Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. کارلوس، خواننده ایرانی، درگذشت

  حسین قدسی‌نژاد، هنرمند ایرانی که با نام هنری کارلوس شهرت یافته بود در سن ۶۵ سالگی در بندرعباس درگذشت.

  برادر او، حسن قدسی نژاد، روز دوشنبه - ۱۶ فروردین- به خبرگزاری ایسنا ایران گفته کارلوس دو هفته گذشته به علت مشکلات تنفسی در بیمارستان خلیج فارس بندرعباس بستری و در بیهوشی بوده است.

  آقای کارلوس که با ترانه قدیمی «یار چغلو» در گروه موسیقی لیوا شهرت یافته بود در سالهای اخیر در گروه مامبولیوا خوانندگی می‌کرد و ترانه یار چغلو را هم در کنسرت‌ها و همچنین ویدیو کلیپی که چند سال پیش منتشر شد، بازخوانی کرده بود.

  View more on instagram
 2. نوزادی که زیرپله‌های مترو پیدا کردم حالا پسر ماست!

  دنی استوارت ۳۴ ساله، روز ۲۸ اوت سال ۲۰۰۰ (حدود یک سال قبل از حملات سازدهم سپتامبر) سوار بر مترو و در حال عبور از خیابان چهاردهم نیویورک بود. او برای قرار شام با دوست پسر ۳۲ خود پیت مرکوریو دیر کرده بود.

  “همانطور که با عجله داشتم از ایستگاه مترو خارج می‌شدم یک چیزی روی زمین نظر مرا جلب کرد، اول فکر کردم یک عروسک بچه‌گانه است و در همان حال پیش خودم فکر کردم که چرا یک بچه باید عروسک‌اش را روی زمین بگذارد. اما وقتی برگشتم دیدم پاهایش تکان خورد.”

  او در ادامه می‌گوید سریع به پایین پله‌ها برگشتم و متوجه شدم که یک کودک است که داخل یک پارچه سیاه پیچیده شده است.

  این لحظه‌ای بود که زندگی دنی و دوست پسرش برای همیشه عوض شد.دنی وقتی پارچه سیاه را کنار می‌زند می‌بیند که این نوزاد لباسی بر تن ندارد و بند نافش هم هنوز به بدنش وصل است. او می‌گوید باور نمی‌کند که چگونه ممکن است یک کودک یک یا دو روزه روی در کنار ایستگاه مترو گذاشته شده باشد.

  دنی و دوست پسرش که ۱۱ سال بعد (۲۰۱۱) با قانونی شدن ازدواج همجنس‌گرایان در آمریکا با هم ازدواج کردند، حالا صاحب پسری ۲۰ ساله به نام کوین هستند و داستان این سه اخیرا در کتابی منتشر شده است.

  View more on instagram
 3. پیش‌کسوت وزنه برداری ایران برای کمک به طبیعت 'ته‌سیگار' جمع می‌کند

  داوود ملکی، از پیشکسو‌تان وزنه برداری ایران، در ویدیویی مشغول جمع‌آوری ته سیگار از روی زمین است. او برای عابران توضیح می‌دهد که این ته سیگارها برای حیوانات و گیاهان مضر است برای همین تصمیم گرفته است هر جا روی زمین ته سیگار می‌بیند جمع کند. ‌تخمین زده شده است که سالانه ۴/۵ تریلیون سیگار در جهان دور ریخته می‌شود که موجب آلودگی محیط زیست است و برای حیوانات مضر. فیلتر سیگار از فیبرهای پلاستیکی درست شده است که سال‌ها طول می‌کشد تجزیه شود. نیکوتین و مواد شیمیایی موجود در سیگار هم برای حیوانات و گیاهان می‌تواند آسیب‌زا باشد. ‌

  View more on instagram
 4. ادامه اعتصاب درسی استادان دانشگاه تخار؛ دانشجویان اعتراض کردند

  در پی اعتصاب درسی استادان دانشگاه ولایت تخار درشمال شرق افغانستان، امروز دانشجویان این دانشگاه دست به اعتراض زدند. به گفته دانشجویان اعتراض به خشونت کشیده شده و در نتیجه تیراندازی پلیس چهار نفر از جمله دو دانشجو زخمی شدند.

