Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. استقلال با پیروزی مقابل ماشین‌سازی به رتبه دوم جدول رسید

  View more on twitter
 2. سرمربی پرسپولیس: بدترین نیمه لیگ امسال را مقابل ذوب‌آهن داشتیم

  View more on twitter
 3. مرکز ملی فضای مجازی در بیانیه‌ای حذف صفحات مقامهای جمهوری اسلامی در اینستاگرام را محکوم کرد

  مرکز ملی فضای مجازی در بیانیه‌ای حذف حساب کاربری بعضی از مقامهای ارشد جمهوری اسلامی در اینستاگرام را محکوم کرده است.

  در بخشی از این بیانیه آمده "رفتار اخیر اینستاگرام در همراهی با این اقدامات غیرمنطقی و فاقد ارزش بین‌المللی از سوی دیگر کشورها و مجامع جهانی، در تضاد با فلسفه فعالیت شبکه‌های اجتماعی،آزادی بیان و حقوق ملت‌هاست."

  اینستاگرام از دیروز در اجرای تعهداتش به قوانین تحریمی ایالات متحده حساب کاربری شماری از مقامهای ارشد کنونی و سابق جمهوری اسلامی را از دسترس خارج کرد.

  این شبکه اجتماعی امروز چهارشنبه (بیست و هشتم فروردین) حساب کاربری ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه و علی اکبر ولایتی، مشاور مشاور آیت‌الله علی خامنه‌ای را مسدود کرده است.

  View more on twitter
 4. تساوی پرسپولیس و ذوب‌آهن در لیگ فوتبال ایران

  View more on twitter
 5. اینستاگرام صفحه علی اکبر ولایتی را هم بست

  صفحه اینستاگرامی علی اکبر ولایتی، مشاور رهبر جمهوری اسلامی در امور بین‌الملل هم مسدود شد.

  v
 6. ترکیب استقلال مقابل ماشین سازی اعلام شد

  View more on twitter
 7. رئیس فدراسیون بوکس بازداشت صدف خادم در صورت بازگشت به ایران را رد کرد

  View more on twitter
 8. ترکمنستان صادرات گاز به روسیه را از سر گرفت

  ترکمنستان پس از سه سال وقفه، صدور گاز به روسیه را از سر گرفته است.

  شرکت گازپروم روسیه در بیانیه ای از رسیدن به توافق در این زمینه خبر داده اما جزئیات این توافق مشخص نیست. ترکمنستان نیز توضیحی درباره حجم صادرات و قیمت گاز ارائه نکرده است. صدور گاز ترکمنستان به روسیه در سال ۲۰۱۶ پس از بحث ها بر سر قیمت گاز متوقف شد. تا زمان آغاز صدور گاز ترکمنستان به چین در سال ۲۰۰۹ میلادی، روسیه بزرگترین خریدار گاز ترکمنستان بود. قطع صادرات گاز به روسیه تاثبری شدید بر اقتصاد و درآمدهای ترکمنستان داشته است. ترکمنستان با ایران، خریدار دیگر گاز خود نیز بر سر آن چه بدهی پول گاز می خواند در حال مذاکره است. ترکمستان از لحاظ ذخایر گاز در جهان در رده ششم قرار دارد و سال گذشته ۴۰ میلیارد متر مکعب گاز به چین صادر کرد.

  v
 9. ترکیب پرسپولیس مقابل ذوب‌آهن اعلام شد

  View more on twitter
 10. رهبر جمهوری اسلامی: برادری ارتش و سپاه موجب عصبانیت دشمن است

  آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در دیدار جمعی از فرماندهان ارتش و نیروی زمینی گفته است "دست برادری دادن ارتش و سپاه، حرکتی زیبا پس از حرکت زشت آمریکایی‌ها بود."

  این دیدار یک روز پیش بیست و نهم فروردین که در ایران روز ارتش نامگذاری شده صورت گرفته و اظهارات آقای خامنه‌ای به اقدام اخیر آمریکا در گنجاندن سپاه پاسداران در فهرست "تروریستی" آمریکا اشاره دارد.

  رهبر جمهوری اسلامی همچنین گفته است: "اگر ارتش و سپاه در مبارزه با داعش وارد نمی‌شدند، امروز منطقه و کشورهای همسایه ما چه وضعیتی داشت و چه کسانی بر آن حکومت می‌کردند؟ البته هر یک از کشورهای درگیر نیز مقابله و اقدامات لازم را انجام دادند اما نقش نیروهای مسلح ایران قابل اغماض نیست و امروز در واقع برکات نیروهای مسلح، علاوه بر ملت ایران، شامل کشورهای دیگر نیز شده است. "

  رهبر
 11. مبارزه با هجوم ملخ صحرایی درسیستان و بلوچستان 'به ۱۱هزار هکتار رسید'

  به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان، مبارزه با ملخ صحرایی در این استان به ۱۱هزار هکتار رسیده است.

  خبرگزاری ایرنا به نقل از غلام حیدر زورقی گفته: "با وجود پیگیری های مکرر اعتبار برای مبارزه با ملخ صحرایی در سیستان و بلوچستان تامین نشده است."

