Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. وزیر امارات: سیاست‌های خصمانه ایران منجر به اعمال تحریم مجدد این کشور شده

  انور قرقاش، وزیر مشاور در امور خارجه امارات گفته "سیاست های خصمانه" ایران به میزان زیادی باعث اعمال مجدد تحریم های آمریکا علیه این کشور شده است. دولت آمریکا اعلام کرده از روز دوشنبه ۱۴ آبان، ۵ نوامبر تمام تحریم‌های نفتی و بانکی ایران را که دولت باراک اوباما لغو کرده بود، بازمی‌گرداند.

 2. پس از نه ماه اولین محموله کمک به اردوگاه پناهجویان سوری رسید

  یک کاروان کمک های سازمان ملل توانسته به محل اردوگاه پناهجویان سوری در منطقه بیابانی مرزی سوریه، اردن و عراق برسد. گفته شده بیش از ۵۰ هزار نفر دراردوگاه رکبان سکونت دارند. در نه ماه گذشته هیچ محموله کمکی نتوانسته به این اردوگاه برسد. در هفته های اخیر کمبود مواد غذایی و دارو باعث مرگ دست کم چندین نفر در این اردوگاه شد. این اردوگاه در محاصره ارتش سوریه قرار دارد.

 3. با استعفای رسول خادم از سمت ریاست فدراسیون کشتی موافقت شد

  یک مقام وزارت ورزش از موافقت این وزارتخانه با استعفای رسول خادم از ریاست فدراسیون کشتی خبر داد. حمی بنی تمیم و رضا لایق که به تازگی از نایب رئیسی و دبیری فدراسیون کشتی استعفا داده اند، تا تعیین سرپرست بطور موقت عهده دار مسئولیت در فدراسیون خواهند بود.

 4. قرائتی: آیین همسرداری باید در کتاب دختران دبیرستانی و دانشگاهی تدریس شود

  View more on twitter
 5. شدت گرفتن جنگ در داخل و اطراف شهر بندری حدیده در یمن

  گزارش ها از شدت گرفتن جنگ در داخل و اطراف شهر بندری حدیده در یمن خبر می دهد. نیروهای وفادار به دولت مورد حمایت جامعه بین المللی، حمله ای را در شمال و شرق این شهر انجام داده اند. جنگ برای کنترل حدیده که در اختیار شورشیان شیعه حوثی قرار دارد از ماه ژوئن آغاز شد. در روزهای اخیر فشارهای تازه ای از سوی سازمان ملل و آمریکا بر روی ائتلاف به رهبری عربستان برای پایان دادن به جنگ در یمن در جریان است. نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان از نیروهای دولت یمن حمایت می کنند .

 6. رحیم صفوی: جمهوری اسلامی هر کسی در آن سوی مرزها به کشور ضربه بزند آن را منهدم خواهد کرد

  سرلشگر یحیی صفوی، دستیار و مشاور عالی رهبر ایران گفته جمهوری اسلامی آنچنان اقتدار دارد که نه تنها در مرزها بلکه آن سوی مرزها هرکسی بخواهد به کشور ضربه‌ای بزند، به سراغ او می‌رود و آن‌ها را منهدم خواهد کرد. آقای صفوی گفته گروه‌های تحت حمایت سازمان‌های اطلاعاتی خارجی و با خیانت یک فرد بومی مرزبانان ایران را ربوده اند. اشاره آقای رحیم صفوی به ربوده شدن شماری از نیروهای مسلح ایران در مرز میرجاوه در سیستان و بلوچستان با پاکستان در اواخر مهرماه امسال است.

  رحیم صفوی
 7. 'مطالبات ایران بابت صادرات برق به عراق یک میلیارد دلار است'

  به گفته سخنگوی صنعت برق ایران، در حال حاضر مطالبات این کشور از عراق بابت صادرات برق یک میلیارددلار است که سازو کارهای دریافت این مطالبات در حال انجام است.

  محمد رضا حقی فام با اشاره به اینکه طرف عراقی محدودیت های مختلفی برای پرداخت مطالبات ایران دارد افزود وزارت نیرو به شرکت توانیر مسئولیت داده تا دریافت مطالبات را تسریع کند. به گفته آقای حقی فام بخشی از این مطالبات حاصل از صادرات برق بابت بدهی ایرلاین ها به فرودگاه نجف پرداخت می شود.