  از یک هفته به اینسو استادان دانشگاه تخار به دلیل توزیع نشدن زمین‌های رهایشی از سوی دولت اعتصاب کرده‌اند. سه هفته قبل مسئولان محلی تخار شهرک استادان را افتتاح کردند اما تاکنون روند توزیع زمین‌های رهایشی شروع نشده است.

  استادان معترض تاکید می‌کنند تا زمانی که دولت زمین‌های رهایشی را برای‌شان توزیع نکند، از اعتصاب دست نمی‌کشند. دانشجویان می‌گویند که دولت باید این مشکل را به زودی رفع کند تا آنان از روند امتحانات باز نمانند.

  View more on instagram
 5. واکنش‌ کاربران افغان به ویدیوی سخنرانی عضو مجلس سنای این کشور در مورد تبعیض علیه سیک‌ها در افغانستان

  پخش ویدیویی از جریان سخنرانی انارکلی هنریار، شهروند سیک و عضو مجلس سنای افغانستان در مورد تجربه تبعیض دینی، اجتماعی و فرهنگی علیه سیک‌ها در این کشور واکنش بسیاری از کاربران افغان در شبکه‌های اجتماعی را به همراه داشته است.

  خانم هنریار یک هفته قبل در مراسم دریافت جایزه بین‌المللی صلح ابن سینا در کابل با اشک و بغض تجربه خود از بدرفتاری شماری از شهروندان با اقلیت هندو و سیک‌ها را در این کشور شریک ساخت.

  جایزه بین‌المللی صلح ابن‌سینا هر سال به شخصیت‌های تاثیرگذار و الهام‌‌بخش برای ساختن یک جهان عادلانه و صلح‌آمیز داده می‌شود. شمار زیادی از کاربران افغان در شبکه‌های اجتماعی با همرسانی این ویدیو ابراز شرمندگی کرده و از رفتار تبعیض‌آمیز علیه سیک‌ها در افغانستان عذرخواهی کرده‌اند.

  یکی از کاربران افغان در توییتر نوشت: "من از شما معذرت می‌خواهم. صادق‌ترین مردمان افغانستان همین برادر و خواهرانی سیک ما هستند. خواهر عزیزم به عنوان یک مسلمان میراثی شرمنده همه‌تان هستم اما آرزومندم روزی این مردم عاقل شوند که انسان را به دینش قضاوت نکنند، امیدوارم روزی سیک‌های ما رئیس جمهور این کشور باشد."

  View more on facebook
 6. ناهید تقوی، شهروند ایرانی- آلمانی زندانی در اوین 'دوباره به انفرادی منتقل شده است'

  ناهید تقوی
  Image caption: ناهید تقوی

  مریم کلارین، دختر ناهید تقوی، شهروند ایرانی آلمانی زندانی در ایران در توییتی از انتقال دوباره مادرش به زندان انفرادی خبر داد.

  ۱۸ مارس خانم کلارین گفته بود که مادرش پس از ۱۵۱ روز از سلول انفرادی در بند دو الف زندان اوین به بند زنان منتقل شده است.

  ناهید تقوی، شهروند ۶۶ ساله ایرانی آلمانی روز ۲۵ مهرماه در تهران بازداشت شده است؛ او ساکن شهر کلن آلمان است و برای دیدار خانواده‌اش چند ماهی از سال را در ایران به سر می‌برده است.

  مریم کلارن، دختر خانم تقوی بارها از مسئولان دولت آلمان و همچنین هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان خواسته تا برای آزادی مادرش تلاش کنند.

 7. عکاس ورزشی با سابقه ایرانی به اتهام 'تبلیغ عیله نظام' دستگیر شد

  ابوالفضل امان‌الله، عکاس ورزشی ایرانی به زندان فشافویه (تهران بزرگ) برده شد. به گزارش ایران وایر، آقای امان‌الله به اتهام "تبلیغ علیه نظام" از سوی قاضی شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب اسلامی به ۹۵ روز حبس محکوم شده است.

  گفته می‌شود که حکم این عکاس باسابقه به دلیل "برخی از پست‌های اینستاگرامی‌اش" صادر شده است. آقای امان‌الله بیش از دو دهه است که عکاسی می‌کند و سابقه حضور در چهار دوره جام جهانی، رقابت‌های المپیک، مسابقات آسیایی و جام ملت‌های آسیا را دارد.او اواخر سال ۱۳۹۷ به عنوان مشاور ارتباطات و رسانه مدیرعامل باشگاه پرسپولیس انتخاب شده بود‌ و سابقه حضور در روزنامه‌های گل و نود را دارد.