  افزایش هجوم ملخها به استانهای ساحلی ایران باعث شده تا سازمان خوار و بار جهانی (فائو) وضعیت ایران را از زرد به نارنجی تغییر دهد.

  دسته های پر تراکم این ملخ ها هر نوع سرسبزی را که در مسیر خود ببینند از بین می‌برند.

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان به بارندگی‌های فروردین ماه در ایران اشاره کرده است.

  او گفته بارندگیهای اخیر و افزایش رطوبت "شرایط مناسبی برای خروج پوره ملخ صحرایی و هجوم دستجات بزرگ ملخ از شبه جزیره عربستان به سیستان و بلوچستان" فراهم کرده است.

  وزیر جهاد کشاورزی می‌گوید هجوم ملخ های آفریقایی به استان های جنوبی ایران "تحت کنترل است."

  b
 12. عمر البشیر، رهبر سابق سودان به زندان منتقل شد

  عمر البشیر، رئیس جمهور سابق سودان، چند روز پس از برکناری در یک کودتای نظامی به یکی از زندان های این کشور انتقال یافته است. زندان کوبار تحت کنترل شدید نیرو های امنیتی قرار دارد. بر اساس گزارشها آقای بشیر تا کنون در مقر ریاست جمهوری سودان نگهداری میشد. گفته میشود او در زندان در سلول انفرادی قرار دارد. آقای بشیر که زمانی طولانی قدرت را در دست داشت پس از ماه ها اعتراضات روز پنجشنبه برکنار شد. عوض ابن عف، رهبر کودتا در آن زمان گفته بود که آقای بشیر پس از سرنگونی در مکانی "امن" تحت بازداشت است. آقای عف نیز پس از کوتاه زمانی کنار رفت. در پی آن ژنرال عبدالفتاح عبدالرحمن به عنوان رئیس شورای نظامی انتقالی معرفی شد. تظاهرکنندگان گفتهاند تا زمان انتقال قدرت به حکومتی غیرنظامی در خیابان ها باقی خواهند ماند.

  البشیر
 13. پست بریتانیا: در آینده بسیار نزدیک ارسال نامه به ایران را از سر می‌گیریم

  اداره پست بریتانیا در توضیح تازه‌ای درباره وضعیت ارسال نامه و بسته به ایران گفته است که تحویل گرفتن مرسولات پستی به مقصد ایران را از سر گرفته و تلاش می‌‎کند "در آینده بسیار نزدیک" ارسال نامه و بسته‌های پستی به ایران را از سر بگیرد.

  پست بریتانیا (رویال میل) هفته گذشته اعلام کرده بود که ارسال نامه و محموله‌های پستی به ایران را تا اطلاع ثانوی متوقف کرده است. اداره پست بریتانیا دیروز اعلام کرد توقف ارسال نامه به ایران به علت توقف خدمات‌رسانی پیمانکار این شرکت بوده است. رویال میل به بی‌بی‌سی فارسی گفت که در پی پیدا کردن پیمانکار جدید است.

  View more on twitter
 14. اشرف غنی: آخرین تصمیم‌گیرنده صلح ملت افغانستان است

  محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان صبح امروز از هیات ۲۵۰ نفری افغانستان در گفتگوهای بین‌الافغانی در دوحه قطر خواست که "طالبان را قانع بسازید که جز مذاکره با حکومت افغانستان راه دیگری وجود ندارد."

  آقای غنی به این هیات گفت: "شما در قطر از ملت واحد و دولت افغانستان نمایندگی می‌کنید."

  رئیس جمهوری افغانستان این اظهارات را در حالی بیان می‌کند که گروه طالبان تاکید می‌کنند حاضر به گفتگوی مستقیم با حکومت افغانستان نیست و شرکت‌کنندگان در نشست دوحه از دیدگاه‌های "شخصی" خود نمایندگی می‌کنند.

  در روزهای ۱۹-۲۱ آوریل قرار است نشست میان شرکت‌کنندگان از افغانستان و نمایندگان طالبان در دوحه پایتخت قطر برگزار شود.

  .
  Image caption: اشرف غنی در دیدار با شرکت‌کنندگان گفتگوهای بین‌الافغانی در دوحه
 15. دایی: پول‌های داخل ورزش را بررسی کنید

  View more on twitter
 16. ستاد کل نیروهای مسلح: سرلشگر باقری در شبکه‌های اجتماعی حسابی ندارد

  در پی انتشار خبر بسته شدن صفحات منتسب به فرماندهان ارشد نظامی، ستاد کل نیروهای مسلح در اطلاعیه‌ای اعلام کرده که "سرلشگر باقری تا کنون در هیچ یک از شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی صفحه‌ای نداشته است."

  اینستاگرام دیروز در اجرای تعهداتش به قوانین تحریمی ایالات متحده در سازمان تروریستی شناختن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، حساب کاربری شماری از فرماندهان سپاهی از جمله حساب منتسب به سرلشگر پاسدار محمد باقری را از دسترس خارج کرد.

