Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. عبدالله عبدالله در مجمع عمومی سازمان ملل متحد: به تعریف جهانی از تروریسم نیاز داریم

  عبدالله عبدالله رییس اجرایی دولت افغانستان
  Image caption: آقای عبدالله امروز در مقر سازمان ملل متحد سخنرانی کرد

  عبدالله عبدالله، رئیس هیات اجرایی افغانستان، در سخنرانی مجمع عمومی سازمان ملل متحد از لزوم رسیدن به یک تعریف مورد قبول جهانی از دهشت‌افکنی و تروریسم سخن گفت. آقای عبدالله که روز چهارشنبه (۲۶ سپتامبر) در مقر سازمان ملل در نیویورک برای رهبران جهان سخنرانی می‌کرد گفت: "تمام بازیگران باید روی این توافق نمایند که با گروه‌های هراس‌افکن برخورد یکسان داشته باشند، مراکز فعالیت و پناه‌گاه‌های آنان را مسدود نمایند و متخلفان را محاکمه یا به کشور اصلی برگردانند. پاسخ و عمل در این حوزه تا اکنون اندک و غیر کافی بوده است. ما با تمام کشورهای دور و نزدیک کار می‌کنیم تا به نتایج بهتری دست یابیم."

 2. ضیا‌الحق امرخیل، مشاور ارشد رئیس جمهوری افغانستان شد

  ضیاالحق امرخیل

  ضیا‌الحق امرخیل، رئیس پیشین دبیرخانه کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان، از سوی محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری این کشور به عنوان مشاور ارشد آقای غنی در امور مردمی و سیاسی تعیین شده است.

  در فرمان رئیس جمهوری که امروز چهارشنبه (۳ میزان/مهر) صادر شده، آمده که این سمت ویژه‌ به همین منظور ایجاد و آقای امرخیل در این سمت تعیین شده است.

  ضیاالحق امرخیل، یکی از چهره‌های جنجال برانگیز در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۴ افغانستان بود.

  او از سوی تیم عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی کنونی به "مهندسی یکی از بزرگترین تقلب‌های انتخاباتی" به سود آقای غنی متهم شد.

  جزییات بیشتر این خبر را اینجا بخوانید

 3. خبر فوریسومین زن هم نامزد ترامپ برای دیوان عالی قضایی را متهم به آزار جنسی کرد

  برت کاوانا و جولی سویتنیک
  Image caption: برت کاوانا و جولی سویتنیک

  تنها یک روز مانده به شهادت نخستین زنی که برت کاوانا را به آزار جنسی متهم کرده یک زن دیگر به عنوان سومین نفر قاضی کاوانا را متهم به آزار جنسی در دوران دبیرستان کرده است.

  آقای کاوانا از سوی دونالد ترامپ برای نشستن بر یکی از کرسی های نه گانه دیوان عالی این کشور به مجلس سنا معرفی شده است اما رای گیری درباره صلاحیت او در دو هفته گذشته به علت اتهام های آزار جنسی با اخلال و تاخیر روبرو شده است.

  خانم سویتنیک در اظهارنامه تحت سوگندی که توسط وکیلش مایکل اوناتی علنی کرده آقای کاوانا را متهم کرده که در اوایل دهه ۸۰ میلادی (وقتی هر دو نفر محصل دبیرستانی بودند) او در یک پارتی دانش اموزی توسط گروهی از پسران مورد تجاوز گروهی قرار گرفته است. میهمانی که برت کاوانا هم در آن شرکت داشته.

  آقای کاوانا در واکنش به این اتهام جدید ضمن تکذیب آن گفته که خانم سویتنیک را نمی شناسد.

  او در ارتباط با دو زن قبلی که او را متهم به آزار جنسی کرده اند هم گفته که این ادعاها را بخشی از کمپین سیاسی برای ناکام گذاشتن او در راه تصدی صندلی قاضی القضات دیوان عالی می داند.

