Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. علی دایی: با صدا و سیما دیگر مصاحبه نمی‌کنم

  View more on twitter
 2. پایگاه نظامی بریتانیا در بحرین افتتاح شد

  بریتانیا اولین پایگاه نظامی دایمی دریایی خود را در چند دهه اخیر در بحرین در حاشیه خلیح فارس دایر کرده است. سلمان بن حمد بن عیسی آل خلیفه، ولیعهد بحرین و شاهزاده اندرو، پسر ملکه بریتانیا در مراسم افتتاحیه این پایگاه حضور داشتند. از زمان خروج رسمی بریتانیا از خاورمیانه در سال ۱۹۷۱، این اولین پایگاه نظامی دایمی این کشور در منطقه است. قرار است از این پایگاه برای پشتیبانی از شناورهای نیروی دریایی بریتانیا در خلیج فارس استفاده شود.

 3. تحریم های تازه آمریکا علیه روسیه

  آمریکا، ۱۷ مقام دولتی و ۷ اولیگارش روس را به اتهام فعالیت های زیانبخش در جهان، تحریم کرده است. دوازده شرکت، یک کمپانی دولتی تولید سلاح و یک بانک هم در فهرست این تحریم ها قرار دارند.

  وزیر خزانه داری آمریکا گفته که این تحریم ها کسانی را هدف قرارداده که از "سیستم فاسد" روسیه بهره مند شده اند.

  استیون مونچین، وزیر خزانه داری آمریکا همچنین گفته که این اقدام پاسخی است به ادعاهای مطرح شده درمورد دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ در آمریکا، اقدامات کرملین در کریمه، شرق اوکراین و سوریه. این اقدام یکی از چندین مواردی است که دولت دونالد ترامپ تاکنون علیه مسکو اتخاذ کرده است. روسیه تاکنون واکنشی به این تحریم ها نداشته است.

 4. پزشکان از بهبود شرایط جسمانی جاسوس سابق روسیه خبر دادند

  پزشکان در بیمارستان سالزبری درانگلستان گفته اند که حال سرگئی اسکریپال، جاسوس سابق شوروی بسرعت رو به بهبود است و از شرایط بحرانی خارج شده است.

  آقای اسکریپال و دخترش یولیا ماه گذشته با ماده شیمیایی ممنوعه ای در جنوب انگلستان مسموم شدند.

  روز گذشته یولیا اسکریپال گفت که در حال بهبودی است.

  از زمان وقوع این حادثه روابط بریتانیا و شماری از کشورهای اروپایی با روسیه تیره شده است. بریتانیا مدعی شده که روسیه عامل این حمله بوده، این در حالی است که مقامات کرملین مکررا گفته اند که نقشی در این سوءقصد نداشته و کشورهای غربی با نیات سیاسی چنین ادعایی را مطرح می کنند.

  سرگئی اسکریپال و دخترش ماه گذشته هدف حمله ماده شیمیایی ممنوعه ای قرار گرفتند
  Image caption: سرگئی اسکریپال و دخترش ماه گذشته هدف حمله ماده شیمیایی ممنوعه ای قرار گرفتند
 5. کاریکاتوری از لوگوی جدید باشگاه رم ایتالیا

  سانسور لوگوی باشگاه فوتبال "آ.اس.رم" توسط صدا وسیمای جمهوری اسلامی، بازتاب گسترده ای در داخل و همچنین در رسانه های ایتالیایی و خود باشگاه رم داشت.

  View more on twitter
 6. گردهمایی فلسطینیان در منطقه مرزی اسرائیل به خشونت کشیده شد

  همزمان با گردهمایی فلسطینیان در منطقه مرزی غزه و اسرائیل، گزارش ها از بروز خشونت‌هایی حکایت دارد. ارتش اسرائیل از تیراندازی به سه نفر و مجروح شدن آن ها خبر داده است. معترضان برای مقابله با تک تیراندازهای اسرائیلی، اقدام به آتش زدن لاستیک خودروها کردند.

  راهپیمایی فلسطینیان
  راهپیمایی فلسطینیان
  راهپیمایی فلسطینیان
 7. علم الهدی: پیشرفت‌ها مرهون هدایت رهبری و مشکلات ناشی از مدیریت دولت‌هاست

  View more on twitter
 8. هلال احمر مفقود شدن ۵۰ نفر در ارتفاعات توچال را رد کرد

  یک مقام سازمان هلال احمر با تکذیب شایعه مفقود شدن ۵۰ نفر در ارتفاعات توچال گفت که تنها ۵ نفر در این منطقه به دلیل مه گرفتگی دچار مشکل شده بودند که در حال حاضر در حال انتقال به پایین هستند. آقای فتحی شایعه گرفتار شدن ۵۰ نفر را در ارتفاعات توچال رد کرد.

 9. سازمان نظارت بر رسانه‌های روسیه خواستار فیلترینگ تلگرام شد

  سازمان نظارت بر رسانه های روسیه از دادگاهی در مسکو خواسته است تا شبکه اجتماعی تلگرام فیلتر شود. این سازمان گفته که تلگرام اولتیماتوم تعیین شده برای تحویل کلید رمزنگاری‌ به سازمان امنیت روسیه را نادیده گرفته است. پاول دوروف، بنیانگذار تلگرام گفته است که درخواست سازمان امنیت روسیه برای نظارت بر پیام های کاربران نقض حریم شخصی افراد است.

