Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. تجمع گروهی از افغان‌ها در مقابل سفارت افغانستان در تهران

  View more on instagram
 2. گروگانگیری در پاریس به روایت تصویر

  تصاویری از منطقه‌ای در پاریس که در آن گروگانگیری شده است.

  گروگانگیری
  گروگانگیری
 3. خبر فوریپلیس فرانسه: گروگانگیر ایرانی تبار است

  کیلی کلکات، یکی از تهیه کنندگان بی‌بی‌سی در فرانسه گزارش داد که به گفته منابع پلیس فرد گروگانگیر ایرانی تبار است.

 4. ماشین نیروهای امداد در حال انتقال یکی از گروگان‌ها

  ولنتین آراما، خبرنگار فیگارو با انتشار ویدئویی در توییتر خود درباره حادثه گروگانگیری در پاریس نوشت: "عبور ماشین آتش نشانی از منطقه‌ای که در آن حادثه روی داده است."

  خانم آراما همچنین نوشت ماشین نیروهای امداد در حال انتقال یکی از گروگان‌ها است.

  View more on twitter
 5. خبر فوریگروگانگیری در پاریس

  ارشاد علیجانی، خبرنگار رادیو فرانسه در توییتی نوشت گروگانگیر اعلام کرده که یک نامه ای دارد به سفیر ایران بدهد.

  تلویزیون فرانسه گفته هنوز از قصد و نیت گروگانگیر اطلاعی در دست نیست.

  گروگانگیری در محله دهم پاریس روی داده است.

  View more on twitter
  View more on twitter
 6. سرمربی اسپانیا روی نیمکت رئال

  View more on twitter
 7. گروگانگیری در خیابانهای مرکزی پاریس

  پلیس فرانسه می‌گوید یک مرد مسلح در مرکز شهر پاریس دو نفر دیگر را گروگان گرفته است. مقامات پلیس می‌گویند هنوز هیچ دلیل و مدرکی مبنی بر اینکه این یک حادثه تروریستی باشد وجود ندارد.

 8. دادستان تهران: ناظم مدرسه در غرب تهران به تعرض اقرار کرده است

  دادستان تهران درباره وضعیت پرونده ناظم مدرسه‌ای در غرب تهران که دانش آموزان را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده بود، گفت که براساس معاینه پزشکی از دانش آموزان شاکی، تعرض به چند دانش آموز تایید شده اما در حد تجاوز نبوده و متهم به آن اقرار کرده است.

  View more on twitter
 9. دادستان تهران: حکم اعدام ثلاث بعد از ماه رمضان اجرا می‌شود

  عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران امروز اعلام کرد که حکم اعدام محمد ثلاث، راننده اتوبوس در درگیری پاسداران میان دراویش و نیروهای امنیتی بعد از ماه رمضان اجرا می‌شود.

  به گزارش میزان، آقای دولت آبادی همچنین گفت که حکم متهم به قتل بنیتا(نوزادی که در پی دزدیده شدن ماشین پدرش جان سپرد) نیز بعد از ماه رمضان اجرا خواهد شد.

  در همین حال نیز دادستان تهران اعلام کرد که امروز کیفرخواست پرونده آزار و اذیت جنسی دانش آموزان دبیرستانی در غرب تهران توسط ناظم مدرسه با چهار عنوان اتهامی صادر شد و پرونده به دادگاه تحویل داده می‌شود.

  دادستان
 10. اعتصاب غذا گروهی از دراویش زندانی

  همسر یکی از دراویش گنابادی به کمپین حقوق بشر در ایران گفته که هشت درویش زندانی در اعتراض به وضعیتشان در بازداشت و محدودیت‌ها برای نور علی تابنده در زندان اقدام به اعتصاب غذا کرده‌اند.

  View more on twitter
 11. فعالان اطلاح طلب در نامه به محمد خاتمی خواستار اصلاح اصلاحات شدند

  جمعی از فعالان اصلاح‌طلب در نامه‌ای به محمد خاتمی خواستار اصلاح اصلاحات شدند.

