Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. شکست پرسپولیس مقابل الاهلی در هفته چهارم لیگ قهرمانان آسیا

  View more on twitter
 2. تصاویر جدید ناسا از دریاچه ارومیه

  View more on twitter
 3. آیت الله خامنه ای درجه سرلشکری حسین سلامی را به او اعطا کرد

  آیت الله علی خامنه ای، در حضور فرماندهان ارشد نظامی جمهوری اسلامی ایران درجه سرلشکری حسین سلامی فرمانده جدید سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به او اهدا کرده است.

  .
  .
 4. سلفی گوریل ها

  دو گوریل در مقابل دوربین محیط‌بان پارک ژست گرفته‌اند تا با هم سلفی بگیرند.این عکس در یک یتیم‌خانه گوریل‌ها در پارک ملی ویرونگا در جمهوری دموکراتیک کنگو گرفته شده است.مسئولان پارک می‌گویند این گوریل‌ها از زمانی که کودک بودند در پارک بزرگ شدند و یاد گرفته‌اند که از محیط بانان پارک تقلید کنند. با این حال همه گوریل‌ها مثل آنها با استعداد نیستند.این دو گوریل فکر می‌کنند محیط‌بانان والدینشان هستند. آنها را در سال ٢٠٠٧ وقتی دو و چهار ماهه بودند به پارک آوردند چون مادرانشان به دست شکارچیان کشته شده بودند.پارک هم کاملا برای آنها و محیط‌بانان امن نیست. دولت و چندین گروه شبه نظامی در شرق جمهوری دموکراتیک کنگو با هم درگیر هستند و پایگاه بعضی از این شبه نظامیان در این پارک قرار دارد. آنها معمولا دست به شکار غیرقانونی حیوانات پارک می‌زنند. سال گذشته ده محیط بان در حمله شبه نظامیان کشته شدند. از سال ٩٦ میلادی ١٣٠ محیط بان اینجا کشته شده است.

  View more on instagram
 5. حضور ماموران امنیتی برای بازداشت ماشالله شمس الواعظین

  منابع خبری مرتبط با رسانه ها و روزنامه نگاران ایران می گویند که ماموران امنیتی برای دستگیری ماشاالله شمس الواعظین به منزل او مراجعه کرده اند. آقای شمس الواعظین در تهران حضور نداشته و قرار است به محض بازگشت به دادسرای اوین واقع در این زندان مراجعه کند.

  گزارش شده که ماموران قصد تفتیش خانه آقای شمس الواعظین را داشتند اما ساکنان خانه با این درخواست مخالفت کردند و مانع ورود ماموران امنیتی شدند.

 6. ترامپ پس از تصمیم جدید آمریکا درباره ایران: عربستان و دیگر اعضای اوپک جبران می کنند

  دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا دقیاقی پس از تصمیم ایالات متحده به پایان صدور معافیت خرید نفت ایران: عربستان سعودی و دیگر اعضای اوپک تفاوتی که اکنون به دلیل اعمال کامل تحریم‌ها علیه نفت ایران در تأمین نفت به وجود می‌آید را جبران خواهند کرد. ایران از سوی جان کری و کسانی که به او کمک کردند تا آمریکا را به سمت توافق هسته‌ای بسیار بد با ایران سوق دهند، توصیه‌های خیلی بدی دریافت کرده است.

  View more on twitter
 7. ترکیب پرسپولیس مقابل الاهلی اعلام شد

  View more on twitter
 8. خبر فوریواکنش ایران به پایان صدور معافیت خرید نفت: احتمال افزایش اثرات منفی تحریم وجود دارد

  عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در ارتباط با تصمیم آمریکا مبنی بر عدم تمدید معافیت برای خریداران نفت ایران گفته است: با توجه به غیرقانونی بودن اصل تحریم های مورد نظر، جمهوری اسلامی ایران اصولاً ارزش و اعتباری برای معافیت های اعطایی بر تحریم ها قائل نبوده و نیست.