  View more on twitter
 8. یک زن حقوق‌دان به عنوان رئیس جمهور کوزوو انتخاب شد

  ‌پارلمان کوزوو یک زن ۳۸ ساله را به عنوان رئیس‌جمهور کشور انتخاب کرده است. ویوسا عثمانی، استاد حقوق دانشگاه و تحصیل‌کرده آمریکاست.

  او در رای‌گیری روز یکشنبه ۴ آوریل در پارلمان کوزوو، ۷۱ رای از مجموع ۱۲۰ رای را به خود اختصاص داد.

  خانم عثمانی در سخنرانی پیروزی خود، خواهان گفتگو با صربستان برای عادی‌سازی روابط دو جانبه شد، اما تاکید کرد که بلگراد اول از همه باید از کوزوو پوزش بخواهد و عاملان جنایات جنگی در سال‌های ۱۹۹۸ و ۱۹۹۹ را محاکمه کند.

  View more on instagram
 9. ایران از بازگرداندن '۲۸ اثر باستانی' از اتریش خبر داد: میراث فرهنگی می‌گوید اصالت این آثار هنوز تایید نشده

  مقامات ایرانی می‌گویند مجموعه‌ای از اشیا باستانی ایران با همکاری "اینترپل" کشف و پس از ۹ ماه که در سفارت ایران در وین بوده، سرانجام دیشب ۱۵ فروردین ۱۴۰۰، به صورت محموله دیپلماتیک و توسط یکی از دیپلمات‌های ایرانی از وین به تهران منتقل شده است.

  این اشیا شامل ۲۸ قطعه است که به گفته رئیس پلیس بین‌الملل نیروی انتظامی ایران "به دوران هخامنشی، اشکانی و ساسانی تعلق دارد."

  اما ابراهیم شقاقی، معاون حقوقی وزارت‌ میراث فرهنگی می‌گوید که اصالت این آثار هنوز تایید و مشخص نشده است.

  آقای شقاقی درباره علت تاخیر ۹ ماهه انتقال این اشیا گفت که قرار بود این اشیا به صورت محموله دیپلماتیک به ایران برسد اما شیوع کرونا و "تحریم های بیمه‌ای" و "ترجیح" ایران برای انتقال این اشیا با "پرواز ایرانی" علت تاخیر بوده است.

  به گزارش ایسنا، "آذرماه سال ۹۸ پلیس اینترپل اتریش با پلیس ایران تماس گرفت و اطلاع داد تعدادی آثار تاریخی که متعلق به فردی ایرانی بوده در صندوق امانات بانکی در اتریش پیدا شده است."

  در توضیح آمده که در واقع بانک قصد تعمیرات داشته اما موفق به پیدا کردن صاحب صندوق امانات نشده است "چون این شخص در ایران بوده است."

  آقای شقاقی درباره این شخص به ایسنا گفت: "این شخص هم‌اکنون در ایران است و با قرار وثیقه آزاد شده، اما پرونده‌اش تا بررسی نهایی و تعیین اصالت اشیاء ضبط‌شده باز است، چرا که میزان جرم براساس اصالت اشیاء تعیین می‌شود."

 10. معاون وزیر ارتباطات ایران هم خبر 'رفع فیلتر یوتیوب' را برای برخی از مشاغل تایید کرد

  روزنامه ایران، به نقل از سجاد بنابی، معاون وزیرارتباطات ایران خبر رفع فیلتر برخی از سایت‌ها از جمله یوتیوب را برای برخی از افراد مانند خبرنگاران، استادان و دانشجویان دانشگاه‌ها تایید کرد.

  او درباره جزئیات اجرای این طرح اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت اطلاع رسانی در این باره در حوزه اختیارات دادستانی کل کشور است.

  دیروز، آرش کریم بیگی، از مدیران شرکت شاتل، از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنت در ایران در توییتر خود این خبر را به عنوان یکی از "دو شنیده مهم" نوشته بود.

  در توییت آقای کریم بیگی آمده بود که به زودی بسیاری از سایت‌ها از جمله یوتیوب، برای خبرنگاران، اساتید دانشگاه‌ها و دانشجویان و برخی گروه‌های دیگر، رفع فیلتر خواهد شد.

  او همچنین نوشته بود که "ممنوعیت مالکیت سیم‌کارت برای افراد زیر ۱۸ سال رفع خواهد شد."

