Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. اعتراض دانشجویان دانشکده مدیریت تهران مرکز

  دانشجویان دانشکده مدیریت تهران مرکز به انتقال دانشکده به سوهانک اعتراض کردند.

  View more on instagram
 2. خراسان رضوی و آذربایجان شرقی بالاترین آمار ازدواج کودکان در ایران را دارند

  روزنامه شرق نوشت که مطابق آمار رسمی و اعلام‌شده، استان خراسان رضوی و آذربایجان‌شرقی بالاترین آمار ازدواج کودکان را در سطح ایران دارند.

  امیر تقی زاده، معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش‌وجوانان آذربایجان‌شرقی با اشاره به این آمار گفت که "متأسفانه" فرهنگ‌های غلط موجب ازدواج دختران ۱۰ تا ۱۵ سال می‌شود که دلیل اصلی آن، اجبار والدین این کودکان است.

  زهرا ساعی، نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلسدرباره ازدواج کودکان در تبریز می‌گوید: "طرح اصلاح سن ازدواج دختران در فراکسیون زنان مجلس در حال بررسی و پیگیری است. در طرح مذکور دنبال جلوگیری از ازدواج کودکان زیر ۱۳ سال هستیم تا دختران بتوانند درک درستی از مقوله ازدواج داشته باشند و تبعات و آسیب‌های بعد از آن کاهش یابد. ازدواج زودهنگام مشکلات زیادی را برای کودکان به وجود می‌آورد که عمده آن محروم بودن از تحصیل و طلاق در سنین پایین است."

 3. احضار زینب طاهری، وکیل محمد ثلاث به اتهام نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی

  زینب طاهری

  زینت طاهری، وکیل محمد ثلاث (یکی از دراویش گنابادی که در جریان درگیری خیابان پاسداران به اعدام محکوم شده است) در تلگرام خود نوشت که به اتهام نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی به دادگاه احضار شده است.

  View more on twitter
 4. کمبود سوخت در پی اعتصاب کامیونداران

  در پی اعتصاب کامیونداران در شهرهای مختلف، سوخت در پمپ بنزین‌ها کمیاب شده و مردم به مراکز تامین سوخت هجوم برده‌اند.

  View more on instagram
 5. واکنش سخنگوی وزارت امورخارجه ایران به مراکش

  بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با رد ادعاهای وزیر امور خارجه مراکش، آن را "موهوماتی بر اساس قصه نویسی دیگران" خواند.

  به گزارش تسنیم، آقای قاسمی افزود: "تکرار این اتهامات و اصرار بر آنها نیز تلاشی بی ثمر و در نهایت به زیان کشورهای اسلامی است."

  پیشتر وزارت خارجه مراکش (مغرب) گفته بود روابط دیپلماتیک خود را با تهران به دلیل حمایت ایران از جبهه پولیساریو، جنبش استقلال‌طلب صحرای غربی، قطع می‌کند.

  قاسمی
 6. روسای‌جمهوری فرانسه و روسیه در باره برجام مذاکره می‌کنند

  امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه به سن‌پترزبورگ روسیه سفر کرده تا با ولادیمیر پوتین دیدار کند.

  توافق هسته‌ای ایران یکی از مهم‌ترین موضوعات صحبت‌های روسای جمهوری فرانسه و روسیه خواهد بود.

  این اولین سفر آقای مکرون به روسیه به عنوان رئیس‌جمهوری فرانسه است.

  به دنبال خروج آمریکا از برجام، هم فرانسه و هم روسیه بر حفظ توافق هسته‌ای با ایران تاکید کرده و از اقدام رئیس‌جمهوری آمریکا انتقاد کرده‌اند.

  بیشتر بخوانید

  مکرون
 7. آندرس اینیستا پس از ۲۲ سال بارسا را ترک کرد

  آندرس اینیستا، ستاره بارسلونا پس از ۲۲ سال بارسا را ترک کرد.

  View more on twitter
 8. کارگران تراورس در مشهد تجمع کردند

  در ادامه اعتراض صنفی روزهای گذشته کارگران تراورس( بخشی از کارگران راه آهن) در برخی نقاط مختلف کشور، صبح امروز کارگران تراوس در مشهد تجمع کردند.

  به گزارش ایلنا، این کارگران می‌گویندکه پرداخت مطالبات مزدی آن‌ها چندین ماه به تاخیر افتاده و در خصوص بیمه تامین اجتماعی نیز دچار مشکل هستند.