 4. خبر فوریکنفرانس خبری حسن روحانی به اتمام رسید

  در آخرین پاسخ خود رییس جمهوری ایران دوباره به جلسه شورای امنیت که ساعتی پیش با ریاست دونالد ترامپ برگزار شد اشاره کرد و از ان به عنوان دومین بار که امریکا در میان جامعه جهانی منزوی شد نام برد. او گفت که بار نخست امریکا با خروج از برجام منزوی شد و امروز بار دوم آن بود.

  آقای روحانی همچنین از محکوم کردن حملات اهواز توسط شورای امنیت تشکر کرد.

 5. Post update

  کنفرانس خبری حسن روحانی

  پاسخ به سوالی درباره سرزمین های فلسطینی:

  ریشه مشکلات فلسطین همه به اشغال فلسطین باز می گردد... همه نابسامانی های منطقه ما در سایه اشغال و بخشی در سایه دخالت قدرت های دیگر در منطقه است... به منظر من رفتار دولت امریکا با مسلمانان و فلسطینیان بسیار بد است... به گونه ای است که ما را یاد نژادپرستی می اندازد... رفتاری که در باره ویزا دارد... خطای بزرگ آمریکا این بود که سفارتش را به بیت المقدس برد و موجب جریحه دار شدن همه مسلمانان جهان شد... جمهوری اسلامی ایران از ابتدا حامی فلسطین بوده و هست و ما روزی به این نام داریم که مردم ما در آن روز تظاهرات می کنند.... همواره کمک معنوی و مالی به فلسطینیان کردیم و همچنان هم خواهیم کرد...

 6. Post update

  کنفرانس خبری حسن روحانی

  در پاسخ به خبرنگار رادیو سوییسی که از تشکر ترامپ از ایران روسیه و سوریه پرسید:

  - در موضوع سوریه این که آقای ترامپ تشکر بکند یا نه... ما به دعوت دولت سوریه رفته ایم. مشاوران ما آنجا حضور دارند و برای مبارزه با تروریسم به آنجا رفته ایم و در این کار موفق شده ایم.

  موضوع ادلب خاص است چرا که آنجا تروریست ها با مردم در هم آمیخته شده و باید بتوانیم آنها را جدا کنیم از هم. آنها تروریست های خطرناکی هستند... جبهه نصره و داعش... برنامه این است که آنها را از مردم جدا کنیم...

 7. Post update

  کنفرانس خبری حسن روحانی:

  در پاسخ به سوال درباره حمایت ایران از "گروه های تروریستی در منطقه" و این که آیا علت این حمایت تهدیدی است که ایران از جانب آمریکا احساس می کند:

  حسن روحانی: ما تنها نیستیم. این آمریکا است که تنها مانده. امروز در شورای امنیت هم با آمریکا مخالفت کردند.

  در منطقه هم این ما نیستیم که تنها مانده ایم. ما اهل آن منطقه هستیم. با کشورهای منطقه روابط دوستانه داریم.

  این مشکل آمریکاست.

  بالاخره باید مشخص شود که بالاخره کشوری که همراه داعش می جنگد تروریست است یا آن که علیه داعش می جنگد؟ نمی شود هر دو تروریست باشند. حزب الله با داعش جنگیده....

 8. Post update

  کنفرانس خبری حسن روحانی

  پاسخ به خبرنگار ایتالیایی درباره دیدار امروز آقای روحانی با نخست وزیر ایتالیا:

  - نخست وزیر ایتالیا حمایت کشورش از برجام را اعلام کرد

  - با او درباره مسایل منطقه صحبت کردیم و تفاوت خاصی در نظرات ایشان با رهبران اروپایی ندیدم.

 9. Post update

  کنفرانس خبری حسن روحانی

  پاسخ به المانیتور: ما قصد جنگ با نیروهای امریکایی در هیچ کجای منطقه نداریم اما از آمریکا می خواهیم که به قانون عمل کند و به حاکمیت ملی کشورها احترام بگذارد... حضور آمریکا در سوریه غیرقانونی است و دولت سوریه هم این را تایید کرده است.

