Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. خانواده کاووس سید امامی از رئیس صدا و سیما شکایت کردند

  پیام درفشان، وکیل مدافع خانواده کاووس سیدامامی گفت که موکلانش علیه رئیس، معاون سیاسی و مدیر شبکه دوم صدا و سیما و همچنین تهیه کننده برنامه خبری ۲۰.۳۰ و عوامل تولید برنامه منطقه ممنوعه شکایت کرد.

  به گزارش ایرنا، آقای درفشان افزود: "موکلانم تحت عناوین اتهامی نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی، افترا، توهین و اقدام علیه امنیت ملی، شکایت خود را علیه افراد مزبور مطرح کردند که این شکایت برای رسیدگی به شعبه نهم دادسرای فرهنگ و رسانه ارجاع شده است."

  View more on twitter
 2. نیمه اول بازی فوتبال فرانسه و کرواسی به نفع فرانسه تمام شد

  View more on twitter
 3. حسن روحانی: حضور زنان در ورزشگاه آزادی با همکاری وزارت کشور ادامه یابد

  حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در پاسخ به نامه وزیر ورزش و جوانان درباره حضور زنان در ورزشگاه آزادی نوشت: "این حضور به نحو مناسب و با همکاری وزارت کشور ادامه یابد."

  View more on twitter
 4. نواک جوکوویچ قهرمان ویمبلدون شد

  View more on twitter
 5. معاون ارتباطات رئیس جمهوری ایران از اقدامات صدا و سیما انتقاد کرد

  پرویز اسماعیلی، معاون ارتباطات دفتر رئیس جمهوری ایران در توییتر خود نوشت که صدا و سیما نقد برجام و مذاکرات را در قالب نظر شهروندان پخش می‌کند.

  View more on twitter
 6. وکیل مریم فرجی: متهم به قتل موکلم اقرار کرد

  محمدحسین آقاسی، وکیل مریم فرجی در توییتر خود نوشت که متهم به قتل اقرار کرده است. اما برای خانواده مریم سوالاتی پیش آمده که امیدوارم با تحقیقات کافی روشن شود.

  View more on twitter
 7. آتش سوزی بازارچه دستفروشان کرج 'عمدی نبوده است'

  حاج رضا شاکرمی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز گفت که آتش سوزی بازارچه دستفروشان کرج "عمدی نبوده است."

  به گزارش تسنیم، آقای شاکرمی دلیل آتش سوزی این بازارچه را آتش گرفتن سیم های برق غیر مجاز اعلام کرد که از سوی کسبه مورد استفاده قرار می گرفته است.

 8. دادستان فردیس کرج: متهم به قتل مریم فرجی نامزد سابق او است

  دادستان عمومی وانقلااب فردیس کرج اعلام کرد: "فردی که نامزد سابق مریم فرجی بود، چند روز قبل دستگیر شد و با توجه به دلایل و شواهد کافی به قتل اعتراف کرد."

  به گزارش میزان، دادستان عمومی و انقلاب فردیس همچنین گفت: " جسد مقتول که در باغ خواهر قاتل دفن شده بود خارج و جهت اقدامات قانونی به پزشکی قانونی تحویل شد."

  درباره پرونده مریم فرجی بیشتر بخوانید

 9. معلمان در مقابل اداره آموزش و پرورش فارس فیش‌های حقوقی خود را آتش زدند

  گروهی از معلمان در اعتراض به حقوق پایین خود امروز در مقابل اداره کل آموزش و پرورش استان فارس فیش‌های حقوقی خود را آتش زدند.

  View more on instagram
 10. مدیر مجموعه ورزشی آزادی برکنار شد

  حسن کریمی، رییس شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور درباره علت برکناری، محمودی فرد، مدیر مجموعه ورزشی آزادی، گفت: "این برکناری ربطی به نمایش خانوادگی فوتبال در وزرشگاه آزادی ندارد."

  به گزارش ایسنا، آقای کریمی افزود: "وی درباره شرکت برهان مبین اختلاف نظرهایی با من داشت که به خاطر همین اختلاف نظرها سبب شد که در ادامه‌ همکاری به نتیجه‌ نرسیم و او را از مدیریت ورزشگاه آزادی کنار بگذارم."

  ورزشگاه آزادی
 11. خلبان منتقد به نقص فنی هواپیماها در ایران 'بازداشت شد'

  خلبان امیرصادقی که در برنامه آقای رشیدپور از نقض فنی هواپیما و فشار به خلبان‌ها برای پرواز گفته بود، در ویدئویی که در اینستاگرامش گذاشته خبر از بازداشتش داده است.

  View more on instagram
 12. اژه‌ای: مائده هژبری بازداشت نشده بود

  غلامسحین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به اینکه مائده هژبری بازداشت نبوده در بخش دیگری از سخنانش درباره پخش اعترافات مائده هژبری گفت: "بسیار مایه تاسف است که افرای یک جنبه موضوع را نگاه می‌کنند و احیانا انتقاد می‌کنند، افرادی برهنه در معرض عموم قرار می‌گرفتند و کار خلاف شرع و عفت عمومی انجام می‌دادند."

  View more on twitter
 13. فرماندار هویزه: ۱۵نفر از شهروندان بر اثر مصرف آب مسموم شدند

  ناظم ثبوتی، فرماندار هویزه از مسمومیت ۱۵ نفر از شهروندان شهرستان هویزه براثر مصرف خبر داد.

  به گزارش تسنیم، آقای ثبوتی اضافه کرد که با وجود گرمای تابستان و بحران آب احتمال تکرار این اتفاق نیز دور از انتظار و بعید نیست.