  تراورس
 9. هلال احمر: در سیل شمیرانات یک نفر کشته و شش نفر مصدوم شدند

  ابراهیم تاجیک نوری، معاون امداد و نجات هلال احمر استان تهران از پایان عملیات امداد و نجات در سیل شمیرانات خبر داد و گفت: "۶ نفر در این حادثه مصدوم شدند و متاسفانه یک نفر جان باخت."

  به گزارش مهر بعد از ظهر چهارشنبه بارش شدید و وقوع سیل سبب طغیان رودخانه جاجرود و وارد شدن خساراتی به زیرساخت‌ها، جاده ها، برخی مغازه ها و منازل و خودروها شد.

  سیل در شمیران
 10. فرمانده انتظامی خراسان رضوی: زوجی دوقلوهایش را ۵۸ میلیون تومان فروخت

  قادر کریمی، فرمانده انتظامی خراسان رضوی اعلام کرد در پی حضور زوجی در ثبت احوال مشهد و ارائه مدارک جهت دریافت اوراق هویتی برای نوزادی ۱۵ روزه ماموران نیروی انتظامی موضوع را پیگیری کردند.

  به گزارش فارس به گفته آقای کریمی، این زوج یزدی گفته که بچه دار نمی‌شدند و با پرداخت ۲۸ میلیون تومان یکی از این نوزادان مشهدی را خریده‌اند که این زوج دستگیر شدند.

  فرمانده نیروی انتظامی خراسان رضوی همچنین اضافه کرد که در ادامه بررسی ها والدین نوزاد مشهدی پس از تولد دوقلوها این دو را به یک خانمی واگذار کرده و این شخص یک نوزاد را به زوج اصفهانی به مبلغ ۳۰ میلیون تومان و نوزاد دیگر را به زوج یزدی به قیمت ۲۸ میلیون تومان فروخته است.

 11. دیپلمات پناهنده کره شمالی از شغل مشاوره در کره جنوبی استعفا داد

  تائه
  Image caption: تائه گفته است که حکومت کره شمالی که قادر به بهبود شرایط مردم نیست در نظر دارد به یک قدرت اتمی تبدیل شود و برنامه اتمی خود را کنار نخواهد گذاشت

  تائه یونگ-هو، دیپلمات سابق کره شمالی که به کره جنوبی پناهنده شده گفته است در نظر دارد "داوطلبانه" از سمت مشاور یک گروه تحقیقاتی دولتی در کره جنوبی کناره گیری کند.

  وی گفته است که دلیل این تصمیم کمک به "فضای حسن نیت" است که در روابط بین دو کره ایجاد شده است.

  آقای تائه در سال ٢٠١٦ از کارکنان سفارت کره شمالی در بریتانیا بود اما به کره جنوبی پناهنده شد و از ژانویه سال ٢٠١٧ به عنوان مشاور برای موسسه ملی استراتژی امنیتی کره جنوبی فعالیت داشته است.

  او هفته گذشته کتاب خاطرات خود را منتشر کرد که حاوی انتقادات شدید از نظام حکومتی کره شمالی و رهبر آن کشور است. این کتاب واکنش خصمانه منابع خبری کره شمالی را در پی داشته است.

  او در مصاحبه‌ای به مناسبت انتشار این کتاب گفته است که کره شمالی هرگز واقعا از برنامه‌های هسته‌ای خود دست بر نمی دارد زیرا حکومت آن کشور، که قادر به بهبود شرایط داخلی نیست، در نظر دارد به یک کشور اتمی تبدیل شود.

 12. پلیس مبارزه با مواد مخدر: هروئین بیشترین ماده مخدر مورد مصرف در ایران است

  حسین خاکشور، مسئول آزمایشگاه پلیس مبارزه با مواد مخدر اعلام کرد بیشترین مواد مخدر مورد مصرف در ایران بر اساس آمار سازمان جهانی هروئین است که حدود ۴۲ درصد از مصرف مواد مخدر اختصاص به این ماده دارد.

  به گزارش ایسنا، آقای خاکشور همچنین افزود که بیشترین میزان مواد مخدر وارد شده در آزمایشگاه پلیس صنعتی بوده است. یکسری مواد روانگردانی هستند که در برخی از موارد نیروی انتظامی و دیگر دستگاه‌ها برای مبارزه با این امر اطلاعات کافی ندارند.