  به گزارش ایلنا در بخشی از این نامه آمده است: "در جریان شکل‌گیری دور جدید شورای‌عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان، با به عضویت در آوردن چهره‌های ملی و امتحان پس داده که نماد اصلاح‌طلبی‌اند و سپردن مدیریت این شورا به یکی از شخصیت‌‌‌‌‌های مقاوم و ملی، نخست از گسترش احساس تقلیل اصلاح‌طلبی به محافظه‌کاری پیش‌گیری شود."

 12. سفره افطاری برای کارتن‌خواب‌ها

  در حالی که سایت جماران و خبرگزاری‌های مختلف در ایران در ابتدا خبر از سفره افطاری نماینده دماوند برای کارتن خواب‌ها داده بودند، این خبر تصحیح شد و بانی این سفره افطاری موسسه خیریه پایان کارتن خوابی اعلام شد.

  View more on twitter
 13. احتمال سهمیه بندی آب اصفهان در تیرماه و مردادماه

  عباس محمد صالحی، نماینده استان اصفهان در شورای عالی استان ها درباره مشکل کمبود آب در استان اصفهان گفت: "در حال حاضر کمبودی در این زمینه وجود ندارد، اما قطعا در آینده نزدیک یعنی تیر و مرداد ماه با مشکل مواجه خواهیم شد و آب به صورت سهمیه بندی توزیع خواهد شد."

  به گزارش ایسنا، آقای صالحی همچنین گفت که بارندگی استان نسبت به سال گذشته نزدیک به ۵۰ درصد کاهش داشته است و اصفهان از نظر کم آبی جزو استان های در مرز خطر است.

 14. افغانستان خواستار اجرایی شدن 'برنامه عمل با پاکستان' شد

  ژنرال جاوید قمر باجوا، رئیس ستاد ارتش پاکستان امروز (سه‌شنبه) وارد کابل، پایتخت افغانستان شد. افغانستان در این سفر خواستار اجرای "برنامه عمل افغانستان و پاکستان برای صلح و همبستگی" شده است.

  بر اساس این برنامه هر دو کشور توافق کرده‌اند که در آوردن صلح به افغانستان و کاهش خشونت‌ها همکاری کنند.

  آقای باجوا در این سفر با محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان دیدارکرد. ارگ ریاست جمهوری افغانستان اعلام کرد که محور اصلی مذاکرات دو طرف اجرایی شدن "پلان عمل افغانستان- پاکستان برای صلح و همبستگی" است که شامل مبارزه با تروریسم، کاهش خشونت‌ها و مذاکرات صلح به رهبری و مالکیت افغان ها می‌شود.

  ادامه خبر

  اشرف
 15. اژه‌ای از لیست ۸۶۳ نفره وکلا برای پرونده‌های امنیتی خبر داد

  غلامحسین محسنی اژه‌ای، معاون اول قوه قضائیه از وجود لیست ۸۶۳ نفره وکلا برای پرونده‌های امنیتی خبر داد و گفت: "این لیست هنوز باز است و افراد دیگری به آن افزوده خواهند شد."

  به گزارش تسنیم، آقای اژه‌ای افزود که اگر قوه قضائیه لیست را اعلام نمی‌کرد خلاف قانون عمل کرده بود الان آنچه انجام شده کاملا منطبق با قانون است و اگر اشکالی به قوه قضائیه وارد باشد مربوط به تأخیر در اجرای قانون است.

  اژه‌ای
 16. اورژانس تهران: ۱۳ نفر بر اثر مصرف آب آلوده مسموم شدند

  محمد کرم درآبادی، مدیر روابط عمومی مرکز اورژانس تهران درباره جزئیات مسمومیت با آب آلوده در جنوب این شهر گفت: "در این حادثه ۸ مرد و ۵ خانم از سنین ۱۷ تا ۳۶ سال بر اثر مصرف چای تهیه شده از آب آلوده دچار مسمومیت شده اند."

