Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. تظاهرات ایرانیان وین در حمایت از اعتراضات ایران

  View more on twitter
 2. مراسم یادبود پریسا و ری‌را، همسر و دختر حامد اسماعیلیون

  View more on instagram
 3. موتور سوار حراست به دنبال دانشجویان معترض در دانشگاه امیرکبیر

  View more on instagram
 4. افزایش نگرانی در قبال احتمال اجرای حکم اعدام محمد بروغنی و محمد قبادلو

  آنتا دائمی، فعال حامی حقوق بشر در حساب توئیتری خود خبر داده که محمد بروغنی و محمد قبادلو دو معترض زندانی برای اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی در زندان رجایی‌شهر منتقل شده‌اند.

  وکیل محمد قبادلو در حساب توئیتری خود نوشت که درخواست اعاده دادرسی این جوان ۲۲ ساله ثبت شده و دیوان عالی کشور براساس قانون باید به محض دریافت این درخواست دستور توقف اجرای حکم اعدام را صادر کند.

  امیر رئیسیان وکیل این متهم می‌گوید اتهام قتل مامور یگان ویژه از طریق «زیر گرفتن» به شدت مورد تردید است.

  علی شریف‌زاده، وکیل محمد حسینی معترض جوانی که شنبه صبح در ایران و در پی محاکمه‌ای نمایشی اعدام شد خبر داده بود که موکلش به رغم ثبت اعاده دادرسی محمد حسینی و ارجاع به شعبه نهم اعدام شده است: «هر چه تلاش کردم که توقف حکم را بگیرم موافقت نشد و گفتند شنبه بیا. لااقل اجازه می‌دادید یک بار دیگر پرونده رسیدگی شود. اینهمه عجله چرا؟»

  محمد قبادلو که ۲۲ ساله است نیز به اتهام «محاربه» و «افساد فی‌الارض» به «اعدام» محکوم شده است.

  دادگاه محمد بروغنی، ۱۹ ساله اهل پاکدشت، روز هفتم آبان به همراه پنج نفر دیگر برگزار شد. او به «محاربه» متهم و به اعدام محکوم شده است.

  در پی اعلام خبر انتقال این دو زندانی به سلول انفرادی، عده‌آی کاربران شبکه‌های اجتماعی با فراخوان برای حضور در برابر زندان رجایی‌شهر تلاش دارند مانع اعدام آنها شوند.

  View more on twitter
  علی رئیسیان در حساب توئیتری خود تصویر ثبت درخواست اعاده دادرسی در پرونده محمد قبادلو را منتشر کرده است.
  Image caption: علی رئیسیان در حساب توئیتری خود تصویر ثبت درخواست اعاده دادرسی در پرونده محمد قبادلو را منتشر کرده است.
 5. تظاهرات اعتراضی در لاهه هلند

  View more on instagram
 6. حکایت کفش قرمز کوچولو

  shoe
  View more on twitter
 7. اعتراض دانشگاه‌ها

  View more on twitter
 8. اعتراض‌های بابل؛ ۱۷ دی

  View more on twitter
 9. سالگرد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراینی در مونترال کانادا

  View more on twitter
 10. اعتراض‌های تبریز؛ «طناب دار ساخت جمهوری اسلامی»

  View more on twitter
 11. سوگواری مادر سیاوش محمودی بر مزار پسرش

  View more on twitter
 12. «احضار و تفهیم اتهام» وکیل محمد حسینی،‌ یکی از اعدام شدگان دیروز

  خبرگزاری هرانا گزارش می‌دهد که یک روز پس از اجرای حکم اعدام محمد حسینی،‌ معترض جوانی که در کرج بازداشت شده بود،‌ علی شریف زاده اردکانی،‌ وکیل دادگستری که در مرحله فرجام خواهی،‌ وکیل او بود به دادسرای عمومی و انقلاب کرج احضار شد و پس از تفهیم اتهام با قید وثیقه آزاد شد.

  آقای شریف زاده اردکانی پیشتر گفته بود که محمد حسینی «در زندان شکنجه شده و اقاریر وی تحت شکنجه بوده و وجاهت قانونی ندارد.»

  هرانا نوشت: امروز یکشنبه ۱۸ دی ماه،‌ «در پی شکایت حسن مددی،‌ دادستان کرج از علی شریف زاده اردکانی،‌ وکیل دادگستری، این وکیل در دادسرای عمومی و انقلاب کرج حاضر شد و بعد از تفهیم اتهام با تودیع وثیقه آزاد شده است.»

  او درباره تلاشش برای توقف اجرای حکم دیروز در توییتی نوشت: «چهارشنبه روز بعد از تایید حکم، اعاده دادرسی محمد حسینی را ثبت کردم و به شعبه نهم ارجاع شد. هر چه تلاش کردم که توقف حکم را بگیرم موافقت نشد و گفتند شنبه بیا. امروز صبح در مسیر دیوان شنیدم متاسفانه موکلم اعدام شده است لااقل اجازه میدادید یکبار دیگر پرونده رسیدگی شود اینهمه عجله چرا.»