  صادرات برق ایران به عراق
 8. یک سرباز ارتش آمریکا در افغانستان کشته شد

  نیروهای بین‌المللی "ماموریت حمایت قاطع" در افغانستان اعلام کرده‌اند که صبح امروز در تیراندازی که به نظر می‌رسد "حمله خودی" باشد یک سرباز آمریکایی کشته و یک سرباز دیگر آمریکایی زخمی شده‌ است. در اعلامیه نیروهای ماموریت حمایت قاطع آمده است که گزارش‌های اولیه نشان می‌دهد که حمله‌کننده، از نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان بوده است. وزارت دفاع افغانستان گفته است که یکی از سربازان کماندو این حمله را در مرکز آموزشی نظامی در کابل انجام داده است. این سرباز از سوی دیگر سربازان افغان کشته شده است. از زمان حمله آمریکا به افغانستان در سال ۲۰۰۱ تاکنون نزدیک به ۲۵۰۰ سرباز آمریکایی جان خود را از دست داده‌اند.

 9. مذاکره ایران ایر با روسیه برای خرید هواپیمای سوخو۱۰۰

  View more on twitter
 10. کریم انصاری‌فرد به باشگاه ناتینگهام فارست پیوست

  View more on twitter
 11. 'برغم اختلال در سوخت رسانی، پروازها به ترکیه متوقف نمی‌شود'

  سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفته با وجود مشکلاتی که در سوخت رسانی به هواپیماهای ایرانی در ترکیه بوجود آمده، پروازهای ایرلاین های ایرانی به این کشور متوقف نخواهند شد.

  رضا جعفرزاده با اشاره به موافقت نامه همکاری دو جانبه هوایی میان ایران و ترکیه گفت که در چارچوب این توافق نامه دو طرف موظف هستند که خدمات فرودگاهی مورد نیاز ایرلاین های هر کشور را ارائه کنند.

  به گفته آقای جعفرزاده با توجه به پایبند بودن کامل ایران به این موافقت نامه، مذاکرات برای اجرایی شدن تعهدات ترکیه در این زمینه ادامه دارد.

 12. شکایت دانشجویی که از مامورگشت ارشاد کتک خورد، رد شد

  دادسرای سازمان قضایی نیروهای مسلح شکایت دو دانشجوی دختر از مامور زن گشت ارشاد در ارتباط با حادثه پارک طالقانی را که فروردین امسال فیلم آن در فضای مجازی منتشر شد را رد کرد.

  انتشار ویدئوی کتک زدن یک زن جوان به دست ماموران گشت ارشاد موجی از انتقاد بدنبال داشت.

  محمد حسین آقاسی، وکیل دانشجوی دختر در این باره گفت: "شعبه نهم بازپرسی دادسرای سازمان قضایی نیروهای مسلح با این استدلال که دلیل کافی وجود ندارد، قرار منع پیگرد صادر کرده است."

  آقای آقاسی همچنین گفت: "تحت عنوان ایراد ضرب و شتم و اهانت از مامورزن گشت ارشاد شکایت کرده و تقاضا کرده بودیم نگهبان پارک طالقانی هم به عنوان شاهد حادثه در شعبه بازپرسی حاضر شود و توضیحات خود را ارائه کند، اما بازپرس از نگهبان پارک دعوت نکرد و فقط به شهادت سه دختری که همراه موکلانم بودند، بسنده و استدلال کرد که شهادت ها یکسان نیست."

  پلیس ایران در آن زمان اصالت ویدئوی منتشرشده از ماموران گشت ارشاد در حال کتک زدن یک زن جوان را تایید کرد.

  کتک زدن دختر دانشجو
 13. ایران در مورد توقف سوخت رسانی به هواپیماهای ایران رسما به ترکیه اعتراض کرد

  دبیرانجمن شرکت های هواپیمایی ایران گفته است که سازمان هواپیمایی ایران بابت تصمیم یک طرفه شرکت سوخت رسان ترکیه در عدم سوخت رسانی، اعتراض خود را به ترکیه اعلام کرد.

  مقصود اسعدی سامانی با اشاره به موافقتنامه های هوایی بین دو کشور گفت: متاسفانه شرکت سوخت رسانی ترکیه که در ترکیه به شرکت های هواپیمایی ایرانی سوخت ارائه می کند، فقط در قالب ایمیل بدون هیچ توضیحی اعلام کرده که از اول نوامبر قادر به ارائه سوخت به شرکت های هواپیمایی ایرانی نیست.

  به گفته دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی ایران شرکت سوخت‌رسان ترکیه در نامه خود به شرکت‌های هواپیمایی اشاره‌ای به موضوع تحریم‌ها نکرده است.

  آقای اسعدی سامانی در پاسخ به این سؤال که آیا بدهی شرکت های ایرانی به شرکت سوخت رسان ترکیه باعث این توقف سوخت‌رسانی شده گفت؟ همه شرکت‌های هواپیمایی بدهی یکنواختی به شرکت سوخت رسان ترکیه‌ای ندارند اما این ایمیل به همه شرکت‌های هواپیمایی ارسال شده است و به نظر می‌رسد بحث بدهی مطرح نباشد و تصمیمی کلی است که شرکت سوخت‌رسان اخذ کرده است.

