Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. بریتانیا تعداد قایق‌های گشت کانال مانش را افزایش داد

  ساجد جاوید، وزیر کشور بریتانیا اعلام کرد که دو قایق گارد ساحلی این کشور از نقاط دیگر به یگان گشت دریایی در کانال مانش و با هدف جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی به خاک این کشور اضافه شده است.

  آقای جاوید در دیدار با مسئولان گارد ساحلی بریتانیا و پس از توافق با دولت فرانسه برای انجام گشت‌های آبی مشترک این خبر را اعلام کرد.

  از ابتدای ماه نوامبر امسال بیش از ۲۳۹ نفر تلاش کرده‌اند که خود را با قایق به بریتانیا برسانند. تعداد زیادی از آنان شهروندان ایرانی بودند و پس از ایران، بیشترین آمار متعلق به شهروندان افغانستان و سوریه است.

 2. رئیس ستاد کل نیروهای مسلح: کشورهای حاشیه خلیج فارس از آمریکا برای توطئه‌افکنی دعوت می‌کنند

  سرلشکر محمد باقری، رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح ایران در جزیره ابوموسی، کشورهای حاشیه خلیج فارس را به "توطئه‌افکنی" به خاطر دعوت از نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا به منطقه متهم کرده و هشدار داده است در صورت لزوم ایران "ضمن دفاع از تمامیت ارضی خود کشور‌های پیشنهاد دهنده را هم مسئول عواقب بعدی می‌داند".

  به گزارش خبرگزاری فارس، آقای باقری در بازدید از تجهیزات نظامی این جزیره، امنیت تنگه هرمز را مثال‌زدنی خواند و آن را حاصل بکارگیری "نیرو‌های زبده" و "روزآمدترین تجهیزات نظامی" دانست.

  رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به کشورهای حاشیه خلیج فارس هم توصیه کرد که "به آمریکا دل نبندد" زیرا از دید او آمریکا در نهایت مانند سوریه از خلیج فارس هم خواهد رفت.

 3. ترکیب تیم ملی فوتبال ایران در بازی امروز در برابر قطر

  View more on twitter
 4. معاون سازمان بهزیستی کشور: ایران خودرو و سایپا سالانه ۲۰ هزار کشته تحویل می‌دهند

  محمدعلی کوزه‌گر، قائم مقام مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی در ایران گفت "ایران خودرو و سایپا سالانه ۲۰ هزار کشته تحویل می‌دهند و نتیجه آن خانواده‌هایی بی‌سرپرست و فرزندان بدون پدر است".

  او که در نشست چالش‌های نیکوکاری در ایران در سالن همایش برج میلاد سخن می‌گفت با اشاره به۸۰ هزار نفری که سالانه در تصادفات رانندگی ایران آسیب می‌بینند، انتقاد کرد که "کجا دیده شده ایران خودرو و سایپا مرکزی برای معلولان یا یتیم‌خانه احداث کرده است؟"

  ایران خودرو و سایپا
 5. قطر خواهان بازی دوستانه با تیم ایران بدون حضور خبرنگاران شد

  این بازی تا دقایقی در شهر دوحه آغاز می شود.

  View more on twitter
 6. هرجلسه مجلس ایران 'بیش از ۵ میلیارد تومان هزینه دارد'

  با هزینه های یک روز اداره مجلس بیش از ۱۷ هزار کلاس درسی را می توان به سیستم گرمایشی مجهز کرد

  وب سایت خبری اقتصاد بیست و چهار گزارشی منتشر کرده که نشان می دهد مجلس شورای اسلامی برای هر یک روزی که جلسه علنی برگزار می‌کند، رقمی در حدود ۵.۲ میلیارد تومان هزینه می‌کند.

  بر اساس این گزارش هر ۱۰ روز بطالت کاری مجلس مساوی با فرصت سوزی در خرید ۱۴ واگن قطار برای مترو تهران است یا با هزینه های یک روز آن بیش از ۱۷ هزار کلاس درسی را می توان به سیستم گرمایشی مجهز کرد.