  به این وکیل فقط در مرحله فرجام خواهی اجازه داده بودند که وکالت محمد حسینی را برعهده بگیرد.

  او پس از اولین ملاقاتش با محمد حسینی که حدود ۲۰ روز پیش و پس از صدور حکم اولیه اعدام بود درتوییتی نوشت: « با سیدمحمد حسینی در زندان کرج ملاقات کردم روایتش همه اشک بود از شکنجه ، ضرب وشتم با چشم و دست و پای بسته تا لگد به سر و بیهوشی، از میله آهنی به کف پا و شوکر در قسمت‌های مختلف بدن ، مردی که اقرارهایش تحت شکنجه بوده و هیچ وجاهت قانونی ندارد.»

  View more on twitter
 13. دانمارک در اعتراض به دو اعدام اخیر سفیر ایران را احضار می‌کند

  وزیر خارجه دانمارک گفت سفیر ایران را دوشنبه در اعتراض به اعدام دو معترض احضار خواهد کرد.

  لارس راسموسن به روزنامه دانمارکی ریتزائو گفت سفیر ایران احضار می‌شود «تا به شدیدترین نحو ممکن و متصور، این پیام را به او بدهیم سوء رفتاری که با مردم خود کرده‌اند خشم شدید ما را برانگیخته است.»

  قوه قضائیه ایران دیروز دو معترض دیگر به اتهام نقش داشتن در کشته شدن یک بسیجی اعدام کرد، محمد مهدی کرمی و محمد حسینی که مراسم سوگواری بر مزارشان امروز برگزار شد.

  این دو اعدام اعتراض شدید داخلی و بین‌المللی را به همراه داشت و سازمان ملل به این «دادگاه‌های ناعادلانه بر اساس اعتراف اجباری» بشدت اعتراض کرد و دار زدن را از «ارکان اساسی تلاش رژیم برای سرکوب اعتراض‌ها» دانست.

  به گزارش خبرگزاری فرانسه، وزارت خارجه دانمارک تایید کرد که این احضار دوشنبه انجام می‌شود.

  پیش از این هلند نیز در اعتراض به این دو اعدام سفیر ایران را احضار کرده بود.

  حکومت ایران تاکنون چهار نفر از معترضان اعتراض‌های کنونی را اعدام کرده است و به گفته عفو بین‌الملل بیش از بیست نفر دیگر در خطر اعدام هستند.

 14. شعار مرگ بر دیکتاتور در خیابان ستارخان تهران

  View more on instagram
 15. سومین سالگرد سرنگونی هواپیمای اوکراین: نمایش چمدان‌های بی‌مسافر در شهر مونیخ

  View more on instagram
 16. تظاهرات در خیابان شریعتی تهران: هر یه نفر کشته شه،‌ هزار نفر پشتشه

  View more on twitter
 17. محسن مخملباف،‌ سینماگر ایرانی خطاب به رهبر جمهوری اسلامی: این همه قساوت را از که آموختی؟

  View more on twitter
 18. نگرانی خانواده علی اسداللهی از وضعیت او: از حق داشتن وکیل و ملاقات با خانواده محروم است

  علی اسداللهی

  با گذشت ۴۸ روز از بازداشت علی اسداللهی،‌ شاعر و دبیر کانون نویسندگان ایران و دانشجوی ارشد ادبیات فارسی دانشگاه تهران،‌ خانواده او نگران وضعیتش هستند.

  همسر او می‌گوید که پیگیری‌هایش در دادسرا نتیجه نداده است و علی اسداللهی از حق داشتن وکیل و همچنین ملاقات با خانواده محروم است.

  او همچنین گفت که بر اساس خبرهایی که از داخل بازداشتگاه «بند یک الف» سپاه پاسداران به دست او رسیده،‌ همسرش علی اسداللهی در زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

  او در رشته توییتی درباره وضعیت همسرش نوشته: «از تاریخ وقوع این حادثه اطلاعی ندارم و نمی‌دانم در روزهای ابتدایی بازداشت اتفاق افتاده و یا در حین بازجویی و روزهای اخیر. تماس‌ها به شدت تحت کنترل‌ اشت. دیروز هم فهمیدیم ممنوع الملاقات است.»

  علی اسداللهی صبح روز ۳۰ آبان ماه در خانه خود بازداشت شد. ماموران پس از تفتیش خانه او وسایل الکترونیکی او و همسرش را ضبط کردند.

  کانون نویسندگان ایران بازداشت علی اسداللهی را محکوم کرده بود و خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط او و سایر «بازداشت‌شدگان جنبش آزادی‌خواهی اخیر» شده است.

 19. یادبود محمد حسینی در کمپ اعتیاد کوهیار

  ویدیویی در شبکه های اجتماعی منتشر شده که مربوط به مراسم یادبود محمد حسینی، یکی از معترضانی است، که روز گذشته اعدام شد. این مراسم در مرکز ترک اعتیاد کوهیار تهران برگزار شده.

  View more on instagram
 20. اعتراضات ضد حکومتی در خیابان انقلاب تهران

  View more on instagram