  مسئول آزمایشگاه پلیس مبارزه با مواد مخدر با تاکید بر استفاده از ریتالین در میان دانش آموزان و دانشجویان گفت: "متاسفانه ماده ریتالین در میان دانش‌آموزان و دانشجویان رواج پیدا کرده است که برای بیداری از آن استفاده می‌کنند و در واقع از لحاظ کارکرد همانند ماده مخدر شیشه است."

  هروئین
 13. سخنگوی اورژانس ایران: در ۳۳ روز گذشته ۹ نفر بر اثر صاعقه کشته شدند

  مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس ایران اعلام کرد که بر اثر صاعقه در ۳۳ روز گذشته ۹ نفر در استانهای مختلف جان خود را از دست داده‌اند.

  به گزارش ایلنا، آقای خالدی افزود که از ابتدای اردیبهشت ماه تا دوم خرداد امسال، از مجموع ۹ فوتی استان آذربایجان غربی با ۳ فوتی و استان چهارمحال و بختیاری با ۲ فوتی بیشترین آمار را به خود اختصاص داده اند.

 14. سازمان حمل و نقل جاده‌ای: کرایه رانندگان کامیون تا سقف ۲۰ درصد افزایش می‌یابد

  در پی اعتصاب رانندگان کامیون در شهرهای مختلف ایران در اعتراض به پایین بودن دستمزد و کرایه داریوش امانی، معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اعلام کرد که افزایش قیمت کرایه رانندگان کامیون دارها تا سقف ۲۰ درصد از شنبه اعمال می‌شود.

  به گزارش ایلنا، به گفته آقای امانی افزایش قیمت کرایه کامیون‌دارها از چند هفته گذشته در دستور کار قرار داشته و در برخی از شهرها این افزایش قیمت اعمال شده بود و در برخی از مناطق هم هنوز به اجرا نرسیده بود.

  رانندگان کامیون از سه روز پیش در شهرهای مختلف ایران در اعتراض به پایین بودن کرایه و بالا بودن هزینه کامیون‌ها دست به اعتصاب زدند.

  کامیون
 15. اعتصاب رانندگان کامیون در شهرک صنعتی اشتهارد کرج

  اعتصاب رانندگان کامیون وارد سومین روز خود شد. گروهی از رانندگان کامیون در شهرک صنعتی اشتهارد کرج اعتصاب کردند.این ویدیو را یکی از مخاطبان بی‌بی‌سی فارسی برای ما فرستاده و گفته "امروز رانندگان کامیون در شهرک صنعتی اشتهارد کرج اعتصاب کرده‌اند."

  آنها هم مثل بقیه رانندگان به پایین بودن کرایه و گرفتن کمیسیون‌های زیاد از طرف باربری‌ها و رکود اقتصادی و بالا بودن هزینه‌های کامیون اعتراض دارند.

  View more on instagram
 16. کره شمالی: برای مذاکره به آمریکا التماس نمی‌کنیم

  کره شمالی اظهارات اخیر معاون رئیس جمهوری آمریکا در مورد سرنوشت برنامه هسته‌ای این کشور را مورد انتقاد شدید قرار داده و گفته است که برای مذاکره به آمریکا التماس نخواهد کرد.

  امروز روز پنجشنبه، ۳ خرداد (۲۴ مه)، خبرگزاری دولتی کره شمالی متن بیانیه چو سون-هوئی، معاون وزیر و مسئول روابط با ایالات متحده در وزارت امور خارجه را در مورد برنامه دیدار رهبر این کشور و رئیس جمهوری آمریکا منتشر کرد که در آن هشدار داده شده است که ممکن است این دیدار لغو شود.

  اخیرا مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا، در مصاحبه‌ای گفت که در صورتی که رهبر کره شمالی حاضر به مذاکره بر سر برنامه هسته‌ای کشورش نشود، شرایط در کره شمالی "عاقبتی مانند الگوی لیبی خواهد داشت." معمر قذافی، رهبر سابق لیبی در سال ۲۰۰۳ میلادی با کنار گذاشتن برنامه اتمی خود موافقت کرد که به بهبود روابط آن کشور با خارج منجر شد هر چند تاثیری در بهبود شرایط داخلی نداشت.

  بیشتر بخوانید

 17. تصاویری از خرمشهر در سی و هفتمین سالگرد آزادی آن

  خرمشهر
  خرمشهر
  خرمشهر
 18. آنچه گذشت

  اخبار روز گذشته را اینجا مرور کنید