تلاش است این اتفاق نیفتد و از آن جلوگیری شود."

  به گزارش تسنیم، آقای جهانگیر همچنین اضافه کرد: "تمهیدات لازم را برای وی فراهم کردیم و آنجایی که نیاز به حضور پزشک باشد، مانند سایر زندانیان به صورت روزانه از پزشک مقیم و حتی پزشکان متخصص استفاده می‌شود."

  حمید بقایی در اسفندماه سال گذشته برای تحمل ۱۵ سال حبس بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

  بقایی
 16. انتقاد محمود صادقی از موضوع فیلترینگ تلگرام

  محمود صادقی، نماینده مجلس ایران در واکنش به بحث فیلترینگ تلگرام در توییتر خود نوشت: "بستن پیام رسان خارجی به عنوان حمایت از پیام رسان داخلی بدون داشتن مزیت رقابتی، ازجمله امنیت حریم خصوصی، همانند شیوه غلط حمایت از خودرو داخلی است"

  View more on twitter
 17. فرمانده نیروی انتظامی: هیچ فردی در اعتراضات اخیر اهواز کشته نشده است

  درپی تجمع و اعتراض در برخی از شهرهای جنوب ایران درباره "حذف قومیت عرب" در یکی از برنامه‌های صدا و سیما حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی ایران در واکنش به این اعتراضات گفت: "موضوعاتی که در برخی از شهرها اتفاق می‌افتد با همراهی مردم و مدیریت صحنه توسط پلیس کنترل می‌شود و هیچ مشکلی در این بخش وجود ندارد."

  به گزارش تسنیم، آقای اشتری همچنین گفت: "تا این لحظه هیچ گزارشی از تلفات در این شهرها نداشته‌ایم."

  اشتری
 18. واکنش الهه کولایی به فیلترینگ تلگرام

  الهه کولایی، در توییتی نسبت به اخبار ضد و نقیض درباره فیلترینگ تلگرام در ایران واکنش نشان داد.

  View more on twitter
 19. سپاه ایران می‌گوید کارنامه نظام به‌شدت در معرض تهدید است

  سپاه پاسداران ایران هشدار داده که "کارنامه درخشان" جمهوری اسلامی در آستانه ورود به دهه پنجم به شدت در معرض تهدید و تهاجم قرار گرفته اما این کشور آماده "پاسخ درخور به هرگونه ماجراجویی" است.

  سپاه به مناسبت سالروز رفراندوم جمهوری اسلامی، خطاب به آمریکا و متحدان آن کشور گفته است "برخلاف خواست شیطانی دشمن، چهلمین سال انقلاب، درخشان‌ترین سال جمهوری اسلامی ایران خواهد بود."

  امروز دوازدهم فروردین، چهلمین "روز جمهوری اسلامی" در تقویم رسمی ایران است. 39 سال پیش در این روز نتایج همه‌پرسی درباره نظام جمهوری اسلامی اعلام شد.

  بیشتر بخوانید

 20. آنچه گذشت

  اخبار روز گذشته را اینجا مرور کنید