 11. گروه ناظر جنگ سوریه: 'ورود محموله موشک‌های ایرانی از مرز عراق به شرق سوریه'

  گروه ناظران حقوق بشر سوریه مستقر در بریتانیا به نقل از منابع ناشناس در استان دیرالزور در شرق سوریه، از انتقال محموله‌های موشک‌های ایرانی برای شبه نظامیان مورد حمایت ایران در سوریه خبر دادند.

  بر اساس این گزارش این محموله ها از طریق عراق به سوریه منتقل شده است.

  گروه ناظران حقوق بشر سوریه می‌گوید که این محموله که حاوی موشک‌هایی با برد کوتاه یا متوسط است بامداد امروز، ۵ آوریل، از گذرگاه مرزی غیررسمی ال سیکاک، در مرز عراق و سوریه و در نزدیکی شهر البوکمال در استان دیرالزور وارد سوریه شده است.

  در این گزارش آمده که سه خودرو متعلق به شبه نظامیان مورد حمایت ایران و همچنین نیروهای لشکر چهارم ارتش سوریه این محموله را اسکورت می‌کردند.

  در ادامه این گزارش آمده که محموله دو کامیون در یکی از مقرهای لشکر فاطمیون در شرق سوریه تخلیه شده و دو کامیون دیگر راهی استان رقه شده است.

  مقامات رسمی سوریه یا ایران درباره این گزارش اظهار نظری نکردند.

  آمریکا به تازگی اعلام کرد که حکومت ایران نه فقط حقوق بشر در داخل این کشور را نقض می کند، بلکه از طریق پشتیبانی نظامی از بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه و نیروهای حزب الله لبنان، حقوق بشر در سوریه را نیز زیر پا گذاشته است.

  ایران از حامیان بشار اسد بوده است و می‌گوید به این کشور در طول جنگ داخلی سوریه کمک مستشاری کرده است و "مستشاران نظامی ایرانی بنا بر دعوت دولت رسمی سوریه به این کشور رفته اند."

 12. نگرانی از وضعیت بکتاش آبتین و 'شیوع گسترده کرونا' در زندان اوین

  محمد رسول‌اف، فیلمساز ایرانی امروز، دوشنبه ۱۶ فروردین در توییتی درباره وضعیت سلامت بکتاش آبتین، عضو هیات دبیران کانون نویسندگان ایران و از شیوع گسترده کرونا در زندان ابراز نگرانی کرد.

  آقای رسول‌اف نوشت که امروز با آقای آبتین که در بهداری زندان اوین بستری است تلفنی صحبت کرده و او در حالیکه به سختی صحبت می‌کرده گفته که ریه هایش درگیر شده است.

  آقای رسول‌اف، اعطای مرخصی به زندانیان را در شرایط کنونی "حداقل کاری" دانست که مسئولان حکومت در ایران "موظف به انجام آن هستند."

  View more on twitter
 13. پوتین قانونی را امضا کرد که راه ماندن در قدرت تا ۱۵ سال دیگر را هموار می‌کند

  پوتین

  ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، طرحی را امضا و به قانون تبدیل کرد که به او اجازه می‌دهد با نامزد شدن در دو انتخابات ریاست جمهور بعدی امکان ماندن در قدرت تا سال ۲۰۳۶ را داشته باشد.

  این طرح ماه گذشته میلادی در پارلمان روسیه تصویب شده بود. قبل از آن هم در همه‌پرسی اصلاحات قانون اساسی روسیه در سال ۲۰۲۰ رای آورده بود.

  بر اساس یکی از این اصلاحات قانون محدودیت دو دوره‌ای برای ریاست جمهوری شامل روسای جمهور مربوط به قبل از تایید این تغییرات نمی‌شود و به همین دلیل آقای پوتین می‌تواند باز هم نامزد رای‌گیری‌های ریاست جمهوری شود و در صورت پیروزی تا ۱۵ سال دیگر در قدرت بماند. ولادیمیر پوتین اولین بار در سال ۲۰۰۰ به ریاست جمهوری روسیه رسید.

  بیشتر بخوانید: پایان رای‌گیری در روسیه با حمایت قاطع از پوتین

 14. سفر وزیر دفاع تاجیکستان به ایران

  بنا بر گزارش ها از تاجیکستان شیرعلی میرزا، وزیر دفاع این کشور امروز، دوشنبه، ۱۶ فروردین به ایران سفر کرده است.