 10. علی‌اکبر صالحی: برجام منتفی شود، ضرب شست ویژه‌ای برای برهم‌زدگان خواهیم داشت

  رئیس سازمان انرژی اتمی گفته است: "در شرایط برگشت پذیری برجام هرچند که هیچ گاه بدنبال چنین شرایطی نیستیم. شرایط ویژه ای رقم خواهد خورد و ضرب شست ویژه ای برای برهم زنندگان این توافق خواهیم داشت."

  علی اکبر صالحی همچنین با اشاره به برخی مواضع غیرمنصفانه داخلی از سوی مخالفان برجام گفت: "ای کاش مسائل در کشور با لحاظ کردن انصاف مورد ارزیابی قرار می گرفت. در زمانی که رئیس جمهور آمریکا توافق برجام را بدترین توافق برای کشور خود دانسته، عده ای در داخل در حال تکذیب و یا تخفیف این دستاورد و با طح مسائل شهبه برانگیز سعی دارند بذرناامید در جامعه بپاشند."

  علی اکبر صالحی
 11. تاثیرات خدمت در ارتش استرالیا بر سلامت روانی پرسنل

  تحقیقات جدید در استرالیا نشان می دهد که تقریبا نیمی از زنان و مردانی که خدمت در ارتش را در پنج سال گذشته ترک کردند، دچارنوعی بیماری های روانی بودند.

  این تحقیق یکی از جامع ترین تحقیقاتی است که در زمینه تاثیرات خدمت در ارتش بر سلامت روح روان پرسنل صورت گرفته است. این تحقیق افرادی را که در عراق و افغانستان هم خدمت کردند، شامل شده است.

  دولت پذیرفته که بسیاری از پرسنل سابق دچار اضطراب و ضربه روحی بعد از اتفاق ناگوار ( PTSD) بودند، اما دولت می گوید که این پرسنل می توانند از خدمات درمانی مجانی استفاده کنند.

 12. مرگ یک فلسطینی به دلیل جراحات ناشی از تیراندازی نیروهای اسرائیلی

  وزیر بهداشت غزه از مرگ یک فلسطینی بدلیل جراحات ناشی از تیراندازی نیروهای اسرائیلی در جریان اعتراضات هفته گذشته خبر داد. به گفته این وزیراین فرد بیستمین فلسطینی است که در نتیجه درگیری های اخیر بین نیروهای اسرائیلی و فلسطینی کشته می شود. صدها فلسطینی برای شرکت در راهپیمایی امروز وارد منطقه مرزی با اسرائیل شدند.

  اعتراضات فلسطینیان در اسرائیل
 13. شهردار تهران دستورالعمل حمایت از کالای ایرانی را صادر کرد

  شهردار تهران دستورالعمل حمایت از کالای ایرانی را به زیرمجموعه های شهرداری تهران ابلاغ کرد.

  دردستورالعمل محمد علی نجفی که خطاب به معاونان، مشاوران، شهرداران مناطق، مدیران کل و مدیران عامل سازمان ها و شرکت های تابعه شهرداری تهران است بر استفاده و خرید تجهیزات و ملزومات با کیفیت تولید داخل و اجتناب از خرید محصولات خارجی تاکید شده است.

  در این دستورالعمل همچنین آمده در مواردی که محصول تولید داخل با کیفیت مشابه موجود نباشد و برای ارائه خدمت به شهروندان چاره ای جز استفاده از محصول خارجی وجود نداشته باشد، از این دستورالعمل مستثنی خواهند بود.

 14. تیراندازی به خودروی نماینده شادگان در مجلس

  خودروی مجید ناصری نژاد، نماینده مردم شادگان در مجلس شب گذشته هدف تیراندازی قرار گرفت. به گزارش خبرگزاری ها در این حادثه به کسی آسیبی وارد نیامد. استاندارخوزستان گفته است که این حادثه تیراندازی "قطعا تروریستی نیست و به احتمال زیاد این اقدام به دلیل مسائل شخصی بوده است."

 15. احتمال گرفتار شدن ۵۰ نفر در نتیجه مه و برف در توچال

  یک مقام اورژانس تهران از گرفتار شدن حدود ۵۰ نفر در نتیجه مه و برف در توچال خبر داده است.

  View more on twitter
 16. رئیس جمهور سابق کره جنوبی به ۲۴ سال زندان محکوم شد

  پارک گون هه، رئیس جمهور سابق کره جنوبی به جرم فساد مالی به ۲۴ سال زندان محکوم شد. او همچنین به دلیل ارتکاب ۱۶ جرم از جمله سوء استفاده از قدرت، اختلاس به پرداخت حدود ۱۷ میلیون دلار هم محکوم شده است. به گفته دادگاه، خانم پارک با سوءاستفاده از مقامش شرکت ها را ترغیب می کرده تا به سازمان هایی که با یکی از دوستان نزدیکش مرتبط است، کمک مالی کنند.

  پارک گون هه
 17. Post update

  مهم ترین خبرهای روز گذشته را اینجا بخوانید.