 14. سخنگوی قوه قضاییه: دولت درباره واردات غیر قانونی خودرو گزارش نداده است

  سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری خود از احضار افرادی درباره واردات موبایل گفت و افزود: "دولت درباره واردات غیر قانونی خودرو هنوز گزارش نداده است."

  View more on twitter
 15. اژه‌ای: سلطان سکه با بانک مرکزی همکاری داشت

  غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه امروز در کنفرانس مطبوعاتی خود اعلام کرد که حمید مظلومین، سلطان سکه است که پنج سال پیش نیز دستگیر و محکوم شد اما بانک مرکزی به دادگاه نامه نوشت و اعلام کرد که این فرد با آنها همکاری می کند و خود بانک مرکزی به او و پسرش دلار می‌دهد.

  حسین رحیمی، رییس پلیس تهران اواسط تیرماه از دستگیری مردی با ۲ تن سکه طلا در پایتخت خبر داده است.

  آقای رحیمی در یک نشست خبری گفته این مرد به "سلطان سکه" شهرت داشته که "سال پیش (۱۳۹۶) حدود ۲ تن سکه را از سطح بازار جمع کرده بود" و دو روز پیش در عملیات پلیس دستگیر شده است.

  سن این فرد ۵۸ سال اعلام شده است.

  View more on twitter
 16. شورشیان مخالف بشار اسد شهر درعا را ترک می‌کنند

  بنا بر گزارش‌ها صدها نفر از نیروهای شورشی مخالف دولت سوریه همراه خانواده‌های‌شان با اتوبوس‌های مخصوص از شهر درعا که تا چند روز پیش در تصرف شورشیان بود در حال ترک شهر به مقصد مناطق شمالی هستند.

  آنها مناطقی را ترک می‌کنند که حدود هفت سال پیش به تصرف شورشیان درآمد و جرقه آتش جنگ سوریه از آن زده شد که منجر به کشته شدن صدها هزار نفر و آوارگی میلیون‌ها شهروند سوری شد.

  نیروهای دولتی سوریه عملیات بازپس‌گیری درعا را از ماه پیش آغاز کردند و تاکنون چهار پنجم استان درعا را در اختیار گرفته‌اند.

  در همین حال کمک‌های بشر دوستانه شامل هزاران بسته غذایی زیر نظر سازمان ملل و صلیب سرخ به دو شهر در اختیار دولت در منطقه رسیده است.

 17. پلیس: قطع برق باعث از کار افتادن چراغ‌های راهنمایی و رانندگی تهران می‌شود

  پلیس راهنمایی و رانندگی تهران در توضیح قطعی برق چراغ‌های راهنمایی و رانندگی گفت: متاسفانه اکثر چراغ‌های راهنمایی و رانندگی با قطع برق شهری غیر فعال می‌شوند.

  View more on twitter
 18. آتش سوزی در هورالعظیم باعث سوختگی گاومیش‌ها بستان شده است

  قاسم بیت سعید، مدیر اداره جهاد کشاورزی دشت آزادگان درباره علت سوختن گاومیش‌ها در منطقه رومین در بستان گفت: "سه راس گاومیش‌ در منطقه رومین بستان دچار سوختگی شده‌اند و علت این حادثه نیز به دلیل آتش سوزی تالاب هورالعظیم است."

  به گزارش ایسنا، مدیر اداره جهاد کشاورزی دشت آزادگان همچنین افزود: "برآورد میزان خسارت وارد شده به دامداران، برای هر راس گاومیش ۱۰ میلیون تومان و مجموعا ۳۰ میلیون تومان است."

  گاومیش
 19. ادامه اعتصاب غذای محمود بهشتی لنگرودی

  محمود بهشتی لنگرودی، فعال صنفی معلمان ۱۳ روز است که در اعتراض به عدم دادرسی عادلانه پرونده فعالان صنفی در اعتصاب غذا است.

  View more on twitter
 20. ناظم مدرسه غرب تهران به اتهام تعرض جنسی به 'زندان و شلاق محکوم شد'

  ایسنا نوشت که ناظم مدرسه پسرانه معین در غرب تهران با رأی قاضی شعبه ۱۰۹۱ دادگاه ارشاد به ۱۰ سال حبس و ۸۰ ضربه شلاق محکوم شد.

  پدر یکی از دانش‌آموزان در این‌باره به روزنامه ایران گفت: "هنوز رأی به صورت کتبی به ما ابلاغ نشده است اما به‌طور شفاهی حکم را اعلام کردند."

  این شاکی پرونده همچنین افزود: "بعید می‌دانم که شاکیان پرونده اعتراضی به حکم صادره داشته باشند اما مطمئن هستم که اگر تعداد شاکیان کمتر نمی‌شد و برخی از والدین از ادامه پیگیری پرونده منصرف نمی‌شدند قطعاً حکم سنگین‌تری در انتظار متهم بود."

  در پی انتشار گزارشی درباره آزار و اذیت جنسی تعدادی از دانش آموزان دبیرستان پسرانه در منطقه دو تهران در اوایل خردادماه سالجاری ناصر کوهستانی، مدیر آموزش‌ و پرورش منطقه ۲ شهر تهران، با تائید این خبر گفت: "این معاون بازداشت شده و پرونده‌اش در مجتمع قضایی بعثت در حال بررسی است و سیستم حقوقی آموزش‌ و پرورش نیز به عنوان شاکی حقوقی علاوه بر خانواده‌ها،‌ شکایت خود را از این فرد ثبت کرده است."