  این وب سایت خبری می گوید "البته این ارقام صرفا جهت مقایسه است چرا که ارقام بودجه مجلس و دولت به صورت مشخص در بودجه سالانه آمده است. این ارقام تنها مقیاسی ارائه می‌کند تا بتوان دریافت که هر یک روز مجلس که به بطالت، پرداختن به موضوع‌های حاشیه‌ای بی‌خاصیت و بی‌اهمیت سپری شود، چقدر از سرمایه ملی به هدر می‌رود".

  http://eghtesaad24.ir
  Mehr
  isna
  Fars
 7. سرمربیان استقلال و پرسپولیس این هفته به تهران برمی گردند

  شفر و ایوانکوویج این هفته به تهران برخواهند گشت.

  View more on twitter
 8. عذرخواهی بی بی سی فارسی بابت یک اشتباه

  تصاویری که پیشتر از سوی مخاطبان برای بی‌بی‌سی و سایر رسانه‌ها ارسال شده بود، مربوط به تجمعی بوده که دی‌ماه سال 1396 در مقابل دانشگاه تهران برپا شده بود.

  View more on twitter
 9. مجلس افغانستان بودجه سال ۱۳۹۸ را تصویب کرد

  مجلس نمایندگان افغانستان در نشست علنی امروز، دوشنبه (۱۰جدی/ دی) بودجه ملی سال ۱۳۹۸ را با اکثریت آرا تصویب کرد.

  مجموع بودجه ملی سال ۱۳۹۸ افغانستان ۳۹۹ میلیارد افغانی ( ۵.۳ میلیارد دلار) است که از این مجموعه ۲۷۵ میلیارد افغانی (بیش از ۳.۶ میلیارد) بودجه عادی و ۱۲۴ میلیارد افغانی ( بیشتر از ۱.۷ میلیارد) بودجه توسعه‌ای این کشور است.

  بودجه عادی افغانستان برای پرداخت حقوق کارمندان و مصارف اداری حکومت و بودجه توسعه‌ای برای اجرای طرح‌های عمرانی هزینه می‌شود.

  براساس گزارشها بودجه ملی افغانستان حدود ۹ میلیادر افغانی کسری دارد که ۸ درصد از کل بودجه را تشکیل می‌دهد

 10. در آذر ماه تولید خودرو در ایران نسبت به پارسال ۷۰ درصد کاهش یافت

  تولید خودرو در ایران در آذر ماه نسبت به سال گذشته ۷۰ درصد کاهش نشان می دهد.

  View more on twitter
 11. معاون رئیس جمهور ایران: اگر ۱۳ سال برای ازدواج خوب است، برای رأی دادن هم خوب است

  معصمه ابتکار گفته "اگر ۱۳ سال را سن بلوغ و تشخیص می‌دانیم پس همه قوانین را بر روی این سن بیاوریم... واقعیت این است که قوانین با هم سنخیت ندارد و بعد برای مردم مشکلات زیادی به وجود می‌آورد".

  View more on twitter
 12. محمدجواد حاج‌علی‌اکبری امام جمعه موقت جدید تهران

  Fars

  محمدجواد حاج‌علی‌اکبری امام جمعه موقت جدید تهران است که امروز از سوی آیت الله خامنه ای به این سمت منصوب شده از شاگردان "درس خارج فقه" رهبر ایران بوده است.

 13. صادق لاریجانی از انتصابش به ریاست مجمع، از آیت الله خامنه ای تشکر کرد

  لاریجانی

  صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه ایران و عضو مجلس خبرگان رهبری، از آیت الله خامنه ای به دلیل انتصاب خود به ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام تشکر کرده است.

  آقای خامنه ای، صادق لاریجانی را به جز ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام به عضویت در شورای نگهبان هم منصوب کرده است.

  صادق لاریجانی در اظهارات امروز خود ضمن تشکر از آقای خامنه ای گفته است احتمال "تکرار فتنه هشتادوهشت وجود دارد".

 14. خبر فوریتجمع گروهی از مردم و دانشجویان در میدان انقلاب تهران

  گزارش ها از تهران حاکی از تجمع گروهی از مردم و دانشجویان مقابل دانشگاه تهران و میدان انقلاب است. این تجمع در اعتراض به حادثه واژگونی اتوبوس در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی شکل گرفته است.