  این شبکه اجتماعی امروز چهارشنبه (بیست و هشتم فروردین) حساب کاربری رئیس قوه قضائیه ایران را بعنوان اولین چهره سیاسی غیرسپاهی را هم مسدود کرده است.

  View more on twitter
 17. نگاهی به بازی منچستر سیتی و تاتنهام در لیگ قهرمانان

  سون هیونگ مین

  امشب در دیدار برگشت مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان فوتبال اروپا منچستر سیتی و تاتنهام در ورزشگاه اتحاد باهم بازی می‌کنند. بازی رفت را تاتنهام با گل سون هیونگ مین، یک بر صفر برد.

  • تاتنهام در هشت مسابقه قبلی‌اش در کلیه رقابت‌ها در ورزشگاه اتحاد فقط یک بار برنده شده (یک تساوی و ۶ باخت)؛ پیروزی ۱-۲ فوریه ۲۰۱۶ در لیگ برتر.
  • در بازی رفت ۸ بازیکن انگلیسی در ترکیب ثابت دو تیم قرار داشتند. مسابقه قبلی که از این بیشتر بازیکن انگلیسی در ترکیب ثابت قرار گرفتند فینال لیگ قهرمانان ۲۰۰۸ بین منچستر یونایتد و چلسی بود (۱۰ بازیکن).
  • منچستر سیتی هر ۵ مسابقه قبلی‌اش در رقابت‎های اروپایی را به تیم‌های انگلیسی باخته از جمله سه بازی در لیگ قهرمانان.
  • منچستر سیتی ۲۳ مسابقه از ۲۵ بازی اخیر خانگی‌اش در کلیه رقابت‌های این فصل را برده است (۲ باخت).
  • سرخیو آگوئرو در ۷ مسابقه نخست خود مقابل تاتنهام ۱۰ گل زد اما ۷ مسابقه‌است که نتوانسته دروازه این تیم را باز کند و در دیدار رفت هم یک پنالتی از دست داد.
  • تاتنهام ۳ مسابقه قبلی خود در لیگ قهرمانان اروپا را برده است، آن‌ها هرگز نتوانسته‌اند ۴ برد متوالی در این تورنمنت بدست آورند.
  • فرناندینیو به رغم از دست دادن بازی یکشنبه با کریستال پالاس همراه تیم تمرین کرده و شاید بتواند بازی کند. سرخیو آگوئرو هم با این که اواخر آن بازی بیرون رفت، می‌تواند بازی کند اما وضعیت الکساندر زینچنکو مشخص نیست.
  • با این که دست دله الی در بازی رفت شکست اما همراه تیم تمرین کرده و شاید بتواند بازی کند. اریک لاملا هم با این که پس از بازی یک‌هشتم نهایی با دورتموند بازی نکرده ولی با تیم تمرین کرد. سرژ اوریه، اریک دایر و هری وینکز همگی مصدوم هستند و به بازی نمی‌رسند، همین طور هری کین بهترین گلزن تاتنهام.
 18. ظریف: دولت آمریکا قواعد بین‌المللی را نادیده گرفته است

  محمد جواد ظریف، وزیر حارجه ایران که طی یک سفر رسمی به آنکار، پایتخت ترکیه رفته است گفته "دولت آمریکا در مسئله فلسطین و برجام قواعد بین‌المللی را نادیده گرفته است."

  آقای ظریف در یک کنفرانس مشترک خبری با همتای ترک خود از رویکرد ترکیه درباره تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران و همچنین "قرار گرفتن سپاه پاسداران در لیست تروریستی آمریکا" تشکر کرده است.

  او گفته: "امروز در خصوص همکاری‌های دو جانبه و ارتقای آن به تبادل نظر پرداختیم. هر چند با هدف ۳۰ میلیارد دلار فاصله داریم ولی تلاش ها همچنان ادامه دارد. همچنین درخصوص ایجاد مکانیزم های جدید و مختلف برای رفع تحریم های آمریکا و گسترش تجارت بین دو کشور رایزنی کردیم ."

  آقای ظریف پیش از سفر به آنکارا به سوریه رفته بود و با مقامهای دولتی این کشور گفتگو کرده بود.

  View more on twitter
 19. کمیته پیگیری خانه‌های تاریخی: خانه شاملو تخریب نمی‌شود

  بگفته سجاد عسگری، دبیر کمیته پیگیری خانه‌های تاریخی تهران "تا کنون درخواستی مبنی بر تخریب و نوسازی خانه احمد شاملو از سوی مالک داده نشده و قرار نیست این بنا تخریب شود."

  خانه احمد شاملو در خیابان استاد نجات الهی (ویلای سابق) در تهران قرار دارد و معماری آن متعلق به دوره دوم پهلوی است.

  این بنا در فهرست آثار ملی ایران یا بنا‌های ارزشمند ثبت نشده است.

  بگفته آیدا سرکیسیان، همسر احمد شاملو این خانه بعد از انقلاب، تحت مالکیت بنیاد مستضعفان قرار می‌گیرد و سپس به دانشگاه صنعتی اصفهان منتقل می‌شود.

  هم‌اکنون مالک این بنا شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران (وزارت نیرو) است.

  View more on twitter