  گفته می شود که آقای میرزا با مقامات ارشد نظامی ایران دیدار و گفتگو خواهد کرد.

  بنا بر گزارش خبرگزاری دولتی "خاور" تاجیکستان، قرار است در این ملاقات ها مسایل همکاری های میان دو کشور در بخش های فنی و نظامی و تبادل اطلاعات دربخش مبارزه مشترک با تروریسم مورد بررسی قرار بگیرند.

  ایران و تاجیکستان در سال‌های اخیر دوره‌ سردی از روابط را تجربه کرده‌اند.

  پس از اینکه دولت تاجیکستان حزب نهضت اسلامی را در پایان سال ۲۰۱۵ "تروریستی" دانست و فعالیتش را ممنوع کرد، محی‌الدین کبیری رهبر تبعیدی آن با آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر ایران در تهران ملاقات کرد و از آن به بعد روابط دو کشور رو به سردی رفت.

  بعد از آن مقامات تاجیکستان بارها ایران را به برانگیختن جنگ داخلی و حمایت از تروریسم متهم کردند اما از سال ۲۰۱۹ نشانه‌های بهبود روابط و گسترش همکاری میان دو کشور دیده می‌شود.

  ژانویه امسال ایران و تاجیکستان قراردادی را برای اتمام تونل استقلال امضا کردند.

  ایران تاکنون در تاجیکستان نیروگاه آبی سنگتوده ۲ و تونل استقلال را ساخته است که تاسیساتی استراتژیک محسوب می‌شوند.

  طبق گزارش رسانه های تاجیکستان هفته گذشته ایران و تاجیکستان چهار تبعه زندانی از هر دو جانب را مبادله کردند و یک تبعه زندانی ایران که توسط رئیس جمهور تاجیکستان مورد عفو قرار گرفته به ایران برگشته است.

  مقام‌های هر دو کشور پیوسته بر مشترکات تاریخی، زبانی، فرهنگی و مذهبی خود تاکید می کنند.

  بیشتر بخوانید: محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران با رئیس‌جمهور تاجیکستان در دوشنبه دیدار کرد

 15. مقام پلیس در ایران از 'صدور کیفرخواست' علیه نماینده‌ای که به سرباز راهنمایی سیلی زده، خبر داد

  کمال هادیانفر، رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی ایران گفت است که این سازمان از علی‌اصغر عنابستانی، نماینده سبزه وار در مجلس ایران که به گوش یک سرباز وظیفه راهنمایی و رانندگی سیلی زده بود، به دادسرا شکایت کرده است و در روزهای آینده برای آقای عنابستانی 'کیفرخواست صادر می‌شود.' ‌‌

  درگیری بین او و سرباز ظاهرا بر سر ورود خودرو این نماینده به خط ویژه اتوبوس در تهران بوده است.

  آقای عنابستانی هم دیروز گفته بود که از این سرباز و نیروی انتظامی به دلیل "توهین" شکایت کرده است.

  نماینده سبزوار بعد از رسانه‌ای شدن این ماجرا ابتدا درگیری با این مامور پلیس را رد کرده بود اما با انتشار یک ویدئو جدید او حرف خود را تغییر داد و گفت که فقط این سرباز را هل داده است.

  View more on instagram
 16. فراخوان صدا و ویدئو از وضعیت کادر درمان در ایران

  اگر عضو کادر درمان در بخش کرونا هستید، ‌بالا رفتن دوباره آمار ابتلا و مرگ چه تاثیر بر کار و زندگی شما گذاشته است؟‌

  اگر نزدیکان شما عضو کادر درمان هستند، وضعیت کاری آنها چه تاثیری بر زندگی آنها و شما گذاشته است؟با بالا رفتن روند رشد مبتلایان به کرونا و شمار جان‌باختگان در ایران، فشار بر روی کادر درمان باز هم افزایش پیدا کرده است به ویژه در شهرهایی که وضعیت کرونا در آنها قرمز و نارنجی اعلام شده است. ‌بعضی از پزشکان خواهان تعطیلی کامل این شهرها هستند. آنها می‌گویند نه توان برایشان مانده و نه تخت خالی در آی‌سی‌یو.

