Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. 'سبک زندگی ناسالم زندگی اکثریت بزرگسالان بریتانیایی را تهدید می‌کند'

  آبجو و سیگار

  یک تحقیق تازه نشان می‌دهد که اکثریت مطلق بزرگسالان در انگلستان به دلیل سبک زندگی ناسالم جانشان در خطر است.

  بر اساس آمار "مرکز مطالعات سلامت برای انگلستان" از هر ده بزرگسال نه نفر از آنها دارای خصوصیات و عادات ناسالم هستند.

  این عادات شامل کشیدن سیگار، نوشیدن زیاد الکل (بیش از ۱۴ واحد)، خوردن کمتر از پنج وعده میوه و سبزیجات در شبانه روز و چاقی و فعالیت بدنی کم است.

  بر اساس این تحقیق، نیمی از بزرگسالان دستکم دو تا از این عادات را در زندگی خود دارند.

 2. توضیح ظریف درباره اهمیت پول نفت صادراتی ایران به اروپا

  رسانه های ایران می گویند محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه این کشور در توضیح گزارش اخیر رویترز درباره عدم پوشش فروش نفت در جریان کانال مراودات مالی اتحادیه اروپا با ایران گفته است "بر اساس اطلاعاتی که ما داریم اینگونه نیست، زیرا اگر پول نفت ایران به حسابی واریز نشود مشخص نیست که پولی برای مراودات وجود داشته باشد، از سوی دیگر قسمت عمده صادرات جمهوری اسلامی ایران نفت است بنابراین به نظر می‌رسد برخی فضاسازی‌ها در حال شکل‌گیری است تا مردم را ناامید کند".

  آقای ظریف گفته "جمهوری اسلامی ایران همیشه بر توان داخلی خود تأکید داشته و از این رو تلاش خود را با اروپایی‌ها ادامه دادیم و بر این باوریم که اروپایی‌ها در تلاش برای ارتباط با ایران هستند. اروپایی‌ها معتقدند که اجرای برجام برای امنیت آنها ضروری است لذا آنها برای تأمین امنیت خود و اجرای برجام باید هزینه کنند".

 3. محاسبه نرخ تورم در ایران

  .

  با آغاز روند افزایش تورم در ایران، رسانه‌ها یا مقام‌ها، عددهای مختلف و گاهی متفاوتی را به عنوان نرخ تورم اعلام می‌کنند. این اولین بار نیست که تورم موضوعی گیج‌کننده می‌شود. پیشتر هم در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد، اختلاف‌ برسر اینکه کدام نرخ تورم به واقعیت نزدیک‌تر است بالا گرفته بود. در این نوشتار درباره محاسبه نرخ تورم در ایران بیشتر بخوانید.

 4. سرخط خبرهای امروز در تلویزیون فارسی بی بی سی

  سرخط خبرهای امروز در تلویزیون فارسی بی بی سی را اینجا ببینید.

  View more on instagram
 5. اظهارات روحانی درباره 'زخمی شدن و زخمی کردن" برای 'ایستادن جلوی آمریکا'

  حسن روحانی رئیس جمهور ایران در مراسم روز دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی سمنان: اگر قرار است جلوی آمریکا بایستیم، مشکلات و زخمی شدن و زخمی کردن هم جزو این رویارویی است.

 6. روحانی: آمریکا امسال ۳ بار غیرمستقیم درخواست مذاکره داشت، نپذیرفتم

  حسن روحانی رئیس جمهور ایران در دانشگاه حااضر شده و گفته "سال گذشته آمریکا ۸ بار مستقیم و امسال ۳ بار غیر مستقیم درخواست مذاکره داشت، بر مبنای عزت مردم نپذیرفتم".

 7. رضا خندان و فرهاد میثمی از حضور در دادگاه امتناع کردند

  رضا خندان و فرهاد میثمی از حضور در دادگاه امتناع کردند رضا خندان، زندانی سیاسی و همسر نسرین ستوده از شرکت در دادگاه امتناع کرد. فرهاد میثمی، دیگر زندانی سیاسی نیز حاضر نشده در دادگاه حضور یابد. محمد مقیمی، وکیل این دو متهم سیاسی یکشنبه ۱۳ آذرماه با تأیید این خبر گفت: "در جلسه دادگاه موکلانم (رضا خندان و فرهاد میثمی) در روز یکشنبه ۱۱ آذرماه، رضا خندان طبق اعلام قبلی‌اش در دادگاه حاضر نشد و به بنده هم اجازه ورود در دادگاه را ندادند."

  این وکیل دادگستری همچنین گفت علت عدم حضور آقای میثمی در دادگاه این است که موعد ۷ روز فاصله قانونی میان ابلاغ تا جلسه رسیدگی رعایت نشده بود. او احتمال داده برای هر دو موکلش حکم غیابی صادر شود. پرونده این دو زندانی سیاسی در دادگاه انقلاب اسلامی در حال بررسی است. آقای خندان از ۱۳ شهریورماه سال جاری و آقای میثمی ۹ مرداد ماه در بازداشت به سر می‌برند. فرهاد میثمی از زمان بازداشت در اعتصاب غذا به سر می‌برد.