 10. Post update

  کنفرانس خبری حسن روحانی

  پاسخ به خبرنگار بی بی سی که از آقای روحانی درباره بریتانیا از شهروندان دو تابعیتی خود خواسته که به ایران سفر نکنند به ویژه کارمندان بی بی سی فارسی که می گویند حکومت ایران فشار بر آنها و خانواده های انها اعمال می کند پرسید:

  آقای روحانی در ابتدا به شوخی به خبرنگار بی بی سی گفت که سوال شما درباره اداره خودتان بود...

  سپس گفت ایران دو تابعیتی را قبول ندارد اما این حرف درستی نیست که دو تابعیتی افراد ربطی به بازداشت او داشته باشد. باید دید پرونده آنها چه بوده و چه اتهامی وجود داشته است...

 11. Post update

  کنفرانس خبری حسن روحانی

  پاسخ به خبرنگار سی بی اس: هیچ تحریم جدیدی نیست که قبلا آمریکا علیه ما انجام نداده باشد. صحبت درباره تحریم های ماه نوامبر تبلیغاتی است چرا که همه این تحریم ها قبلا علیه ما اعمال شده...

  آقای روحانی از کشورهای جهان خواست که با نقض تحریم ها که به گفته او خلاف قانون است به ایران کمک کنند.

  او گفت که با کشورهای اروپایی هم در این زمینه رایزنی کرده است.

 12. Post update

  کنفرانس خبری حسن روحانی:

  پاسخ به نیویورک تایمز که درباره زندانیان آمریکایی-ایرانی و بریتانیایی-ایرانی پرسید: دولت ایران به سهم خودش برای تسهیل ملاقات ها و تسهیل اطلاعات اقدام کرده اما اصل محاکمه و حکم در اختیار دستگاه دیگری است. این دستگاه قضایی است. در همه کشورها همین طور است. در آمریکا هم همین است.

  آقای روحانی گفت دولت و وزارت خارجه تحت امر او در زمینه تسهیلات کنسولی اقدام کرده و در گذشته با آمریکا هم در این زمینه همکاری کرده.

 13. Post update

  کنفرانس خبری حسن روحانی:

  پاسخ به خبرنگار آسوشیتد پرس: در موضوع توافق هسته ای چیزی به نام موشک وجود ندارد. قطع نامه ۲۲۳۱ کاملا روشن است. آمریکا یک اشتباه کردهِ یا از این اشتباه باز می گردد... آمریکا روزی باز خواهد گشت چرا که آن چه دولت این کشور انجام می دهد نه به نفع مردم آمریکاست و نه به نفع جهان...

 14. Post update

  روحانی: این تدبیر دولت ایران بود که آمریکا را منزوی کرد و ما می توانستیم با تصمیم‌مان ترامپ را پیروز کنیم.

 15. Post update

  روحانی: در ملاقات با ۱۶ رهبر جهان تاکنون اینجا داشته ام دو نکته تاکید شد: ۱- اصل رعایت برجام و ناخرسندی از خروج آمریکا از برجام و ۲- حمایت از ایران برای ماندن در برجام.

 16. Post update

  حسن روحانی: جلسه شورای امنیت که به طور غیرمعمول آقای ترامپ آن را برگزار کرد... روشن شد که آمریکا تنهاست. همه کشورها از برجام حمایت کردند.

 17. خبر فوریکنفرانس خبری حسن روحانی شروع شد

 18. ظریف: آمریکا در جلسه شورای امنیت منزوی شد

  محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران، می‌گوید آمریکا در خصوص برجام در جلسه شورای امنیت "بیش از پیش منزوی" بود.

  View more on twitter
 19. اعتراض کامیونداران در نیشابور

  جمعی از کامیوندران شهر نیشابور در اعتراض به شرایط بد اقتصادی، اعتصاب کردند.

  View more on twitter
 20. خبر فوریجلسه شورای امنیت تمام شد

  جلسه شورای امنیت با موضوع عدم اشاعه تسلیحات کشتار جمعی به پایان رسید.