  آقای موسوی گفته "با این حال، با توجه به تاثیرات منفی عملی این تحریم ها و احتمال افزایش این اثرات منفی با عدم تمدید معافیت ها، وزارت امور خارجه امروز به صورت مستمر با تمامی نهادهای ذیربط داخلی در تماس بوده و نیز رایزنی های فشرده ای با بسیاری از شرکای خارجی اعم از اروپایی، بین المللی و همسایگان صورت داده است".

 9. عذرخواهی ریاست جمهوری افغانستان از مدیر مسئول تلویزیون یک

  عبدالله آزاده خنجانی، مدیر مسئول تلویزیون خصوصی یک در افغانستان مدعی است که توسط محافظان محمد اشرف غنی، رئیس جمهور مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

  آقای خنجانی به بی‌بی‌سی گفت که بدون رضایت محافظان رئیس جمهوری افغانستان تلفن همراهش را بازرسی و برخی مواد داخل کارت حافظه آن پاک شده‌است.

  لحظاتی پس از همرسانی شدن این خبر در شبکه‌های اجتماعی افغانستان، هارون چخانسوری، سخنگوی رئیس جمهوری افغانستان از آقای خنجانی عذر خواهی کرد و در صفحه توییترش نوشت که این موضوع را با جدیت دنبال می‌کنند.

  آقای خنجانی می‌گوید که عذرخواهی یک مسئله اخلاقی‌ است و قصد دارد پرونده‌اش را در دادستان کل افغانستان رسما ثبت کند.

  شاه حسین مرتضوی، معاون سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان در صفحه رسمی فیسبوک خود نوشته که پس از ادعای آقای خنجانی ژنرال ریاض ارین، رئیس نیروهای محافظت از رئیس جمهور، هارون چخانسوری و شاه حسین مرتضوی با حضور به تلویزیون یک، ضمن معذرت خواهی از آقای خنجانی وعده هرنوع بررسی را در رابطه به قضیه امروز دادند.

  افغانستان
  Image caption: آقای خنجانی می‌گوید که به دادستانی افغانستان شکایت خواهد کرد.
 10. شفر: الهلال از بهترین‌های آسیاست اما به بازیکنانم ایمان دارم

  View more on twitter
 11. رویترز: صدور برخی از معافیتها در رابطه با تحریم سپاه از سوی آمریکا

  بعد از قرارگرفتن سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی خارجی آمریکا، این کشور معافیت‌های متعددی برای مقام‌های دولتی کشورهای دیگر، شرکت‌ها و سازمان‌های غیردولتی صادر کرده تا آنها صرفا بابت مراوده با سپاه، تحریم نشوند.

  خبرگزاری رویترز به نقل از چند مقام فعلی و سابق دولت آمریکا گفته که این استثناها را وزیر خارجه آمریکا در نظر گرفته. از جمله قرار شده مقام‌های عراقی به خاطر تعاملشان با سپاه از گرفتن ویزای آمریکا منع نشوند.

 12. پمپئو: فشار حداکثری بر رژیم ایران یعنی حداکثر فشار

  View more on twitter
 13. برایان هوک در حال پاسخگویی به خبرنگاران است

  با پایان اظهارات وزیر خارجه آمریکا، برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، در حال پاسخگویی به خبرنگاران است.

 14. Post update

  وزیر خارجه آمریکا: قدرت ایران به دلیل فشارها آمریکا کمتر شد است.

 15. Post update

  پومپئو: کارزار فشار آمریکا علیه ایران یک کارزار جهانی است

 16. پمپئو: فشارها بر ایران ادامه می یابد

  .

  وزیر خارجه آمریکا می گوید فشارها بر ایران تا عادی شدن رفتار این کشور ادامه پیدا می کند.

 17. خبر فوری'آمریکا فروش نفت ایران را به صفر می رساند'

  ما فروش نفت ایران را به صفر می رسانیم

 18. Post update

  مایک پمپئو: امید آمریکا آینده بهتری برای ایران است

 19. وزیر امور خارجه آمریکا: ما جدی هستیم

  این اقدام امروز ما به معنی جدی بودن ما است.

 20. پومپئو: معافیت نفتی نخواهیم داد

  وزیر خارجه آمریکا می گوید معافیت های نفتی مشتریان نفت ایران تمدید نخواهد شد.