  به گزارش ایرنا، این حادثه در باقرشهر از توابع شهرستان ری در محدوده محور ارتباطی تهران- قم رخ داده است. وجود آب های آلوده در مناطق جنوبی تهران بویژه زمین های محل کشت سبزیجات اطراف شهرری سال هاست که مطرح است

 17. آغاز آتش بس دولت با طالبان؛ درگیری‌ها همچنان ادامه دارد

  طالبان تنها برای سه روز عید آتش بس اعلام کردند (عکس از آرشیو)
  Image caption: طالبان تنها برای سه روز عید آتش بس اعلام کردند (عکس از آرشیو)

  آتش‌بس موقت دولت با طالبان امروز آغاز شد، اما درگیری‌ها در نقاط مختلف افغانستان همچنان ادامه دارد.

  مقام‌های محلی ولایت فاریاب در شمال افغانستان تایید می‌کنند که ولسوالی کوهستان این ولایت "برای مدتی" به دست طالبان افتاد ولی نیروهای دولتی مرکز آن را پس گرفتند.

  جاوید بیدار، سخنگوی والی فاریاب به محفوظ زبیدی خبرنگار بی‌بی‌سی گفت جنگجویان مخالفان مسلح در منازل مسکونی اهالی سنگر گرفته بودند و نیروهای امنیتی به خاطر جلوگیری از تلفات غیرنظامیان از منطقه عقب نشینی تاکتیکی داشتند.

  اعلام آتش بس دولت افغانستان با طالبان از امروز آغاز شد و تا پنجم عید فطر ادامه خواهد داشت.

  ادامه خبر

 18. علی مظفری و سینا درویش فعالان دانشجویی به '۸ سال زندان محکوم شدند'

  شورای صنفی دانشجویان اعلام کرد که علی مظفری، دانشجوی انسان شناسی دانشگاه تهران به ۸ سال زندان تعزیری محکوم شد.

  همچنین این شورا اعلام کرد که سینا درویش عمران، دانش‌آموخته‌ مترجمی زبان آلمانی دانشگاه تهران به ۸ سال حبس تعزیری و همچنین ۲ سال ممنوع الخروجی و محرومیت از فعالیت سیاسی، حضور در احزاب و فضای مجازی محکوم شد.

  View more on twitter
  View more on twitter
 19. معاون سیاسی وزیر کشور: رفتار قانونی در تجمعات پیگرد ندارد

  اسماعیل جبارزاد، معاون سیاسی وزیر کشور ایران گفت که هر فردی که در تجمعات رفتار قانونی داشته باشد، تحت پیگیرد قرار نمی‌گیرد.

  به گزارش ایسنا، آقای جبارزاده همچنین افزود که مسئول امنیت تجمعات و راهپیمایی‌های قانونی، نیروی انتظامی است و گروه‌های دیگر مسئولیتی بر عهده ندارند البته بر اساس تبصره ماده مذکور شورای تامین استان‌ها هم موظف هستند محل‌های مناسبی را برای برگزاری تجمعات فراهم کنند.

  جبارزاده
 20. پزشکی قانونی: ناظم مدرسه غرب تهران از لحاظ روانی سالم است

  مهدی صابری، رییس بخش معاینات روانپزشکی، سازمان پزشکی قانونی کشور گفت که ناظم مدرسه‌ای در غرب تهران که تعدادی از دانش آموزان را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده از لحاظ روانی سالم است و هیچ اختلال روانی در وی در پزشکی قانونی به اثبات نرسید.

  به گزارش ایرنا، آقای صابری با اشاره به اینکه هفت نفر از دانش آموزان مورد آزار روانی قرار گرفته‌اند، گفت: سن این دانش آموزان ۱۳ و ۱۴ ساله بوده است.

  در پی انتشار گزارشی درباره آزار و اذیت جنسی تعدادی از دانش آموزان دبیرستان پسرانه در منطقه دو تهران، ناصر کوهستانی، مدیر آموزش‌ و پرورش منطقه ۲ شهر تهران، با تائید این خبر گفت: "این معاون بازداشت شده و پرونده‌اش در مجتمع قضایی بعثت در حال بررسی است و سیستم حقوقی آموزش‌ و پرورش نیز به عنوان شاکی حقوقی علاوه بر خانواده‌ها،‌ شکایت خود را از این فرد ثبت کرده است."