 8. پرسپولیس با پیروزی مقابل ذوب‌آهن جای تراکتورسازی را در رتبه سوم جدول گرفت

  View more on twitter
 9. تمدید محرومیت دو و میدانی روسیه

  View more on twitter
 10. تصاویری از سفر حسن روحانی به زادگاهش در سمنان

  حسن روحانی رئیس جمهور ایران به استان سمنان سفر کرده است. او در سخنرانی خود گفته که به همه وعده های انتخاباتی اش عمل می کند.

  Fars
  president.ir
  president.ir
  president.ir
 11. محمدرضا خاتمی "به دادگاه احضار شد"

  خبرگزاری فارس می گوید محمدرضا خاتمی از چهره های سیاسی اصلاح‌طلب به دلیل اظهارات اخیرش درباره تقلب ۸ میلیونی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ به دادگاه احضار شده است.

 12. رئیس پلیس تهران 'پایان فعالیت دلالان ارز و سکه' را اعلام کرد

  حسین رحیمی، رئیس پلیس تهران پایان کار دلالان سکه و ارز در خیابان‌های منوچهری، فردوسی و چهارراه استانبول تهران را اعلام کرده است.

  او به خبرنگاران گفته است: "امروز پایان کار دلالان خیابانی ارز و سکه است، چراکه با اقدامات پلیس پس از ۳۰ سال دلالان از چهار راه استانبول، خیابان منوچهری و فردوسی جمع آوری شدند."

  آقای رحیمی همچنین به دستگیری بیش از ۴۰۰ نفر از این دلالان اشاره کرده و گفته: "از این تعداد ۹۳ نفر از دلالان که حساب‌های نجومی هم داشتند به زندان افتاده اند و البته اقدامات پلیس در این خصوص ادامه دارد."

  نیروی انتظامی اخیرا برخورد با دلالان خیابانی را شدیدتر کرده است و از هفته پیش با نصب پارچه نوشته‌ای در ورودی پاشاژ افشار مانع جمع شدن آنها در این پاساژ شده است.

  ارز
 13. قاسم شعله سعدی از زندان اوین تهران آزاد شد

  وکیل مدافع قاسم شعله سعدی خبر از آزادی او از زندان اوین تهران داده است.

  View more on twitter
 14. صد زن: دکتر شهره بسکی درباره سقط جنین می گوید

  دکتر شهره بسکی متخصص زنان درباره این می گوید که چه نباید کرد تا کار به سقط جنین برسد.

  View more on instagram
 15. اوکراین: روسیه تا حدودی رفت و آمد کشتی ها به بنادر اوکراین را ممکن ساخته است

  اوکراین می گوید روسیه تا حدودی دسترسسی بنادر اوکراین به دریای آزوف را ممکن ساخته است. روسیه پس از توقیف سه قایق اوکراین و سرنشنینان آنان در دریای سیاه در اواخر ماه گذشته از دسترسی به بنادر اوکراین در دریای آزوف از طریق تنگه کرچ در میان دریای آزوف و دریای سیاه جلوگیری می کرد. وزیر زیربناهای اوکراین گفته است رفت و آمد کشتی های این کشور از طریق تنگه کرچ تا حدودی برقرار شده است اما هنوز تاخیر در عبور کشتی ها از این منطقه وجود دارد. اختلاف میان مسکو و کیف در این رابطه از مسائیل کلیدی نشست وزیران خارجه کشورهای عضو سازمان ناتو در بروکسیل تا چند ساعت دیگر خواهد بود. کشتی ها از بنادر دریای آزوف برای سفر به مناطق دیگر جهان باید از تنگه کرچ عبور کنند. تنگه کرچ تحت کنترل روسیه است. ناتو می گوید روسیه باید حرکت بدون محدودیت کشتی هارا اجازه دهد.

 16. مسی در ردیف پنجم فهرست توپ طلاست

  View more on twitter
 17. شهردار جدید تهران با دوچرخه به محل کار رفت

  پیروز حناچی شهردار جدید تهران با دوچرخه به محل کار رفت است. سه شنبه ها روز بدون خودرو در تهران نامیده می شود که هدف از آن کاهش آلودگی هوای پایتخت ایران است.

  UGC
 18. 'دستور' رئیس مجلس برای اصلاح قانون منع بکارگیری بازنشستگان

  کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهش های مجلس از دستور علی لاریجانی رئیس مجلس برای اصلاح قانون منع بکارگیری بازنشستگان خبر داده است. بازنگری در این قانون خواسته آیت الله خامنه ای است که امروز مطرح کرده است.

 19. روحانی: کشور در بحران قرار ندارد و نخواهد داشت

  حسن روحانی رئیس جمهور ایران که به استان سنان سفر کرده گفته "کشور در بحران قرار ندارد و نخواهد داشت". او گفته به تمام وعده های انتخاباتی اش عمل خواهد کرد.

 20. سفیر بریتانیا در تهران: راه حل سیاسی کلید حل مناقشات یمن است

  توییت سفیر بریتانیا در تهران درباره راه حل مناقشات یمن.

  View more on twitter