  ‌اگر عضو کادر درمان هستید، آیا واکسینه شده‌اید؟بالا رفتن آمار ابتلا و مرگ کرونا چه تاثیری بر کار شما در مراکز درمانی گذاشته است؟آیا خواهان اعمال قوانین سخت‌تر قرنطینه برای کنترل شیوع کرونا هستید؟

  نظرات و تجربه‌های خودتان را به صورت صدا یا ویدئویی برای تلگرام بی‌بی‌سی فارسی بفرستید.

  نشانی: @bbcshoma

  View more on instagram
 17. مقام اطلاعاتی استان آذربایجان شرقی: 'یک جاسوس اسرائیل و چند جاسوس دیگر' در این استان بازداشت شدند

  یک مقام اطلاعاتی آذربایجان شرقی در ایران از بازداشت یک نفر به اتهام جاسوسی برای اسرائیل و بازداشت چند نفر دیگر در رابطه با "سرویس‌های امنیتی کشورهای مختلف" در این استان خبر داد.

  به گزارش خبرگزاری فارس، مدیرکل اطلاعات آذربایجان شرقی در یک جلسه مطبوعاتی که امروز برگزار شد در پاسخ به سوالی گفت: "یک جاسوس اسرائیلی و چند جاسوس در ارتباط با سرویس‌های امنیتی کشورهای مختلف در استان دستگیر شده اند."

  او از شخصی نام نبرده است و زمان بازداشت این افراد را هم نگفت.

  او همچنین گفت که اجازه نمیدهد در این استان مدیر دو تابعیتی سمت بگیرد و افزود: "اخیرا یکی از مشاوران یکی از مدیران دو تابعیتی بود که او هم برکنار شد."

 18. تجمع 'مالباختگان' بورس در مقابل مجلس ایران: 'من دیگه رای نمیدم از بس دروغ شنیدم'

  امروز دوشنبه ۱۶ فروردین‌ ماه گروهی از کسانی که می‌گویند سرمایه خود را در بازار بورس ایران از دست دادند جلوی مجلس ایران تجمع کردند.

  در تصاویر منتشر شده آنها به عملکرد دولت انتقاد دارند و می‌گویند به دلیل "بی اعتمادی" دیگر حاضر به رای دادن نیستند.

  آنها در شعاری که شنیده می‌شود، با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری پیش رو، می‌گویند: "من دیگه رای نمی‌دم از بس دروغ شنیدم."

  کاهش شاخص بورس تهران در سال گذشته با خشم و اعتراض بعضی از سهامداران همراه بود.

  View more on instagram
 19. فوت‌و‌فن؛ نگاهی به بازی آرسنال - لیورپول و چهره‌های هفته سی‌ام لیگ برتر

  دو مدعی سنتی فوتبال انگلیس که این فصل اوضاع مناسبی ندارند، در شرایطی مقابل هم قرار گرفتند که شکست پرگل چلسی در عصر شنبه، به کسب سهمیه لیگ قهرمانان امیدوارشان کرده بود. در فوت‌و‌فن این هفته نگاهی انداختیم به بازی آرسنال با لیورپول:

  چهره‌های هفته سی‌ام لیگ برتر فوتبال انگلیس را نیز در اینستاگرام بی‌بی‌سی فارسی ببینید:

  View more on instagram
 20. مردی در خوزستان پس از کشتن ۸ عضو خانواده خود، به زندگی‌اش پایان داد

  به گزارش رسانه های ایران مردی در خوزستان پس از کشتن ۸ عضو خانواده خود، به شلیک گلوله به زندگی خود پایان داد.

  تصاویر هولناکی از این حادثه در شبکه های اجتماعی منتشر شده است.

  به گزارش ایسنا، فرماندار اهواز با تایید این خبر علت این اقدام را "اختلافات خانوادگی" عنوان کرد و گفت که ضارب "سابقه کیفری و اعتیاد به شیشه داشته و ساکن محله زرگان اهواز بوده است."

  به گفته فرماندار اهواز، ضارب که مردی ۵۰ ساله بود، صبح امروز، دوشنبه ۱۶ فروردین‌ماه با یک اسلحه جنگی ابتدا پدر، مادر و دو برادر همسر اول خود را در خانه شان در شهر اهواز می‌کشد و پس از آن به شهر کارون و خانه همسر دوم خود رفته و با تیراندازی پدر و مادر همسر دومش، پسر ۹ ساله و برادرزاده همسر دوم خود را به قتل می‌رساند.

  ضارب

  به گفته فرماندار اهواز "اسلحه و خودروی استفاده شده در این حادثه کشف شده است."