  در حادثه واژگونی اتوبوس، ده نفر کشته و چندین نفر به سختی مجروح شدند. دانشجویان در این واحد دانشگاهی در دو روز گذشته دست به اعتراض زده بودند و در مقابل دفتر علی اکبر ولایتی رئیس هیات امنای این دانشگاه شعار می دادند "قاتل بیا بیرون".

 15. آیت الله خامنه ای یک امام جمعه موقت تازه در تهران منصوب کرد

  آیت الله علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران مه امام جمعه اصلی تهران است طی حکمی محمدجواد جاج علی اکبر را به عنوان یکی از امامان جمعه موقت تهران منصوب کرده است.

  View more on twitter
 16. غیبت وزیر بهداشت ایران از جلسه هیات دولت

  به دنبال انتشار برخی اخبار مبنی بر استعفای حسن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت کابینه حسن روحانی در اعتراض به وضعیت بودجه بخش سلامت، خبرگزاری های ایران گزارش داده اند که او در جلسه دیروز هیات دولت حاضر نشده است.

  خبرگزاری ایسنا می گوید "برخی اخبار تاییدنشده حاکی از خداحافظی وزیر با معاونان خود است".

 17. روسیه یک آمریکایی را به اتهام جاسوسی بازداشت کرد

  سرویس امنیت فدرال روسیه (اف‌اس‌بی) خبر از بازداشت یک شهروند آمریکایی حین جاسوسی داد.

  به گفته این سازمان این شهروند آمریکایی دو روز پیش در شهر مسکو دستگیر شده است.

  به گزارش رسانه‌های روسی، در صورت گناهکار شناخته شدن این فرد در دادگاه احتمال دریافت حکم زندان از ۱۰ تا ۲۰ سال وجود دارد.

  تا این لحظه مقامات آمریکایی نسبت به این خبر واکنشی نداشته‌اند.

 18. آیت الله خامنه ای: روند افول و زوال رژیم صهیونیستی ادامه خواهد داشت

  آیت الله علی خامنه ای در دیدار با دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفته است "روند افول و زوال رژیم صهیونیستی ادامه خواهد داشت".

  View more on twitter
 19. کارگردان قلاده های طلا: از بیت رهبری گفتند آقای خامنه ای فیلم شما را مجددا دیده

  ابوالقاسم طالبی کارگردان قلاده های طلا که درباره وقایع انتخابات ریاست جمهوری سال هشتادوهشت است گفته که از دفتر آیت الله خامنه ای با او تماس گرفتند و گفته اند که رهبر ایران مجددا فیلم او را از تلویزیون دیده و از آن تمجید کردهاست.

  یک روز پیش از این یک مقام آگاه در وزارت اطلاعات از پخش مجدد این فیلم انتقاد کرده و گفته "بخش‌هایی از فیلم که مرتبط با وزارت اطلاعات است، سراسر دروغ‌پردازی و مشحون از تهمت‌های ناروا" به وزارت اطلاعات است.

  این مقام آگاه گفته بود که آقای طالبی زمانی کارمند وزارت اطلاعات بوده اما "به هر دلیل از این وزارتخانه منفصل شده" است.

  خبر خبرگزاری ایسنا در این باره را اینجا بخوانید.

  View more on twitter
 20. کشف شبکه قاچاق ارز دولتی در استان کردستان

  وزارت اطلاعات ایران گفته اعضای یازده نفره یک شبکه قاچاق ارز دولتی در استان کردستان "با هوشیاری و اقدامات به هنگام، پیچیده و گسترده اطلاعاتی" دستگیر شده اند.

  بر اساس اطلاعیه وزارت اطلاعات "این شبکه ارز مورد اشاره را با استفاده از کارت‌های بازرگانی شرکت‌های صوری و با جعل پیش‌فاکتور برای ثبت سفارش واردات کالاهای ضروری و همچنین با پرداخت رشوه از بانک های مختلف دریافت کرده است و با عدم انجام تعهدات ارزی و استفاده از ترفندهای مختلف، مانع از اجرای اقدامات قانونی بانک‌ها در پیگیری اعتبارات ارزی شدند".