  روز گذشته رسانه‌های ترکیه اعلام کردند که خودداری از سوخت‌رسانی به هواپیماهای ایرانی در فرودگاه آتاتورک استانبول باعث شده است که دست کم پرواز یک هواپیمای مسافربری ایرانی لغو شود.

  سوخت رسانی
 14. دستورالعمل پوشش و ظاهر آرایی دانشجویان دانشگاه آزاد ابلاغ شد

  مصادیق مجاز و غیرمجاز دستورالعمل پوشش و ظاهرآرایی دانشجویان دانشگاه آزاد براساس آیین نامه ابلاغی رئیس این دانشگاه اعلام شد.

  در این دستورالعمل به تفکیک به نحوه پوشش دانشجویان زن و مرد اشاره شده است.

  براساس این دستورالعمل پوشش بانوان مناسب است چادر با استفاده از مانتوی مناسب، شلوار و مقنعه یا روسری با رنگ متعارف و جوراب و یا پوشش مانتوی زیر زانو- آستین بلند، یا شلوار و مقنعه و با رنگ متعارف و جوراب باشد؛ همچنین مو و اندام زن در حدود حجاب شرعی پوشانده شود.

  پوشش آقایان نیز باید پیراهن آستین بلند و شلوار ساده و رسمی با رنگ ساده باشد. لازم است اندام مرد نیز در حد متعارف پوشیده باشد یعنی نازک، بدن‌نما و چسبان نباشد.

 15. افتتاح خط تولید جت جنگنده کوثر

  مراسم افتتاح خط تولید انبوه و تحویل اولین جت جنگنده تمام ایرانی کوثر به ارتش امروز در شرکت هسا برگزار شد.

  چند ماه پیش برای اولین بار از این جت جنگنده رونمایی شد.

  View more on twitter
 16. انتقاد باراک اوباما از سیاست‌های دونالد ترامپ

  باراک اوباما، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا در آستانه انتخابات میان‌دوره‌ای به شدت از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری این کشور انتقاد کرده است.

  آقای اوباما از سیاست آقای ترامپ برای ایجاد ترس و هراس در میان مردم از مهاجران و پناهجویان انتقاد کرده است.

  بیشتر بخوانید.

 17. پرسپولیس در بازی رفت فینال لیگ قهرمانان شکست خورد

  View more on twitter
 18. هزاران ماهی کپور مرده در ساحل رود فرات

  هزاران ماهی کپور مرده در ساحل رود فرات در جنوب بغداد مشاهده شدند. گزارش ها جاکی از وجود شمار بیشتری ماهی مرده بر سطح حوضچه های پرورش ماهی است. این مسئله پرورش دهندگان ماهی به دلیل از دست دادن معیشتشان بشدت نگران کرده است. آلودگی آب از جمله عوامل مرگ این ماهی عنوان شده. علاوه بر آن شمار بسیار زیاد ماهی در حوضچه های پرورش باعث گسترش بیماری در بین آبزیان شده است. وزیر بهداشت عراق گفته که آزمایش ها بر روی آب و ماهی ها هنوز کامل نشده است.

 19. کارمندان و بازنشستگان هم مشمول بسته حمایتی دولت شدند

  کارمندان و بازنشستگان هم مشمول طرح بسته حمایتی دولتی می شوند. به گزارش خبرگزاری تسنیم با اختصاص ۹ هزار میلیارد تومان برای این طرح، سهم هر نفر تا پایان سال حدود ۲۲۵ هزار تومان می شود.

  در آبان ماه سال جاری طرح حمایت غذایی از گروههای کم درآمد جامعه که در هفته های گذشته در هیات وزیران به پیشنهاد مشترک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه تصویب شد، به دستگاههای اجرایی مورد نظر ابلاغ شده است.

  بر اساس این طرح ۸ ماده ای، سازمان برنامه و بودجه کشور مجاز است به منظور حمایت از گروه های کم درآمد جامعه و تامین بسته های حمایتی برای گروه های تحت پوشش، در قالب واریز به حساب سرپرست خانوار از طریق حساب های بانکی متصل به یارانه های نقدی اقدام کند.

  بسته حمایتی
 20. افزایش گرد وغبار باعث تعطیلی ادارات و مدارس زابل شد

  اوضاع نامساعد جوی و برودت هوا باعث تعطیلی ادارات زابل در استان سیستان و بلوچستان شد.

  فرمانداری زابل در اطلاعیه ای از تعطیلی مدارس در دو نوبت صبح و عصر خبر داده است.

  غلامرضا گنجی، فرماندار زابل هم گفته که همه مراکز بهداشتی و درمانی در منطقه سیستان به حال آماده باش هستند.

  براساس گزارش ها، سرعت طوفان در زابل به ۱۱۲ کیلومتر در ساعت رسیده و غلظت ذرات معلق در هوای این شهر هم ۴۲ برابر حد مجاز است.

  گردو غبار در زابل